Deathstar by Andrzej

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Deathstar by Andrzej

Post autor: Andrzej »

Asassello pisze:Smok wpada od przodu, challenge championem.
Atakuje lord, zadaje 3-4 rany.
Champion już nie żyje, wiec nie atakuje
Smok już nie atakuje, gdyż nie ma w kogo - champion nie żyje. Przepadają jego ataki, T.Stomp i zianie.
Kolejna nowość o której nie wiedziałem :)


Jankiel pisze:
Spełniły się moje najgorze obawy. Dostałem mocny ofens z trzema LT.
Czyli zgodnie z przewidywaniami - nie ma kloca z bohaterami za 1500 pts, to masz sporą szansę obessać.
Jak widać DE z 3 LT to Twoje nemezis :D
Ale dzięki bitwie z Zepkiem uświadomiłem sobie, jak potężnym czarem jest brzytwa z shadowa, której niestety nie doceniałem i wolałem mieć pitkę zamiast niej.
Teraz, jeśli trafię na coś takiego, brzytwa będzie priorytetowym czarem. A jeśli będę ją miał, to smok nie będzie mógł się wbić w żaden oddział z czempionem (a mam wszędzie czempionów :) ), bo w kolejnej turze zostanie po prostu zarżnięty :D
I to jest jeden z głównych powodów, dla których zostanę przy tej rozpie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Andrzej pisze: Ale dzięki bitwie z Zepkiem uświadomiłem sobie, jak potężnym czarem jest brzytwa z shadowa, której niestety nie doceniałem i wolałem mieć pitkę zamiast niej.
Teraz, jeśli trafię na coś takiego, brzytwa będzie priorytetowym czarem. A jeśli będę ją miał, to smok nie będzie mógł się wbić w żaden oddział z czempionem (a mam wszędzie czempionów :) ), bo w kolejnej turze zostanie po prostu zarżnięty :D
I to jest jeden z głównych powodów, dla których zostanę przy tej rozpie.
true. nie ma co sie sugerowac teoryhamerem i jego zwolennikami, trzeba ugrac pare bitew. stestuj i napisz jak sie rozpa sprawuje.

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Assaselo najpierw mówiłeś ,że to 20 łuczników potem już 21 , potem ,że jednak nie 4-5 ran tylko 3 ,a teraz jeszcze ,że mój Lord będzie walił wcześniej niż Twój champion :lol2: :wink:

Ja dzięki brzytwie za pomocą 10 kuszników zwarzywiłem tanka , przy pomocy BG rozwaliłem świeżego więc nawet te Imperium ,które jest taki dobre na moją rozpę dostały w dupę ( Bo przed Andrzejem grałem z 2xEmp.)
I believe in Honour.!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zeppelin pisze:Ja dzięki brzytwie za pomocą 10 kuszników zwarzywiłem tanka , przy pomocy BG rozwaliłem świeżego więc nawet te Imperium ,które jest taki dobre na moją rozpę dostały w dupę ( Bo przed Andrzejem grałem z 2xEmp.)
Co tylko potwierdza moje domysły o przegiętości tego czaru w połączeniu z BoH :)


I dalibyście już spokój z tym liczeniem wyniku challenga :)

Powiedz mi tylko Asassello, z czego wynika to, że jeżeli lord zabije czempiona, to smok już nie atakuje?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tak.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Andrzej pisze: Powiedz mi tylko Asassello, z czego wynika to, że jeżeli lord zabije czempiona, to smok już nie atakuje?
Nie jestem Asassello, ale odpowiem. Z Rulebooka do 8 edycji (str 103)
Ostatnio zmieniony 9 sie 2010, o 16:11 przez c4h10, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wydaje mi się, że z bicia według inicjatywy.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No w sumie jak się wczytać to faktycznie. Jest to strasznie głupie, ale udupia smoki, więc może być :)


W środę wrzucę Wam raport z bitwy z VC Fluffy-iego
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

w sumie to nie trzeba się wczytywać,
w sekcji o monsterach pod herosami jest to wprost napisane. :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Spełniły się moje najgorze obawy. Dostałem mocny ofens z trzema LT.
Zanim tego nie napisałeś nie miałem motywacji składać szczurów na dwóch abominacjach i kole/furze - dzięki ^ ^ Btw co do challange - a czy ten smok nie może wejść tak, żeby nie stykać się z czempionem i wtedy z challange'u nici?

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Qc-Rat pisze: Btw co do challange - a czy ten smok nie może wejść tak, żeby nie stykać się z czempionem i wtedy z challange'u nici?
może tylko że champion i każdy inny bohater ma prawo się od razu do niego przestawić

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

@ Qc

Spoko, możesz sobie składać. Chętnie ogolę Twoje LT :)

A co do challenga, to oczywiście, że może tak wpaść. Pytanie tylko, czy czempion jest traktowany jak heros, w związku z czym czy może skorzystać z zasady "maka a way". Ale nawet jeśli nie, to oddział musiałby mieć z przodu przynajmniej ośmiu typa, żeby mógł się nie dostawić.

Asassello pisze:w sumie to nie trzeba się wczytywać,
w sekcji o monsterach pod herosami jest to wprost napisane. :)
Oj tam, oj tam :)

Wiesz jak to jest z nowymi edycjami. Czytasz sobie jakiś fragment booka. Wszystko po staremu, przelatujesz wzrokiem kolejne linijki i tak oto umykają Ci szczegóły, które mają potem ogromne znaczenie.
No nic, trzeba będzie przeczytać booka jeszcze raz, tym razem od deski do deski :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

haggis pisze:
Qc-Rat pisze: Btw co do challange - a czy ten smok nie może wejść tak, żeby nie stykać się z czempionem i wtedy z challange'u nici?
może tylko że champion i każdy inny bohater ma prawo się od razu do niego przestawić

champion nie może. w RB jest napisane co champion może, a co nie... jako character jest traktowany tylko w challengach, więc nie może skorzystać z zasady make way.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Pająk pisze:
haggis pisze:
Qc-Rat pisze: Btw co do challange - a czy ten smok nie może wejść tak, żeby nie stykać się z czempionem i wtedy z challange'u nici?
może tylko że champion i każdy inny bohater ma prawo się od razu do niego przestawić

champion nie może. w RB jest napisane co champion może, a co nie... jako character jest traktowany tylko w challengach, więc nie może skorzystać z zasady make way.
mógłbyś podać stronę?
bo z tego co ja kojarzę to w wypadku challenge'y champion jest traktowany na tych samych zasadach co heros.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

challenge tak, ale make way nie jest z tym równoznaczne. Bo ta zasada daje możliwość dostawienia się do walki, co nie musi skutkować challengem.

str. 100

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

A nie korci Cię zamiast paru orełków wziąść parę balist ? Bo jeżeli bierzsz orły tylko po to ,żeby wystawiać się długo , to może wymyśl jakieś 10 łuczników, bo nie zasłonisz hordy WL ,czy PG orełkami zwłaszcza przed LT jak hydra , smok , abomka , Shaggoth itp. bo jeżeli spanikujesz ,albo dasz flee to mam redirecta ,a jak nie spieprzysz to poprostu przedłużysz brak walki o 1 turę
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja rozkminiałem już balisty...
niby fajnie bo można ich 6 wystawić.. ale każda ma tylko 2W, T7 i 6+AS, co w konfrontacji w masa lekkiego strzelania jest mocno średnie... a kosztuje 600 pkt :/
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jest dokładnie tak, jak napisał Asassello. Tyle, że nie wspomniał jeszcze o tym, jak szybko bolce spadają od dział.

Poza tym teraz, kiedy na nowo odkryłem brzytwę, jakoś nie mogę w sobie wzbudzić strachu przed dużymi celami :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Qc-Rat pisze: Btw co do challange - a czy ten smok nie może wejść tak, żeby nie stykać się z czempionem i wtedy z challange'u nici?
wyjaśniając do końca sytuację.
strona 102.
aby rzucić wyzwanie champion/heros nie musi stykac sie z wrogiem, wystarczy że jego unit się styka.
Z tego wynika, że smok zawsze może dostać challenge od championa, niezależnie gdzie sie dostawi :)


pozdrawiam
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Rzucę Ci Andrzej Przerażające Trzynaste Zaklęcie i będziesz mi się płaszczył pod stópkami błagając o litość... no może trochę przesadziłem xD Ale w sumie co Ci po sile 9 na np. abominacji z regenką? znając Twoje szczęście i tak byś ja na 6 te 17 raz przebił ^ ^

As, dzięki za info

ODPOWIEDZ