Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Pytania co do Vc

Post autor: Daw »

OK. Dzięki.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

42 grave guards + FCG + GW 574
baner of hellfire 10
warbanner 25
razem: 609

moge tak złożyć gwardię????
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

jeden magiczny sztandar

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

czyli nie moge mić i war bannera i banner of hellfire???? a co według was lepiej wywalić bo mam zamiar zrobić takie coś

44 GG z full comand groupem - 1 sztandar i 3 szeregi
BSB z bannerem co daje hate - 1 sztandar
i co wziąść na magiczny sztandar oddziału? banner of hellfire czy warbaner?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

przemysl sprawe:)

44 chlopakow to naprawde duzo przy 30 wyplacasz tyle samo atakow a przy takim mega killing power to nie oplaca sie wydawac 100 pkt za +1 to combat resa za szereg.

Pomysl jezeli bedizesz mial lorda z hełmem to wiekszosc jednostek bedizesz trafiał na 3+

Nie lepiej dac im GG baner +1 do trafienia a na BSBku albo dac ochrone przed strzelaniem albo regenke albo jak bardzo chcesz to daj hellfire ale zastanow sie czy ci sie to przyda ? przy tylu atakach z s6 ws7-10 i KB to naprawde ogien nie ejst az takim game breakerem, a nuz ktos wystawi Dragon Princow i kiszka...

aaa i nie jestem pewny co do standad of strigos ( nie kojaze na teraz zasad hate z nowej edycji) ale trafianie na 2+ albo na 3+ z przezutem to mala roznica

a przymusowe gonienie z hate moze byc game breaking :)

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Nie ma lepszej opcji niz Barrow na SB oddzialu plus Ward na ostrzal/Regen na BSB armi
flaming attaki mysle ze dadza ci nic... Hate... pewnie i tak dostana Vanhelem zeby zniwelowac ASL z dworakow a wtedy i tak i tak maja re roll na hit wiec strata pkt na sile mozesz zainwestowac w War Banera tansze niz placic 130 pkt za next rank :wink:

Jedyna kwestia czy grasz z przeciwnikiem ktore strzela duzo czy malo :roll:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

pomysł z 44 typami wpadł mi do łba jak grałem na 2500 z HE i oni mieli tych 36 WL i zabili mi 23 GG w 1 turze :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

z wl nie idz na wymiane chyba ze jestes napakowany w magie light, wtedy mozna pomyslec o ws10 I 10 ASF itp ale to i tak kiepsko, lepiej ich albo olac albo polizac smokiem z bista albo innymi czarami :D

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Evilbeeing pisze:z wl nie idz na wymiane chyba ze jestes napakowany w magie light, wtedy mozna pomyslec o ws10 I 10 ASF itp ale to i tak kiepsko, lepiej ich albo olac albo polizac smokiem z bista albo innymi czarami :D
Light tez nie wypali bo gdy ty se dasz ASF tracisz tylko ASL z great weaponow a on wciaz ma ASF bo jest HE jedyne co na tym zyska to to ze nie WL nie beda mieli re rolla na hit za to ze maja ASF i wyzsza inicjatywe

Na WL tylko z daleka tak jak pisales basia, smok
Nie pamietam czy oni maja magic ataki jak nie to w walce zostaje ich tylko utopic w Hostach albo Wratah

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm ale w 8ed tylko HE dostają przerzuty jak mają ASF i wyższą inicjatywę?

to tylko dzięki erracie do nich?

inne armie mając ASF i inicjatywę nie mają tego bonusu?

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

White Lion pisze:hmm ale w 8ed tylko HE dostają przerzuty jak mają ASF i wyższą inicjatywę?

to tylko dzięki erracie do nich?

inne armie mając ASF i inicjatywę nie mają tego bonusu?

Wszyscy mają przerzut jeśli mają ASF + równa lub wyższa inicjatywe (66str rulebook)

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Dlatego HE sa takie giete w nowej edycji nie dosc ze zawsze maja ASF nawet z dworakami gdzie inni tylko traca ASL, ASF + wieksza inicjatywa (Gdzie HE maja chyba najwiecej inicjatywy w grze) daje re roll na hit pozatym teraz zawsze bijemy po inicjatywie wiec praktycznie co bys nie robil i tak beda przed toba ... :|

Jedynym wyjatkiem chyba jest oddzial z halabardami/hand weponami + ten spell lighta 10WS i I i jeszzce ASF z tej samej lory inaczej no way

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

To ja mam pytanie 8ed rare choice:

Na co przeznaczyć 500 punktów ( +- 30 )

Oddział
8x Blood Knights -> wydaje mi się, że troche mało nawet po dołączeniu BSB i herosa

2x Trener i za resztę dokupić grave guardów: jak się napakuje to jest czym poszaleć

2x5 wraithy - w sumie sam nie wiem ^_^


Patrze z perspektywy Imperium, które mam zamiar zdradzić ^_^

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Trener + wraithy. IMO najlepszy kombos. Coach chroni je ciut przed magią.

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

zgadzam sie, trenererem w 7 gralem kilka razy i mi srednio podchodzil ale teraz jest swietny, wiec albo

trener + 2 wraighty i basia

albo trener i 2x3 wraithy


oba kombosy swietnie a trener cudownie kaleczy wszystko czego sie dotknie :D

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

wyjaśnijcie mi co wy takiego sympatycznego widzicie w trenerach?
bo mnie po prostu zasysa moją własną pulę, szkodząc bardzo...

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

Ważne jest to że przeciwnikowi też, to po 1, a po 2 szybko się ładuję więc przy małym farcie w twojej 2 turze masz rydwan który ma.

6 tafa, d6 + 1 impactów z s5, hate, save 3+ , ward 4+ , ward 1+ (2+) na magie, ETERYCZNOŚĆ , killing blow, LOT, jeszcze wraita w obsłudze. To chyba nie jest mało ?

War banner kosztuje 35 pkt.
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

mnie tam zawsze psuje fazy magii doszczętnie, nie robiąc magii przeciwnika za wiele,
więc obojętnie jaki by nie był cudowny, grać na nim nie będę, bo imho w vampach bez magii nie pogram :evil:

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Ever blad [-X War Banner kosztuje 25pkt przynajmniej u nas Gdzies w RB byla adnotacja ze jezeli masz dany common item w swoim AB kosztuje tyle ile ci tam napisali a u nas w Wampirkach kosztowal 25

Gerald przeciez nikt ci nie kaze grac Trenerami same Wraty z Basia tez sa cool to ty grasz nie Ever czy kto inny Ja do dzis uparcie gram Szkieletami nie Ghulami bo mi sie bardziej podobaja maja lepsze klimat i wedlug mnie a Ghule powinny zostac takie jak w 6Ed tylko ze w plastiku i jakos daje rade :wink:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

czy moge sobie wziąść mengile do rozpiski???? i jak tak to ile kosztują za model i jakie mają staty?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Zablokowany