VC a VIII ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Re: VC a VIII ed.

Post autor: Raamiel »

dziwne chyba tylko 1 i 2 oznacza porażke bo jeśli sie nie myle musze wyrzucic 3+2 (za maga 2 levelowego) i wchodzi

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

każdy czar nie wychodzi na sumie wyniku kości 1 lub 2, nie tylko inwokacja
EveR pisze:Jest jeden epicki czar z Deathu,

Składasz Vampira
Forbiden Lorde - zna ten 6 czar bo o to chodzi
Power Scroll - każdy dublet to ifka i misscast
Bieganie - 18 cali to pewnie wiesz

Teraz wybiegasz tym vampirem, bierzesz 6 kości i rzucasz 6 czar z power scrollem czyli masz 100% szans że będzie ifka( i misscast) i przeciwnik ma problem, jedyna przeciwność to missfire na słoneczku albo mniej niż 6 kości wyrzuconych na pulę PD. Ale jestem fajny, ogarnąłem wszystko :D
MUSZĘ to wypróbować :twisted:

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »

witam pomoze ktoś zrobić mi rozpiske na 1600?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

a sam nie umiesz pomyśleć?
na forum jedt dużo pomysłów, w najgorszym razie skopiuj jakąś , jeśli już Ci tak ciężko, ale najlepiej popisz się własnym pomysłem i wklej ją do działy z jakimiś pytaniami, w oczekiwaniu na komentarze
trochę kreatywności... :roll: [-X

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »


Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To nie jest rozpiska 8-edycyjna.

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »

jak to nie?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Raz, że nielegalna, dwa, że prawie wszystkie patenty są przeniesione z 7. Np. wampir biegacz - w 7ej był fajny, teraz jest mocno wątpliwy.

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »

kurde to jak niby zlożyć rozpiske?

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Pojechać na turniej, zobaczyc jakimi rozpami inni grają? Przeczytać dokładnie wszystkie zasady i to w języku angielskim - wtedy wystrzegniesz się błędów. Wydrukować/zrobić xero najważniejszych rzeczy związanch z robieniem rozpiski w małym formacie żeby całego RB nie nosić ze sobą. Spróbuj, kombinuj. Jak ja sobie przypomnę jak składałem swoje pierwsze rozpy z Krasnali 10-11 lat temu... zeszyt w kratkę, długopis, ew. kalkulator jeżeli ktoś ma problemy z liczeniem na marginesie kartki pod kreską ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pojechać na turniej, zobaczyc jakimi rozpami inni grają?
Hymm, a nie lepiej nie bawić się w "kopiuj-wklej" tylko samemu coś wymyślic :roll: ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ja np. jak robiłem rozpy do 7 ed to na początku wziołem sobie te figurki które miałem i zaczołem sprawdzać co ile kosztuje. poczytałem wszystkie dodatki (runy) i coś zkleiłem :D

a teraz to już mniej więcej robię tak:

szukam innej rozpiski i patrze sobie na bohaterów i lordów. potem ich troszkę przerabiam na swoje potrzeby i dodaje te jednostki które są oklepane w 8 ed. czyli: black coach, Grave guardzi, ghule i czasami wilki :D

najpierw robie te 25% na coryy potem rare czyli 1 coach i całą resztę przeznaczam na GG
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Wargulf na nowych zasadach wcale nie jest taki zly. stomp daje rade.

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Popieram, jest szybki i mały, wszędzie można go wcisnąć praktycznie i świetnie się sprawdza w roli suportowania szarży, na hordowe oddziały piechoty jest o wiele lepszy niż trener.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Mysle ze jak Varghulfy to parkami

Trener ma ta przewage ze wiadomo ze nie odrazu ale.. bywa eteryczny lata i ma 2+ warda na czary 6T i wiecej W psoje troszku faze magi przeciwnikom z bazy tez ma 4+ warda tyle ze lepszego bo byle hit z flame ci go nie wylacza dwa ma tez 3+ save w tej edycji nie rozpada sie przy hicie z S7 impacty mozna traktowac jak stompa

W skrocie jest pancerniejszy ale wiadomo ze jak zawsze nic za darmo ale psoje tez faze magi tobie a to jest wada w armi ktora jest uzalezniona od magi od wskrzeszania sie ktore przy tych zmianach magii jakie mamy w 8ed jest baaardzo przyciete

Podsumowojac mysle mimo wszystko trener lepszy o ile w fazach magi nie wsysasz sobie po 5 PD a przeciwnikowi 1 :D

Skoro mowa o rarach co sadzicie o Blood Knightach w tej edycji to ze juz nie szarzoja jak popadnie przez frenzy mysle dalo im durzy plus przy 7Ld i re-rollu z BSB ktorym teraz chyba kazdy gra stali sie bardziej przewidywalni

Co mysli cie o Lordach w tej edycji na male pkt bo przeciez teraz juz nie trzeba czekac na 2000pkt zeby go wystawiac testowal ich ktos juz na np 1500pkt??

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

To prawda, że trener jest bardziej pancerny, ale Vargulec ma lepszego kopa z przerzutami hitów i S5 rzadko kiedy nie wbija 4W ze zwykłych ataków + D6 z automatu co rundę daje średnio 7 na rundę, wynik który wpływa znacząco na przebieg całego kombatu. Trener jak nie wyrzuci na impakty 4+ to praktycznie nie ma żadnej siły uderzenia, a po 1 rundzie nie jest już realnym zagrożeniem w walce dla kloca piechoty. A jeśli chodzi o mobilność, to trener jest ze swoimi 7" ruchu daleko w polu za vargulcem który śmiga na 16"
Co się tyczy zasysania kości, to obusieczna broń, która więcej szkodzi niż pomaga dla armii, która bardziej niż inne, polega na magii, każda kość jest na wagę inwokacji.
No ale to wszystko ofkors IMO ;)

Co do bloodków, to nadal są za drodzy z I4 żeby ich brać i żeby oni brali na klatę cokolwiek, a na flankującą jednostkę to już są zdecydowanie za drodzy. Choć zawsze jak patrze na ich dewastującą siłę w szarży to coś mi szepta w mózgu żeby wpisać ich na kartę armii mimo wszystko :P

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Ja sie od czasu do czasu nie potrafie powstrzymac i tak czy inaczej mimo szczerych czeci jakos trafiaja do rostera ... :D

Tak jak pisalem najwiekszym problemem trenera jest to ze zabiera tez kosci tobie a przy tej ilosci kostek jakie teraz mamy do dyspozycji i zasadzie lost concentration kazdy PD jest na wage zlota ... tylko... czy Varghulf spradza sie lepiej niz 2 Wraty + Basia ktore kosztuja przeciez dokladnie tyle samo?

Jak sie teraz bardziej oplaca grac bohatrami na mniejesz bitwy?

2 Hero
1 Lord 1 Hero
1 Lord

Testowal ktos juz?

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

ja testowalem na malutkie pkty 1200 i gralem 1 hero. ale doszedlem do wniosku ze lord to must.

Jezeli gracie na armie ktora ma death i snajperke z LD to mały generał może zostać zabity przez kazdego 2 poziomowego maga:/ pozatym samym lordem da sie dosc ciekawą magię złożyć więc myśle że albo sam lord albo lord i wspomagający hero.

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Oczywiście kamikadze wamp ze słoneczkiem wymiata, ale bardziej myślę nad magią z Beast'a i Fire dragonem albo mantykorą. Słoneczko nie zdejmie czołgu, a Dragon czy mantikora już tak. Co do 2x po 3 wraithy pomysł dobry, lecz zupełnie nie skuteczny na WE i demony. BK też trochę drogie i steadfast strasznie ich uwala. IMO z rarów albo BC albo Varg. BC może zasrać magie w najmniej odpowiednim momencie, więc moim zdaniem the winner is VAAARG =D>

Oczywiście muszę zaznaczyć, iż zawsze staram się robić uniwersalne rozpiski nadające się do gry z każdą armią przeciwnika. Nigdy nie robię rozpisek typu gram z WE to robię rozpe pod WE. Chociaż nie wiem czy dobrze robię...

Przy okazji dodam pytanie, ma już ktoś jakiś namiar na AB do 8ed? jeśli nie to, jak robicie rozpy na turnieje tzn. w jakim formacie je wysyłacie?

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Nie ma czegos takiego jak 8ed AB do Wampirow wyszla tylko errata do tego z 7ed trzeba czekac Khemri walsnie skonczyli teraz sie wzieli za O&G kiedy wampiry nie wiadomo ale raczje nie szybko mamy stosunkowo nowy AB wiec sie szybko nie spodziewaj jest kupa armi ktore dlugo juz czeka

Jak gram ze znajomymi i wiem z czym gram to zawsze robie pod nich rozpiske ale np nigdy nie gramy na jawne rozpy nidy nie wiem jakie maja bornie jego herosi dopuki mi nimi nie przpieprzy itd :roll:
Co do rarow wszystko jest grane moim skromnym nie wszystko turniejowo ale przy nowym dzialaniu frenzy nawet BK sie fajni zrobili na bitki od tak

Co do magii moim faworytem jest mimo wszystko Beast Smoczki, strzelanie z bolca, -1 hit,+1S/T dla klocka nie ma tam chyba bezuzytecznego czaru

ODPOWIEDZ