8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: bigpasiak »

To po co jest...?
Sztuka dla sztuki?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Ponowie pytanie na jakiej podstawce ma być teraz smok- może być 50x50 czy pudełkowa 50x100 ?

I jeszcze jedno pytanie- teraz cannon jak trafi w monstera z hero to idzie hit w obu, co jeśli cannon trafi w monstera z wieloma jeźdźcami ? Chodzi mi tu konkretnie o stegadona- obrywa jeden losowy jeździec czy wszyscy ?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Obrywają wszyscy
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Pastor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Pastor »

Panowie... kwestie następujące:
1. Czy można łączyć minusy do trafienia z Effigy of Mork i zbroi z common items? W połączeniu z Best Basha robi się śmiesznie ;)
2. Dziwna sytuacja: 3 tura. 1 gracz patrzy lubieżnie na bohatera przeciwnika i stwierdza, że go wsysa. Ma Potion of Strenght. Ale 2 przeciwnik jest cwany i ma Potion of Toughtness. Facet z potionką siły wie, że bardziej opłaca mu się wypić eliksir w turze, kiedy Toughtness przeciwnika będzie mniejszy. I tu kwestia: kto pierwszy deklaruje to, czy pije, czy też nie? ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

czy do signature spell z lore o death mozna brać LD gienka? (pytam bo nie wiem, nie mam pomysłu gdzie szukac i nie mam rulebook'a)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Pastor pisze:2. Dziwna sytuacja: 3 tura. 1 gracz patrzy lubieżnie na bohatera przeciwnika i stwierdza, że go wsysa. Ma Potion of Strenght. Ale 2 przeciwnik jest cwany i ma Potion of Toughtness. Facet z potionką siły wie, że bardziej opłaca mu się wypić eliksir w turze, kiedy Toughtness przeciwnika będzie mniejszy. I tu kwestia: kto pierwszy deklaruje to, czy pije, czy też nie? ;)
tu sie nie ma co pytac,
The player whose turn is taking place decides.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

skąd do vampirów można wziąść jkaieś działo?

nie ma dow więc jest inny sposób?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Przedmioty generujące kości "at the start of the caster's own magic phase" robią to przed rzutem na wiatry magii czy po ?
Konkretnie chodzi mi o forbidden rod- musze zadeklarować jego użycie zanim się dowiem ile mam kostek z wiatrów ?

I ponowiam pytanie o oficjalny rozmiar podstawki smoka w tej edycji

Awatar użytkownika
Pastor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Pastor »

A czarnuch z Best Basha? Ma 8WS, -2 do hita... większość rzeczy trafia go na 6;)

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

Żaba pisze:
bigpasiak pisze: Mam jeszcze jedno pytanie...
Czytał ktoś ten śmieszny battle report z http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =11500019a ?
wow trwał aż 4 tury i o dziwo dwarfy wygrały :mrgreen: Pasiak Ty naprawdę chcesz ustalać zasady na podstawie battle reportów :?: :wink:

Ż.
fajnie bo maszyny mialy juz nie miec podstawek a dziala dalej maja hehe
ogolnie odkrylem po przeczytaniu ich komentarzy
gw nie robi playtestow na nowych zasadach !!
siedza sobie chlopaki i na sucho wymyslaja. a potem rozne kwiatki i nie balans

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Kozioł pisze:Ponowie pytanie na jakiej podstawce ma być teraz smok- może być 50x50 czy pudełkowa 50x100 ?

I jeszcze jedno pytanie- teraz cannon jak trafi w monstera z hero to idzie hit w obu, co jeśli cannon trafi w monstera z wieloma jeźdźcami ? Chodzi mi tu konkretnie o stegadona- obrywa jeden losowy jeździec czy wszyscy ?
Jankiel pisze:Obrywają wszyscy
co prawda nie mam aktualnie dostepu do RB ale wydaje mi sie jakniel, ze sie mylisz.
jak masz hita z cannona to rozlosowujesz kto dostanie. na 1-4 monster na 5 jezdziec. bouncing kuli zas konczy sie na monsterze.
przy uzyciu templatki dostaja wszyscy. losuje sie tylko kto dostal z wyzsza sila (zakladajac, ze srodek templatki znajduje sie nad podstawka).
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

jak trafisz z dziala to oba dostaja

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Pastor pisze:Panowie... kwestie następujące:
1. Czy można łączyć minusy do trafienia z Effigy of Mork i zbroi z common items? W połączeniu z Best Basha robi się śmiesznie ;)
Można.
Pastor pisze:2. Dziwna sytuacja: 3 tura. 1 gracz patrzy lubieżnie na bohatera przeciwnika i stwierdza, że go wsysa. Ma Potion of Strenght. Ale 2 przeciwnik jest cwany i ma Potion of Toughtness. Facet z potionką siły wie, że bardziej opłaca mu się wypić eliksir w turze, kiedy Toughtness przeciwnika będzie mniejszy. I tu kwestia: kto pierwszy deklaruje to, czy pije, czy też nie? ;)
Picie Potionów deklaruje się od razu na początku tury[opis przedmiotu], jeśli ktoś tego nie zrobił, to w fazie magii, czy walki już jest za późno. No a jesli zdeklarujesz na początku tury, to przeciwnik może łyknąć od razu po tobie, więc ciężko tym zaskoczyć ;)
Dmtrij pisze:czy do signature spell z lore o death mozna brać LD gienka? (pytam bo nie wiem, nie mam pomysłu gdzie szukac i nie mam rulebook'a)
W opisie czaru stoi, że unmodified leadership, więc ani ty, ani przeciwnik nie możecie.
JarekK pisze:skąd do vampirów można wziąść jkaieś działo?
Nie można :)
Kozioł pisze:Przedmioty generujące kości "at the start of the caster's own magic phase" robią to przed rzutem na wiatry magii czy po ?
Według tabelki z rulebooka faza magii zaczyna sie od rzutu na pulę, potem dzieje się cała reszta, jak dorabianie kości itp, itd.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

powatarzam moje 2 pytania. może ktoś się pokusi na odpowiedź? :)

1) szarżuję na wroga w prostej linii.
on deklaruje flee i też w idealnie prostej linii ucieka.
cal za nim jest inny jego oddział.
mój zasięg szarży spokojnie pozwala mi dojść do nowego oddziału.

jak mam to traktować?

- jak zmianę celu szarży? tzn. test Ld żeby się udało a jak nie to zatrzymuję się przed nim ? a on ma normalne charge reaction?
- czy też traktuję to jak wpadnięcie w pościu w nowego wroga czyli nie potrzebuję testu Ld a przeciwnik musi robić Hold ?


2) Podobna styuacja ale zanim zrobię ruch szarżowy to inny oddział przeciwnika w reakcji na inną moją szarżę też uciekł i tak się ustawił że teraz moja szarża zachaczy o niego a nie w deklarowany cel.

I co w takiej sytuacji?:
- mam spaloną szarżę?
- zmiana celu szarży i zdaję Ld lub stoję w miejscu?
- szarża jak przy pościgu - niszczę automatycznie uciekającego wroga a następnie lecę dalej ?


bo Enemy in the Way już nie ma w 8ed?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, o 09:48 przez White Lion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

JarekK pisze:skąd do vampirów można wziąść jkaieś działo?

nie ma dow więc jest inny sposób?
Nie ma. Wampiry nie mogą mieć dział, chyba że z czaru :mrgreen: :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

co prawda nie mam aktualnie dostepu do RB ale wydaje mi sie jakniel, ze sie mylisz.
Tak jak piszesz było w 7 edycji, w 8 obrywają wszyscy
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

White Lion pisze:powatarzam moje 2 pytania. może ktoś się pokusi na odpowiedź? :)

1) szarżuję na wroga w prostej linii.
on deklaruje flee i też w idealnie prostej linii ucieka.
cal za nim jest inny jego oddział.
mój zasięg szarży spokojnie pozwala mi dojść do nowego oddziału.

2) Podobna styuacja ale zanim zrobię ruch szarżowy to inny oddział przeciwnika w reakcji na inną moją szarżę też uciekł i tak się ustawił że teraz moja szarża zachaczy o niego a nie w deklarowany cel.
1- dla mnie normalna szarza
2- przeciwnik ginie a ty szarzujesz na wroga

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Mac pisze:Czy bohater z eterycznością, może wejść do oddziału bez niej?
Młody Pajak pisze:Może.
Jak to się ma w przypadku Bloodline "Spectral Form"?? Niby jest napisane, że nie może dołączyć do unitów non-Etheral ale chyba RuleBook jest wyższą instancją??
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

AB jest wyższą instancją (oczywiście po erratach).


Ogólnie w RB nie ma zakazu dołączania eterycznego bohatera do nie-eterycznej jednostki.
W AB VC opis tej konkretnej mocy vampirzej tego zabrania, a więc vampir z ta mocą dołączyć nie może.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

kauczuk pisze:
White Lion pisze:powatarzam moje 2 pytania. może ktoś się pokusi na odpowiedź? :)

1) szarżuję na wroga w prostej linii.
on deklaruje flee i też w idealnie prostej linii ucieka.
cal za nim jest inny jego oddział.
mój zasięg szarży spokojnie pozwala mi dojść do nowego oddziału.

2) Podobna styuacja ale zanim zrobię ruch szarżowy to inny oddział przeciwnika w reakcji na inną moją szarżę też uciekł i tak się ustawił że teraz moja szarża zachaczy o niego a nie w deklarowany cel.
1- dla mnie normalna szarza
2- przeciwnik ginie a ty szarzujesz na wroga

nie wiem czy to takie proste bo:

1- dla mnie też to jest normalna szarża i raczej bliżej mi tu do zastosowania zasady Pościgu niż Zmiany celu szarży ale niestety na pewno znajdzie się ktoś dla kogo to tak nie wygląda.
A nie ma w zasadch oparcia na jednoznaczną interpretację.

Decydując się na zastosowanie pościgu - cel szarży nie może zrobić innej charge reaction niż hold.
[str 58 - pursuit into a new enemy]

Decydując się na zastosowanie Zmiany celu - ja testuję Ld a przeciwnik ma normalny charge reaction.
[str 18 - redirecting a charge]


2- teraz jak wpadnie się w uciekającego wroga to należy się do niego dostawić, następnie zdjąć jego oddział, a następnie można zrobić reforma.
[str 33 - charging a fleeing enemy]

Tak więc interpretacja RAW w tym przypadku to jest - dochodzę do nowego, uciekającego wroga, zdejmuję go, robię reforma i tyle...

??

Zablokowany