Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Akadera »

Nie jest imienny, zwykly hero ale na smoku. Czerstwa jednostka generalnie.
W army bookach masz wypisanych bohaterow imiennych danych armii i ich opis. Nazywaja sie jakos np. Teclis, Zdenek Smetanka itp. Nie mozesz im tez dokupywac ekwipunku z tego co pamietam, wiec ciezko ich pomylic ze zwyklymi bohaterami :wink:
Pozdro

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Grolshek pisze:Zaczynacie mnie powoli wk... denerwować z personalnymi docinkami... Zbastujcie proponuję bo zacznie się cięcie...
Przyznaje się do błędu jaki popełniłem pisząc ostatni komentarz. Nie był on na miejscu ani na temat.

Powiedziałem dość.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Musimy spyknąć Juraka i Maca na jakimś turnieju. Napewno się polubią :wink:

Ad rem! Próbował ktoś już Heavens na dużym magu? Jakie wrażenia?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

tomekjar pisze:
Zaś nowe brzmienie przedmiotu to:
Treat the bearer as a Level 1 Wizard, who may use
the Lore of Fire, Lore of Shadow or Lore of Death. He may
not attempt to channel. If he ever casts a spell with irresistible
force he must roll D6+1 rather than 2D6 on the Miscast
table.
A tu sytuacja jest prosta: bohater (niezależnie kim by nie był, nawet sorcerer lord) staje się pierwszopoziomowym magiem, który może używać 3 domen. I jeśli dochodzimy do sprawy marków, to należy go traktować identycznie jak Chaos Sorcerera, przecież Chaos Sorcerer to właśnie pierwszopoziomowy mag, który może używać domeny ognia/śmierci! A zasady z naszej książki mówią, że jak ktoś ma marka, to zamiast używać domen, do których ma normalnie dostęp, używa domeny markowej. PROSTE!
Doczytałem.

Book of Secret czyni z exalteda Wizarda a nie Sorcerera - Sorcerer ma wymóg korzystania z czarów domeny "markowej". Natomiast Wizarda to w żaden sposób nie dotyczy, prawda?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Varinastari pisze:Musimy spyknąć Juraka i Maca na jakimś turnieju. Napewno się polubią :wink:

Ad rem! Próbował ktoś już Heavens na dużym magu? Jakie wrażenia?
pffff :D

co do heaven to zerowka jest fajna ale imo reszta szalu nie robi, no i zzera lorda :/

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Waldi pisze:
tomekjar pisze:
Zaś nowe brzmienie przedmiotu to:
Treat the bearer as a Level 1 Wizard, who may use
the Lore of Fire, Lore of Shadow or Lore of Death. He may
not attempt to channel. If he ever casts a spell with irresistible
force he must roll D6+1 rather than 2D6 on the Miscast
table.
A tu sytuacja jest prosta: bohater (niezależnie kim by nie był, nawet sorcerer lord) staje się pierwszopoziomowym magiem, który może używać 3 domen. I jeśli dochodzimy do sprawy marków, to należy go traktować identycznie jak Chaos Sorcerera, przecież Chaos Sorcerer to właśnie pierwszopoziomowy mag, który może używać domeny ognia/śmierci! A zasady z naszej książki mówią, że jak ktoś ma marka, to zamiast używać domen, do których ma normalnie dostęp, używa domeny markowej. PROSTE!
Doczytałem.

Book of Secret czyni z exalteda Wizarda a nie Sorcerera - Sorcerer ma wymóg korzystania z czarów domeny "markowej". Natomiast Wizarda to w żaden sposób nie dotyczy, prawda?
No to teraz słownik języka polskiego, słowo "analogia" i jesteśmy w domu :D

A tak serio, to polecam lekturę paragrafu "Using Chaos Magic", strona 106 naszego Armybooka. Zwrócić uwagę na zdania:
- "The term "Sorcerer" is used to describe Wizards who follow the Chaos Gods"
- "Sorcerers with a Mark of Chaos always generate spells from the Lore appropriate to that Mark"

Czyli po polsku:
- "Terminem "Czarownik" określa się każdego Czarodzieja, który jest wyznawcą Chaosu"
- "Czarownik ze Znamieniem Chaosu zawsze generuje czary z Domeny adekwatnej do posiadanego Znamienia"

Przy okazji te 2 zdania (a właściwie to pierwsze) wyjaśniają też, że taki Exalted / Lord z książką może brać Gifty "Sorcerer only". No i oczywiście Arcane, ale to wynika wprost z książki...
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Just got off the phone with Mr.Swan (GW US customer service supervisor) who I guess is about as official as is going to be possible from my position.

He said that in this case, Daemons of Chaos Juggers would be Monstrous Cavalry, Warriors of Chaos Juggernauts would be simply Cavalry due to the declaration on page 54.

If anyone else wants to call about that try 1-800-394-4263.
To tak w kwesti czym jest nasz Juggerek :mrgreen: Wychodzi na to, że jednak jest całkiem grywalny :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

@Wałek z Call to Glory
Albo przyjmujesz challenge, ja sypie ataki, Ty sypiesz ataki i przerywasz czar, albo Ja krzyczę challenge a Ty przerywasz czar. Jakiekolwiek inne zagranie to 5 karniaków jak dla mnie ;]
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Manco
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: Siemianowice Sl

Post autor: Manco »

Witam
właśnie przyszła do mnie helenka z mail order i jestem przerażony nie mam żadnej instrukcji jak ja poskładać części wydaja jak by do siebie nie pasowały :D tz obie części lufy nie da sie złożyć tak żeby nie było przerwy(luki) pomiędzy nimi
Proszę o pooomoc
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.

Nowo Powstałe forum o tematyce fantasy zapraszam http://www.fantasylib.pl/forum

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No ładnie, grubasy z UK rozleniwiły się jeszcze bardziej. Napisz im maila, by wysłali ci elektroniczną instrukcję. Ewentualnie przy braku odzewu wygoogleuj "Chaos Hellcannon Assembly".

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jak Ci coś przyślą to ja możesz materiał mi przesłać? Bo mam ten sam problem.
A co do dopasowania - pilnik to chyba jedyne wyjście

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Ja mam na kompie jeszcze zdaje się ale nie obiecuje... w każdym razie miałem ten sam problem i wysłali mi po 30 minutach:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Waldi pisze:Jak Ci coś przyślą to ja możesz materiał mi przesłać? Bo mam ten sam problem.
A co do dopasowania - pilnik to chyba jedyne wyjście
ja uzylem listw i sciskow stolarskich, zeby nagiac dwie polowki i jakos spasilo :)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Natasz pisze:Witam
właśnie przyszła do mnie helenka z mail order i jestem przerażony nie mam żadnej instrukcji jak ja poskładać części wydaja jak by do siebie nie pasowały :D tz obie części lufy nie da sie złożyć tak żeby nie było przerwy(luki) pomiędzy nimi
Proszę o pooomoc
też miałem duży problem i prawie zostało mi kilka nie przyklejonych trybików :mrgreen:
ale ze zdjęcia da się ją ukleić

Awatar użytkownika
Manco
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: Siemianowice Sl

Post autor: Manco »

mam pytanie jakie przedmioty magiczne moge duplikowac? a jakie nie bo np scrole mozna chyba duplikowac a familiarow chyba nie:D


aaa i jeszcze 1 pancerz chaosu czy jak na ten pancerz naloze jakas zbrojke to on przestanie obowiazywac? czy zbrojka magiczna nalozy sie na ten pancerz chaosu i da dodatkowy def?
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.

Nowo Powstałe forum o tematyce fantasy zapraszam http://www.fantasylib.pl/forum

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

W 8ed nie mozesz powtarzac zadnych magicznych przedmiotow. W 7ed mogles dispel scrolle i power stone'y. Zbroje masz jedna nie wazne czy magiczna czy nie. Nie ma takiego lazenia w 5 zbrojach synek :wink:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Ok - kilka pytań:
* wizarding hat: rozumiem, że podobnie jak w przypadku Book of secret, w przypadku bohatera markowego dajemy mu czary związane z markiem, a w innym przypadku lore od death, fire, shadow lub haeven?
* po zjedzeniu obsługi, hellcannon robi monster reaction, wypada głupota - na początku tury przeprowadzam test:
a) na głupotę, jak nie zdam to zwyczajna zasada głupoty i nic więcej już nie robię, jak zdam to robię drugi test czy galopuję do wroga
b) na głupotę, jak nie zdam to i tak robię drugi test Ld czy nie pogalopuję na wroga?
c) najpierw robię test Ld czy galopuję a potem głupota?

Awatar użytkownika
QUAR
Warzywo
Posty: 19

Post autor: QUAR »

Witam, mam trzy pytanka:

1) czy przeciwnik dostaje kare -1 do trafienia jeśli strzela do odziału , który nie ma marki nurgla natomiast znajduje się w tym odziale bohater z tą marką?

2) czy hellcannon może po wykonaniu ruchu wukonać strzał skoro podlega zasadzie potwora i poganiczy a strzela jak stone thrower?

3) helcannon posiada 6 ruchu a dwarfy 3 , czy helka podzczas obecności załogi może poruszać się swoim movementem?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

QUAR pisze:Witam, mam trzy pytanka:

1) czy przeciwnik dostaje kare -1 do trafienia jeśli strzela do odziału , który nie ma marki nurgla natomiast znajduje się w tym odziale bohater z tą marką?

2) czy hellcannon może po wykonaniu ruchu wukonać strzał skoro podlega zasadzie potwora i poganiczy a strzela jak stone thrower?

3) helcannon posiada 6 ruchu a dwarfy 3 , czy helka podzczas obecności załogi może poruszać się swoim movementem?
1. nie, strzał idzie w oddział, nie w bohatera
2. nie może, strzela jak katapulta, a ta może tylko "move or fire"
3. może, krasnoludy są całkowicie ignorowane podczas ruchu

Awatar użytkownika
Siemek
Chuck Norris
Posty: 479
Lokalizacja: :P

Post autor: Siemek »

Witam

Jak jest w tej edycji z herosem na dysku?Słyszałem coś że ma 1 wounda bo bierze się pod uwagę woundy wierzchowca.Wychodzi na to że lord na dysku ma 1 wounda.Mam nadzieje że to jakaś plotka.

Pozdr

ODPOWIEDZ