Rozpiski Imperialne 8 edycja

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Re: Rozpiski Imperialne 8 edycja

Post autor: #helion# »

po jednej detce po 15 halabard dajesz do każdego regimentu, pozbywasz się milicji, ewentualnie zmniejszasz ilość outriderów do piątek z muzykiem tylko a może uda się zamiast detek milicji wcisnąć jedną dużą detkę np. Archersów jako screen dodatkowy dla wagonów piechoty, co do helstorma to masz rację, ale nie wywalałbym outriderów, co najwyżej zmniejszył regimenty, to najlepsza odpowiedź na fasty oponenta, zwłaszcza jak zaczynasz :twisted:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

A co brać na małe bitwy 1200,1600 ??? co lepsze ouci czy pistoliersi??

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

to zależy jaką funkcję chcesz dać fastom, jeśli mają przeszkadzać to jednak lepiej pistolety, ja wolę outriderów ponieważ mają u mnie ściągać śmieci i trzymać na odległość to co przeżyje, ewentualnie, mają zacieśnić przestrzeń głównym regonom przeciwnika, poprzez opanowanie flanek, a że posiadają jedni i drudzy zasadę Vanguard, można poszaleć :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

coś takiego na 1200 8ed oczywiście
hero
warrior priest (1+ AS 25, dwurak 4, BS fireball 25) 144
wizard (2lvl 35, DS 25) 125
core
25x spearmen (FCG 20) 145
10x crossbowmen 80
special
5x outriders 105
mortar 75
działo 100
20x great swords (FCG) 230
det. 10x bowmen 80
rare
hellstorm 115
total:1199
i jak? da radę?
łysy do grejtów w formacji 7x3 mag do spearów w formacji 5x5, speary maja zatrzymac stubborn za przewage szeregow, a grejci wbic sie od boku, albo odwrotnie. moge wystawic spearmenow w formacji 7x4 by wiecej biło
wywalam bowmena i daje 2 włocznikow i jest 1201
jest klimat ale nie wiem czy to da rade. chce jeszcze cos poczarowac . Na 2 magow nie ma punktów :/

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

moim zdaniem rozpa nie da rady. Greatswordzi są słabi i drodzy, spearmenow nie lubie(chyba ze mam stać tym oddziałęm cały czas) , wystawiłbym swordsmenow, no i tak z jeszcze jedno działo i jeszcze z jeden mortar by sie przydał ta lekka kawa niby fajna ale za łątwo zejdzie, a hellstorm dobry wybor:)
ale ja jakbym grał to wziąłbym inną ropę z tankiem na te pts:)
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

niech kolega von Kopf pogra i zobaczy co mu się spisuje, ja zauważyłem jedną podstawową rzecz, każda nasza corowa piechota bez dopalaczy-augmentów (najlepsze beast i light mają) nie ma najmniejszych szans z czymkolwiek, jedynie chyba speary z kapłanem mogą coś pokombinować, ale też musi być to duży hordowy regiment (45-50)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Moim zdaniem klocki piechoty są za małe, jak to zauważył Helion. Wywalić outridersów i wzmocnić piechotę, Greatswordom zamiast Archerów dać Crossbowmenów lub Handgunnersów i można już coś pokombinować. Jeśli spearmeni mają ustać, to na te punkty minimum 30, a najlepiej 35+, po 5-6 w szeregu. BSB jakiś by się przydał, ale nie wiem, co by tu wywalić, by go wcisnąć... Co do Steam Tanka- ja tylko raz w życiu na nim grałem i jakoś nie narzekam, co więcej to było na jakieś 5-6k punktów, a na takie to wogóle nie ma sensu go wystawiać, lepiej w piechotę zainwestować :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

moim zdaniem hordowe klocki piechoty to głupota, nie da sie tym manewrować. W ogóle po co taki klocek? żeby wypłacił 30 ataków z hordy? przecież nasza piechota mimo wszystko jest za słaba w combacie z elfami, chaosem, co z tego że sobie postoją, może ze szczurami damy rade. daltego ja używam piechoty prawie tylko do trzymania bohaterów, nie ma sie co oszukiwać ze u nas najważniejszy jest park maszynowy i to on dobrze chroniony bedzie wygrywał bitwy... do tego magia i wsparcie Tanka/ów:)
LEAVE NO MAN BEHIND!

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

tak w ogóle to na duże pts wystawiam 10kawy z grand masterem z +2 do siły i przerzutami save'a
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

admolikkk, bez urazy, pograj na GS-ach dopalonych augmentami, wszystkie klocki wymiękają przy tym, ja tak grałem kilka bitew na GS-ach, ubaw co nie miara zżerając potencjalnie lepszych przeciwników :mrgreen:

von Kopf
co do takich małych punktów, jeśli chcesz grać na piechocie na takie małe punkty to spoko, ale jeden mocny klocek jest lepszy od dwóch słabszych, przy takich punktach
osobiście wolałbym kawalerię z księdzem i BSB, do tego ewentualnie mały mag z beastem, jakieś dwa unity kusz, działo i mortar lub dwa + support outriderów, czołg nie jest konieczny, ponieważ łatwo go czymkolwiek zranić a to już jest 1/4 punktów, trochę dużo
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

#helion# pisze:admolikkk, bez urazy, pograj na GS-ach dopalonych augmentami, wszystkie klocki wymiękają przy tym, ja tak grałem kilka bitew na GS-ach, ubaw co nie miara zżerając potencjalnie lepszych przeciwników :mrgreen:
Święte słowa! Ja staram się zwykle grać zbalansowaną armią: dużo piechoty osłaniającej maszyny i kawaleria do wsparcia. Przekonałem się już, że kawaleria w tej edycji nie ma takiej siły przebicia, gdy moich 10 Inner Circle KO z Grand Masterem i BSB utknęło na 2 tury combatu w 40 skaveńskich slave'ach!!! I byli by stali tam dłużej, gdybym się w to nie wbił jeszcze 35 spearmenami... Powiem tak: o ile 7 ed była jak średniowiecze- na polach bitew królowała kawaleria, zmiatając wszystko na swojej drodze, tak teraz, wraz z 8 ed, nadszedł renesans, gdzie decydującą rolę będzie odgrywać piechota, a kawaleria zostanie tylko jako wsparcie i straż przyboczna, chociaż użyta w odpowiednim momencie, nadal może przesądzić o losach bitwy :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

hehe Bayard, ja mam na to sposób, nie zdradzę dopóki nie rozegra turniej w sobotę, ale podpowiem że jest to taktyka walca drogowego, jak trafisz na kamień to albo go usuniesz albo zmniejszysz :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

IMO na tak małe punkty kawa i czołg nie wchodzą w grę. sensowna kawa to tylko wagon z bsb lub priestem, a jeśli chciałbym wystawić czołg nie wyrobiłbym się z min. 25%na cory. Smutne jest to ze nikt nie zauwazył ze rospa jest nielegalna. jesli chodzi o charact. to kazdy mowi bsb ksiadz i jeszcze jakis mag, pamietajcie ze na bochów mam tylko 300 pts! ouci sa uniwersalni i stosunkowo tani dlatego mile widzani na tak male bitwy
uwazam ze 2 działo jest niepotrzebne ludzie beda grac piechota a na piechote najlepsze sa placki.
co do gs to min. 30 z dobra magia czyli na wieksze punkty. za chwile zamieszcze lepsza wersje rozpy na te punkty.

empire 1200

arcykapłan 125 (dwurak 6, BS fireball 25, 1+AS 25, przerzuty AS 25) 206
wizard 65 ( 2lvl 35, 2 x DS 50) 150
10 x kusznicy 80
40 x halabardnicy (FCG 20) 220
core


det. 15 x włócznicy 75
det. 8 x łucznicy 64

Special

5 x outriders (muzyk 8) 113
Mortar 75
Działo 100

Rare

Hellstorm 115

total 1198

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

nie żebym był złośliwy, trochę słabo to wygląda, ja na biegu coś takiego zrobiłem :mrgreen: mam inne przyzwyczajenia, może z powodu innego stylu gry, zagrałbym z Twoją rozpiską z miłą chęcią :wink: to coś mojego

1 Battle Wizard of the Amber Order 135 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Beasts
Channeling Staff [15]
The Crimson Amulet [20]

1 Captain 147.0 Pts
Barding; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Sword of Might [15]
Dragonhelm [10]
Dawnstone [25]

13 Knightly Orders 354 Pts
Barding; Full Plate Armor; Full Command; Warhorse
Standard of Discipline [15]

16 Crossbowmen 148.0 Pts
Crossbow; Full Command

5 Outriders 113 Pts
Musician
5 Outriders 113 Pts
Musician

1 Helstorm Rocket Battery 115 Pts
1 Mortar 75 Pts

Models in Army: 43
Total Army Cost: 1200

taktyka czymś takim jest 0-1, po prostu do przodu i kilujemy jak najwięcej :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

helion zdaj raport z turnieju bo jestem ciekawy ktory bedziesz i na ile osob , ja swoja rozpa byłem 5 gdzies na 20 graczy a zawaliłem bitwe tylko z blood and glory bo miałem klocek z generałem i sztandarem(3pts) wystarczyło go zniszcyć i game over a u nas an turnieju było tak że jak sie zbreakuje w I turze to maska w II 19-1 itd.miałem 18-2 a pozostałe bitwy HE 15-5 i imperium 18-2
LEAVE NO MAN BEHIND!

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

moja rozpa z U turnieju na 8(2100pts)
grand master na koniu(generał)
dawstone
sword of power
Mag 4lvl na pegazie
dispell scrool
holy relic
capitan BSB
armour of meteoric iron (save na 1+)
Marg 2lvl
seal of descrution
2xswordsmen po 29(muzyk+sztandar)
10xkusznicy
9x knightly ordrersi(FCG)
2x cannon
3xmortar
hellstorm rocket battery
empire steam tank

i DAŁA RADE
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
Lucki Man
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy

Post autor: Lucki Man »

smutne jest to ze piechota jest slaba na maxa kawa praktycznie niczym sie nie rozni od tej w 7 ed:D
moje wnioski sa takie ze bez tankow jest ciezko sie przebic przez jakis konkretny klocek np:white lionow albo gwardi vc
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

von Kopf pisze: wizard 65 ( 2lvl 35, 2 x DS 50) 150
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy scroll nie jest obecnie 0-1?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jest :P
Obrazek

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

nie wiedziałem

ODPOWIEDZ