8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: M.T. »

Sciera pisze:Dzieki wielkie za szybką odpowiedź.

A jeszcze jedno mnie dręczy. Jak raniony jest Lord na pegazie? W jakimś wątku czytałem że liczba Wo ma się sumować, czy po trafieniu rzucam na 5+ dostaje jezdziec? Jak dostanie pegaz to on ma save'a jezdzca?

Czy jak spadnie jezdziec to pegaz lata sam czy schodzi z nim? I odwrotnie czy jak spadnie pegaz to jezdziec na piechte grzeje?
Pegaz jest klasyfikowany jako Monstrous Beast tak więc bohater na nim jest Monstrous Cavalry
Wobec tego stosuje się do całego modelu zasady kawalerii z tym że model ma największą możliwą liczbę woundów (czyli jak pegaz ma więcej woundów to bierze się ilość woundów pegaza

Awatar użytkownika
Koone
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków/Katowice

Post autor: Koone »

Remx pisze:1).
Mamy fazę magi
Rzucam czar Throne of Vines z Lore of Life na 3 kościach(8+).
Wypadają dwie szóstki czyli jest IFka oraz Mistcast i teraz pytanie...
Co wchodzi pierwsze z IFki czar czy mistcast ?
Jeżeli pierwszy wchodzi czar to mogę rzucić kostką i na 2+ ochronić się od tego Mistcasta.

2).
Są czary które dają celow/unitowi Stupidity (głupotę) lub tylko nakazują testowanie LD inaczej podlegają w tej turze tej że zasadzie.
Czy głupota może zadziałać na maszyny ? np na Armatę lub Balistę a dokładniej na jej obsługantów ?


Thx.

1. Najpierw się rozpatruje efekt czaru a potem misscasta
2. A czemu nie? Moga normalnie mieć głupotę jak każda inna jednostka która nie jest niewrażliwa na psychologie
Obrazek

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

czy Magic resistance działa na każdy czar, tylko na magic missile, czy tylko na MM/direct damage? W RB napisali tylko o "damage caused by spell"

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Czyli jezeli cos co ma tego MR dostaje jakies rany badz jak wolisz w wyniku dzialania czaru traci W mozesz go uzyc

Wyjatkiem sa oczywiscia czary przy ktorych jest napisane ze nie mozesz uzyc zadnego save

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

czy można mieć SV większego niż 1? to chyba w eracie gdzieś było takie pogłoski chodzą... może ktoś to sprawdzić

i czy jak zadam ranę z FA coś co ma regenkę to traci ją do swojej tury ? nie wiem z tym dokładnie może myli mi się jeszcze z plotkami :roll: pomożecie ?

z góry dziękuję :D

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Czy olbrzym może "podnieść i..." model Slanna z drugiego szeregu temple guardów?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Khumanor pisze:i czy jak zadam ranę z FA coś co ma regenkę to traci ją do swojej tury ? nie wiem z tym dokładnie może myli mi się jeszcze z plotkami :roll: pomożecie ?

z góry dziękuję :D
si, w opisie regeneracji to jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

[-X
regenkę się traci tylko do końca danej fazy (np. magii) (RB str 74)
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Sciera
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Sciera »

Może mi ktoś wytłumaczyć jak się teraz strzela z Hellblastera i Hellstroma?
Tak czytam tego RB, errate i inne FAQi i już wszystko mi się pieprzy we łbie :roll:
Głównie chodzi mi o ta zasadę:
Cytuj:
Inaccurate: Place the template normally, and then roll the
artillery dice. If it shows a misfire, roll on the Rocket Misfire
chart. If it shows a number, move the template directly away
from the Rocket Battery along the line of fire a number of
inches equal to the number shown on the dice. Then roll for
scatter, re-rolling any misfire results.
Wybierasz punkt. Dodatkowo przed standardowym rozpatrywaniem rzuca sie skaterką i artyleryjką (jeżeli na artyleryjskiej masz misfire przerzucasz) i przesuwasz punkt wg rzutu (mozna odjać BS zalogi od wyniku na kostce), dalej strzelasz normalnie jakbys strzelal na ten nowy punkt, czyli leci do przodu wg lini od maszyny do punktu, i rzucasz kolejny raz skaterką (nie można odjąć BS, misfire przerzucasz).

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Khumanor pisze:czy można mieć SV większego niż 1? to chyba w eracie gdzieś było takie pogłoski chodzą... może ktoś to sprawdzić
Nie, Chyba gdzieś w RB o tym jest.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Pytanie.

Tomb Kingi na jakieś spore punkty, zakładam, że mieści się duża liczka, jakiś mniej wykoksany king i 2 lichy. I teraz daję dużej liczce ten przedmiot za 100 pkt, który robi z niej maga drugiego poziomu. Dobrze rozumuję, że ma teraz ona 2d6 power dice dla siebie i wybranego lora, plus 2 inkantacje na 3d6 ( bo czemu nie?), do tego dochodzą inkantacje kinga i małych liczek?

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

hmm.. pytanko kolejne :)

z koro nie mogę mieć większego SV niż 1+ to co się dzieje jak z np. czaru ( metal który dodaje SS ) czy z eye of the gods dodam SV który będzie przekraczał 1+ ?

to znaczy wiadomo że na 1 zawsze pech, ale czy modyfikator siły odejmujemy 0, 1, 2, 3 czy dalej 1, 2, 3?

jeśli bierze się że RB < AB to w 2 wypadkach wymienionych wyżej powino być tak:

- czar z metalu nie może dać większego SV niż 1+, ponieważ sama książka to neguje

- a z Eye of the god's można mieć 0+ SV bo to specjalna zdolność WoCh

zgadza się?

ps.: a już tworzyłem rozpy na 3 ziomkach z SV na -1 :twisted:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Page 43 – Saving Throws
Change the third paragraph to “Note that a save of any kind
can never be better than 1+. This does not prevent a model
having items or special rules that would take the save even
lower, it simply caps the saving throw at 1+. Also, remember
that a roll of 1 is always a failure.”
moja angielski bardzo słaba...co znaczy "caps"?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Blokuje, w sensie że nie pozwala mu przekroczyć wyznaczonej wartości.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dmtrij pisze:
Page 43 – Saving Throws
Change the third paragraph to “Note that a save of any kind
can never be better than 1+. This does not prevent a model
having items or special rules that would take the save even
lower, it simply caps the saving throw at 1+. Also, remember
that a roll of 1 is always a failure.”
moja angielski bardzo słaba...co znaczy "caps"?
po naszemu: masz zbroje, z 1+ savem. Co prawda jestes fajny ale nie bedziesz fajniejszy bo nie mozna miec lepszego save'a.

To, ze nie mozna miec lepszego save'a nie oznacza, ze nie mozna dawac wiecej bonusow do save'a niz ten 1+ wiec twoj fajny typek w zbroi moze popierdzielac na koniku

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

szkoda szkoda że nie można mieć więcej niż 1+

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

czyli chodzi o to ze typowi w Chaos Armor na Juggu mozesz kupić tarczę głównie po to by nie działała?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dmtrij pisze:czyli chodzi o to ze typowi w Chaos Armor na Juggu mozesz kupić tarczę głównie po to by nie działała?
tak :(

a właściwie żeby się zgadzało z WSW ( czy jak to się skrótowo pisze " co w rozpie to masz " ) zawsze jakieś pkt. na turnieju dostaniesz ;)

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Demon posiada przedmiot który daje nam że wszystkie modele stykające się z Demonem muszą zdać LD na swojej Liderce. (Nie dostanie LD od Generała ani od Herosa w unicie)

Zaszarżuje jakiś klocek (30 modeli) stykają się zemną tylko 4 modele, przeciwnik przegrywa kombat ale w klocku pozostało jeszcze z 20 modeli.

Czy taki unit zdaje tyko na swojej Liderce z racji że stykam się z unitem ?
Mogą wystąpić przypadki że demon do szarżuje do już istniejącego kombatu i będzie stykał siętylko z 1 modelem i to nie herosem, co wówczas ?


Jeszcze mam pytanko dotyczące wybierania czarów..
Jak wiemy nie można dublować czarów.
Np: Wystawiam unit Horroów 40szt. z automatu mają 4lvl oraz znają 4 czary Czincza, czy teraz gdy wybiorę Heralda z tym samym lore to dostane z automatu tylko te 2 czary których nie mogą używać horrorki ?
Czy może mogę wymienić na jeden z czarów na nr 1 ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majzownik »

Remx pisze:Jeszcze mam pytanko dotyczące wybierania czarów..
Jak wiemy nie można dublować czarów.
Np: Wystawiam unit Horroów 40szt. z automatu mają 4lvl oraz znają 4 czary Czincza, czy teraz gdy wybiorę Heralda z tym samym lore to dostane z automatu tylko te 2 czary których nie mogą używać horrorki ?
Czy może mogę wymienić na jeden z czarów na nr 1 ?
Niestety, według podręcznika (str. 490 i wcześniej 142): czary losujemy czarodziejowi przed wystaniem go na stół - nie przed rozstawianiem w ogóle tylko w momencie kiedy bierzemy jego figurkę i stawiamy na stole.
A że według strony 142 (DEPLOYMENT, Alternating Units), najpierw wystawiamy regimenty (w tym horrory, które w momencie wystawienia zajmują swoje 4 czary), a dopiero później wszytskich charakterów - czarodziej może znać tylko dwa czary (te których nie znają horrory), po czym jeden z tych czarów może zamienić na "1" (o ile w armybooku demonów jest napisane że może). Czwartopoziomowiec z lorem tzeentcha (bez loremastera) jest więc trochę okrojony...

Zablokowany