Rozpiski :)

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Rozpiski :)

Post autor: Kalesoner »

Gwardia niestety teraz obsysa po całości, podobnie king.
Obrazek

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Kalesoner pisze:Gwardia niestety teraz obsysa po całości, podobnie king.
Rozwiniesz?
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Posyłasz ich do walki, a oni umierają. Z resztą gwardia nigdy nie była silna. Silny był król z ikoną i kosiarą i fear outnumber, z tego wszystkiego została tylko ikona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Niestety musze sie z Toba zgodzic :( . Ale dalej bede mial w gwardie w rozpisce bo jest to dla mnie najlepsze jednostka po skorpie u tk :) . I nie chodzi o same staty.
May will be done!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kalesoner pisze:fear outnumber
chyba nie w 7 edycji :roll:

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Shino pisze:
Kalesoner pisze:fear outnumber
chyba nie w 7 edycji :roll:
Szino przeczytaj dokładnie posta :mrgreen: :mrgreen: Kalesonerowi własnie o 7 ed chodziło :D

A co do twojej rozpiski Kalesoner to nic tam konkretnego nie ma i co najgorsze na nową ed nie da sie złożyć do Khemri konkretnej rozpiski na masakrowanie;]
Troche 2 x duża licza do mnie nie przemawia ale kto wie??
Zrobie rozpe ju=tro jak bede miał czas i zobaczysz jaą ja mam wizje:D :mrgreen:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

TK teraz raczej nie maskarują, a pierdzilnięcie jest w uszatach i to konkretne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Undead84 pisze:
Shino pisze:
Kalesoner pisze:fear outnumber
chyba nie w 7 edycji :roll:
Szino przeczytaj dokładnie posta :mrgreen: :mrgreen: Kalesonerowi własnie o 7 ed chodziło :D
tak wiem...

ale zakladanie fear outnumber goblinom nie swiadczy w tej edycji o sile gwardii :roll:
A co do twojej rozpiski Kalesoner to nic tam konkretnego nie ma i co najgorsze na nową ed nie da sie złożyć do Khemri konkretnej rozpiski na masakrowanie;]
Troche 2 x duża licza do mnie nie przemawia ale kto wie??
Zrobie rozpe ju=tro jak bede miał czas i zobaczysz jaą ja mam wizje:D :mrgreen:
ja moja zrobilem. Z pierwszym mistrzem 8 ed zremisowalem wiec nie jest najgorzej co nie zmienia faktu, ze gra obsysa :>

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

Kalesoner pisze:
...Tak złożona duża liczka ma dużą szansę sama się wysadzić przy obecnych miscastach ...
skad ty wzioles miscasty w tomb kingach?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Przeczytaj może jak złożoną liczkę tak skomentowałem, zanim znowu napiszesz jakąś głupotę.

Poza tym widziałem miscasty na liczach jeszcze w 7 edycji. Jeśli nie wiesz jak to możliwe, to się zastanów pięć razy zanim znów coś napiszesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

miscasty których nie było... super miscasty

widze jaka to lichka szasna na miscasta jest i tak znikoma... a twoja duża szansa to głupota...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jak nie było? A przerzucony miscast ze slanna? A 3 na msifire z heleny? Może chcesz mi powiedzieć, że ich nie było?
Jaka głupota, każdy rzut już na 2 kościach to szansa na miscast dla takiej liczki, a kości ma co turę 2D6+ 1 channel. Czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

I nagle się okazało, że miscast jest możliwy tylko szansa znikoma? Taka sama jak w przypadku każdego innego maga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

alez oczywiscie ze byla w tak samo znikomej formie jak beda teraz... ty przestan sie czepiac slowek tylko zastanow nad tym co piszesz...
ty piszesz o dużej szansie na miscasta to pokaz mi gdzie ona jest duza?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ty piszesz, że w Tomb Kingach nie ma miscastów, a kiedy udowadniam Ci, że nie masz racji, piszesz że czepiam się słówek. Nawet jeśli szansa nie jest duża a wynosi jedynie kilkanaście procent z każdego rzutu, to ja jestem bliżej prawdy niż Ty. Im więcej używasz kostek tym większe prawdopodobieństwo, że wypadnie miscast. Hierofanta bez tego przedmiotu nie ma szans rzucić sam misacasta, z tym przedmiotem ma na to szansę. Różnica między 0% szans a 15% (umownie) nie jest duża tylko ogromna, a rzucenie tego miscasta może oznaczać sypanie całej armii. Casting levele w nowych lorach sprawiają, że na ogół czary rzuca się z minimum 2 kostek, a bardzo często z 6. Dlatego pomysł dawania tego przedmiotu na hierfontę jest zły, oznacza niepotrzebne ryzyko. Wiele lepszy jest pomysł Shino, żeby dawać go na Tomb Kinga. Mam nadzieję, że wystarczająco jasno wytłumaczyłem Ci dlaczego takie złożenie hierofanty ssie i ze miscasty w TK jednak są możliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

to ze takie zlozenie hierophanty jest slabe to widac od razu bo dodatkowe dwa czary roznicy nie robia... tym bardziej ze magia tez jakos specjalnie przeciwnika nie kosi bardziej niz w 7 ed, bardziej rzeklbym boli tych co przesadzaja z iloscia kosci...

a tomb kingi to nie VC gdzie zabicie generala i jedoczesnie "hierophanta" praktycznie konczy gre... w TK przy 10 LD jest to tylko male niedogodnienie nic wiecej

a skoro dla ciebie roznica miedzy 0% a 15 % (umownie) jest ogromna to ok dla mnie to roznica znikoma wiecej w czasie gry sie podejmuje sie ryzyk o znacznie wiekszym procencie

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bartez pisze:to ze takie zlozenie hierophanty jest slabe to widac od razu bo dodatkowe dwa czary roznicy nie robia... tym bardziej ze magia tez jakos specjalnie przeciwnika nie kosi bardziej niz w 7 ed, bardziej rzeklbym boli tych co przesadzaja z iloscia kosci...
Po raz kolejny widać, ze nie wiesz o czym piszesz.

Nie dwa czary tylko siedem.

A magia połowy nowych lorów (death, life, shadow, beast) kosi i to bardzo, ale być może nie grałeś jeszcze w 8ed, albo grałeś bez wystawiania magów..


Różnica miedzy szansą na miscast a brakiem szansy na miscast nie jest znikoma, jest podstawowa i cała faza magii TK zwykła się na niej opierać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

no i ile rzuci tych czarów z 7? nie wiecej jak dwa... oczywiscie to zalezy od ilosci kostek wiec moze sie zdazyc ze 4...

a grac gralem co prawda wszystkie gry byly na 1600 pkt... i magia nie kosi wcale... bo lordowie jak slann, vampire lord czy dark elficka magiczka itp. wygladaja tak samo na 2900 czy 1600... a przed osądem wypadaloby najpierw zadac pytanie...

oczywiscie zdarzaja sie spektakularne akcje jak wybuch swojego maga... i zniszczenie calej lancy grali... albo zabicie sobie slanna ale to narazie miscasty rzadza...

a z udanych czarow ktore zrobily roznice to widzalem test sily z life na vampirzym lordzie ktory rzucil 6... wiec mam prawo powiedziec ze ja nie widze aby magia kosila i to moj punkt widzenia z ktorym ty mozesz sie niezgadzac ale negowac go nie masz prawa...

no ale skoro taki fachowiec mi mowi ze faza magii khemri opierala sie na tym ze nie bylo w niej miscastow to tylko gratulowac punktu widzenia... bo ja mam inny

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Magia Khemri opierała się na przewidywalności, powtarzalności i pewności, jakiej gwarantem jest tylko i wyłącznie brak miscastów.


Twoje zdanie o tym, że magia nie jest lepsza niż w poprzedniej edycji jest chyba mocno odosobnione. Wszelkie CSy, BS, Euro CS zaczynaja swoją pracę nad 8ed od przyciecia właśnie magii... ciekawe dlaczego? Pewnie dlatego, że jest zbalansowana i nie za mocna.
Obrazek

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Kalesoner pisze: Nie dwa czary tylko siedem.
[-X

przykro mi ale zna tylko dwa, zadałem to pytanie na
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... start=1000

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

jesli chodzi o Khemri to twoje zdanie, moje jest inne...
kazdy cs euro czy cokolwiek innego zaczyna sie od tego ze tnie sie magie tak bylo w 7 tak jest w 8 i tak bedzie w kazdej nastepnej edycji...
co to za argument... to ze czary wydaja sie silne nie znaczy ze beda wchodzic...
a badzmy szczerzy czy to ze ktos musi miec dany model monstera w ktorego sie zamienia jest pocieciem magii? to przyklad tylko jest...
dla mnie tez jasne jest ze spektakulanre akcje beda poniewaz juz takie byly w 7 ed (jak ludzia jednostki znikaly po czarach tzeentcha) i beda je ludzie pokazaywac na zajebistosc magii... ale uwazam ze bedzie wiecej zabitych magow z miscastow...
zobaczysz ze ludzie z taka magia zaczna sobie radzic np. przez robienie malych oddzialow (tu oczywiscie nie kazda armia takie rozwiazanie ma)
takze spokojnie pogramy pol roku przejda ze 3 mastery i sie okaze co bedzie...
nasze zasady polhamerowe tez na samym poczatku byly bardzo restrykcyjne a potem co sie stalo? poluznilo sie pasa bo ludzie sie nauczyli grac z pewnymi rozwiazaniami i tyle...

ODPOWIEDZ