Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Re: Nowa Edycja

Post autor: jurak »

haggis pisze:
Shino pisze:1) nie 2 a 7
nie mam przy sobie podrcznika, czy mam rozumieć że zna wszystkie czary z losowego lora?
100 pts
lvl2 wizard who can use a randomly chosen spell lore.

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

jurak pisze:100 pts
lvl2 wizard who can use a randomly chosen spell lore.
W erracie napiali by zmienić "randomly chosen spell lore" na "randomly chosen Battle Magic"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nadal knows randomly chosen battle magic nie jest chooses (lub rolls) for spells from randomly chosen battle magic

:)

"During youre Magic phase, the priests will always preform ther role in strict order (ie, do everything they intend to do in that Magic phase; cast hheir Incantations, use any Bound spell items, etc)"
str 34 w Army book
35. A faq precyzuje, ze allied wizardzi rzucaja sobie czary kiedy chcesz :> faq trumps ab :D
tak to jest jedyna rzecz ratująca inkantacje,
ale przeciwnik nie musi używać magów do dispela inkantacji kinga jak wyrzuci 1-3
żeby armia kemrich dobrze działała muszą wyjść z 4 inkantacje na turę
1) nie musi ale oznajmia to przed rzutem. zauwaz, ze teraz juz nie zdispeluje od tak rzut 1 na kinga. rzuty z kolei 4+ tak samo jak wtedy nie bedzie dispelowac 1 kostka bo moze stracic maga na faze
2) z reguly wystarczy zeby weszla 1-2 inkantacje. Nie jest problemem zeby weszlo wiecej

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Shino pisze:Cytuj:
35. A faq precyzuje, ze allied wizardzi rzucaja sobie czary kiedy chcesz :> faq trumps ab :D
Tak ale Tomb king\Lhp z czapką nie jest allied wizardem, mają swoje miejsca w hierarhi

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

haggis pisze:
Shino pisze:Cytuj:
35. A faq precyzuje, ze allied wizardzi rzucaja sobie czary kiedy chcesz :> faq trumps ab :D
Tak ale Tomb king\Lhp z czapką nie jest allied wizardem, mają swoje miejsca w hierarhi
ma miejsce w hierarchi dla potrzeb inkatancji, a dla potrzeb czarów nie istnieje żadna hierarchia

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

gerald_tarrant pisze: ma miejsce w hierarchi dla potrzeb inkatancji, a dla potrzeb czarów nie istnieje żadna hierarchia
During youre Magic phase, the priests will always preform ther role in strict order (ie, do everything they intend to do in that Magic phase; cast their Incantations, use any Bound spell items, etc.)

miejsce w hierarhi jest na potrzeby inkantacji, boudów, etc., wszystkiego co mają zamiar zrobić w fazie magii, czyli też rzucania czarów

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

haggis pisze:
gerald_tarrant pisze: ma miejsce w hierarchi dla potrzeb inkatancji, a dla potrzeb czarów nie istnieje żadna hierarchia
During youre Magic phase, the priests will always preform ther role in strict order (ie, do everything they intend to do in that Magic phase; cast their Incantations, use any Bound spell items, etc.)

miejsce w hierarhi jest na potrzeby inkantacji, boudów, etc., wszystkiego co mają zamiar zrobić w fazie magii, czyli też rzucania czarów
nigdzie o ile mi wiadomo nie jest napisane, że castują w hierarchicznym porządku, więc nie muszą
"etc." im nie zabrania imo 8)

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

haggis pisze:nigdzie o ile mi wiadomo nie jest napisane, że castują w hierarchicznym porządku, więc nie muszą
"etc." im nie zabrania imo 8)

During youre Magic phase, the priests will always preform ther role in strict order (ie, do everything they intend to do in that Magic phase; cast their Incantations, use any Bound spell items, etc.

pogrubiłem ten zapis,
w swoim przydziale hierarchicznym muszą zrobić wszystko co mają zrobić w danej fazie magii, inkantacje, boudspele, czary też.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie przeszkadza to zbytnio. Nadal I magia i inkantacje wchodza bez problemowo.

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Shino pisze:nadal knows randomly chosen battle magic nie jest chooses (lub rolls) for spells from randomly chosen battle magic
Dla mnie lv 2 wizard wyraźnie ogranicza go do 2 czarów. Nie wiem jak w twoim RB, ale u mnie nie ma "konws randomly...'', tylko "use randomly..." i poza tym, że musisz sobie wylosowac lore nie widze w tym zdaniu żadnego zapisu żeby znał wszystkie czary. Na tej samej zasadzie można by wziąśc damselke (czy dowolnego innego magusa) przy której jest zapis "can use spells from the lore of beast or life" i powiedziec, że zna wszystkie czary z jednej albo z drugiej lory

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

can use randomly chosen battle mgaic: cala magie zna a nie poszczegolne czary z niej...

inni czarodzieje jak zauwazyles mja inaczej zapisane to zdanie...

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Shino pisze:can use randomly chosen battle mgaic: cala magie zna a nie poszczegolne czary z niej...

inni czarodzieje jak zauwazyles mja inaczej zapisane to zdanie...
inni wybierają sobie magie a nie losują ją, taka jest różnica w zapisie.
Według podręcznika trzeba mieć Loremastera by znać całą szkołę,
no i w podręczniku masz napisane że mag losuje ze szkoły magii tyle czarów ile ma lvl.

no ale zawsze mogę się mylić, trzeba poczekać z tym na uściślenia

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Shino pisze:can use randomly chosen battle mgaic: cala magie zna a nie poszczegolne czary z niej...
Interesujące tłumaczenie. Według mnie ''can use" oznacza ''może używac", a nie "cala magie zna''. Znanie wszystkich czarów podlega pod special rule: loremaster i jeśli nie ma tej zasady przy opisie kapelusza to odwołujemy sie do głównych zasad i chłopek sobie losuje dwa czary po wylosowaniu lory.

Moim zdanie nie ma co uściślac.

Awatar użytkownika
pepe
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Kęty

Post autor: pepe »

Jeżeli ten przedmiot miałby dawać 2 lvl i znajomość dwóch czarów to szału nie robi, biorąc pod uwagę, że:
- jesteś głupi,
- masz losową domenę magii,
- generalnie dwa lvl magii kosztują mniej niż 100 pkt.

Btw zastanawiałem się, czy go nie zakładać na kinga, choć nie wiem czy to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

michal pisze: Interesujące tłumaczenie. Według mnie ''can use" oznacza ''może używac", a nie "cala magie zna''. Znanie wszystkich czarów podlega pod special rule: loremaster i jeśli nie ma tej zasady przy opisie kapelusza to odwołujemy sie do głównych zasad i chłopek sobie losuje dwa czary po wylosowaniu lory.
interesujaca interpetacja. wydawalo mi sie, ze "battle magic" sie tlumaczy jako "magia bitewna" a nie "2 czary z magii bietwnej" :roll:

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Nevermind, każdy widac ma swoją interesująca interpretacje której będzie się trzymał

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

Na tej edycji TK są słabi/dobrzy/po środku?? da się coś ugrać ?? na 1k punktów ugra się coś?
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

na 1k to nie warhammer ;) ogolnie na takie male pkt TK zawsze bylo ciezko i nic sie niezmienilo :) ja osobiscie TK gram tylko od 2k w góre na mniejse pkt wole inne armie ;) a ogolnei to mysle ze jest srednio czyli tak jak bylo :)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

aha spoko thx za odpowiedź :)
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Czapa daje dwa levele czyli znasz dwa czary. Co z tego ze napisane ze zna jedan ze szkol, traktujesz go jak wizarda i sa zasady do wizardow gdzie stoi jak byk ze masz po jednym czarze za poziom. To tak samo jakby kazdy mag w imperium znal wszystkie czary w lorze bo ma napisane ze moze uzywac ktoregokolwiek z lorow(czyli w domysle calego jednego lora wiec zna wszystkie czary)
Jezeli czapa to tylko na Kingu, na HLP w razie miscasta tracisz dwoch magow(inkantacje +2levele z czapy), poza tym, king ma save, 5 tuffa.

ODPOWIEDZ