Patrole we Wrocławiu

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Re: Patrole we Wrocławiu

Post autor: Xeratus »

WojtuśŚ pisze:
Bez obrazy: :lol2: :lol2: :lol2:
Nie bardzo rozumiem ? Czy granie zgodnie z zasadami to coś złego ?


Jeszcze pytanie bo zobaczyłem w podpisie :) Co to jest Polhammer ?

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

chodzi o to że oryginalne zasady GW mają bardzo dużo niedopatrzeń, luk i "bugów"> Granie na nie nie jest złe, aczkolwiek na turniejach znajdą się tacy gracze, którzy po prostu chcą wygrać i zrobią taką rozpiskę, że praktycznie wygrają wszystkie bitwy wykorzystując te błędy.

Polhammer to tak jakby polska wersja Warhammera. Ustalona prez polskich graczy Lista Sędziwska wypatruje te luki i w formia Balancing Patcha je uzupełnia i nie pozwala na najbardziej zboczone rozpiski i kombinacje. Nowa edycja jest na tyle nie dopatrzona, że takich uzupełnień musi być bardzo dużo, aby turniejowo można było w miarę normalnie grać bez z góry wybranego lidera. Ponieważ tych uzupełnień powinno być dużo, przyjęła się nazwa Polhammer ;-) Chyba w każdym kraju gra się na jakieś, choćby najmniejsze zmiany w kompozycjach armii, czy nawet zasadach.

;-)
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Xeratus pisze:Co to jest Polhammer ?
''pol''z wikipedi:
POL - oznaczenie reprezentacji Polski w różnych dyscyplinach w zawodach międzynarodowych.
''hammer''z angielskiego:
hammer-młot
czyli polhammer to:
''znaczenie reprezentacji Polski w różnych dyscyplinach w zawodach międzynarodowych młot'' :lol2:

a tak na serio to jest wersja warhammera w która gra siew Polsce,czyli np. w Niemczech gra się na takich zasadach w Polsce na jeszcze innych a już w Izraelu to zupełnie inaczej :lol2:

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

aha, dzięki za informacje :)

Nigdy nie grałem na turniejach i chyba nie zamierzam więc mnie to nie dotyczy :)

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

Co do kampanii - mam mapkę pod kampanię (100 pól). Teren to bretka, ale kij z tym. Ogólnie mape już mamy, jedyne co to ustalamy zasady i jazda :P

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ja jestem za kampanią chociaż w zadnej nie uczestniczyłem :D chętnie sobie zobacze na czym to polega

skoro nikt nie chce grać patrol na 1000 to może wogóle wrócmy do 7ed (co nie jest takie głupie :D) albo nie grajmy patroli wogóle
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jakby sie chetny MG znalazł to i zasady do kampani sa gotowe:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Patrole we Wrocławiu
JarekK pisze:albo nie grajmy patroli wogóle
#-o
ręce opadają
JarekK pisze:to może wogóle wrócmy do 7ed (co nie jest takie głupie :D)
to jest głupie!

kampania też może być, byle w coś pograć... :wink:

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

hej, będzie jakiś patrol w tygodniu w bardzie albo gdzieś indziej? Bo z kumplem chcemy się wybrać ale nie wiemy gdzie i kiedy.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

moze jutro po wieczornej naradzie cos bedzie wiadomo. w razie czego napisze.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Gdzie teraz odbywają się patrole we Wrocławiu?? (jeśli jest kilka miejsc to podajcie)
Czy nadal obowiązują zasady z pierwszego posta? (jest trochę stary i nijak ma się do 8ed)
Jeśli nie, to gdzie znajdę obowiązujące reguły?
Nie grałem w warhammer od ponad pół roku i nie jestem na bieżąco (matura, a potem wakacje...)
Jak byłem w Anglii to kupiłem podręcznik do 8ed, więc zasady przeczytałem ale muszę to jeszcze ograć, zanim pójdę na turniej.
No i w końcu trzeba wyciągnąć figurki z szafy (i większość pomalować :/ ).

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

nie gramy patroli, gramy nirmalne turnieje:) jak jestes zainteresowany to pm
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

@izwor a jaką armią grasz i na ile byłbyś się w stanie wystawić? może mały sparing ograniowy z bretonnią?

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Mam VC na jakieś 4 k ale zasad wszystkich nie znam i w tym problem :)
Już mam umówione granie na 1.5k w pt, a potem jest turniej w bardzie w sobotę to się zobaczy :)

ODPOWIEDZ