Wybór składu - ETC 2011

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Wybór składu - ETC 2011

Post autor: Dębek »

Wszystko Twoja wina Thurion. Też sobie znalazłes dzień na swiadkowanie. :wink:
Obrazek
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

wlaśnie, mogłes na luzie opracować nam rozpiski i paringi przed etc ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Shino pisze: uwazaj bo mozesz stracic przez to jajka...
mi już nie potrzebne... :wink: a BTW to było być 4 w lidze to byś sam pojechał i nie musiałbyś się na mnie wyzłośliwiać :mrgreen: macie wyniki indywidualne armii ? moja percepcja mogła być zaburzona - być może De naprawdę mogły robić te 10:10 w każdej bitwie :D
Fisch pisze: to dlaczego np. nawet nie zaproponowaliście mi udziału w "eliminacjach", bardzo mocną na zasady ETC, armią DoW? Sorry, że tak ostro ale mam prawo być wkurzony tak słabym wynikiem naszego teamu. pzdr
Fisch
spytaj kolegów z poprzedniego składu dlaczego ostatecznie nie wzięli DOW :wink:
Fisch pisze:Sorry, że tak ostro ale mam prawo być wkurzony tak słabym wynikiem naszego teamu. pzdr
Fisch
nie ma problemu, puki nie lecą joby to się nie obrażam :) , ja nie zastosuje Malalowej socjotechniki to wszystko moja wina jestem ch... graczem :wink: dopuszczam możliwość że grałem słabo ale widzę też kilka obiektywnych trudności, chciałbym poznać realne powody tej ewidentnej porażki a nie podawać powód poprawny politycznie. IMHO głównym obsysem był brak ogrania na zasady EURO, bo ze szczęściem się nie wygra.

pozdro,
Ż - 34

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

thurion pisze:
w mojej opinii slowa kluczowe to trening i ogranie
Zgadzam się z Łukaszem - dobrze że jest ktoś w świadku batlowym kto zauważa dość oczywiste prawdy. Powodów porażki było kilka ale na pewno zajważniejszym nie był sposób doboru składu który Barb z mną w zeszłym roku wymyślilismy jak consensus dwóch innych podejść. Po co od razu robić kolejną rewolucje w wyborze składu i eksperymentować kolejny raz :? . Powiedzcie dlaczego 40-cy mając dobór składy prawie taki sam jak my - Top5 wybiera 3 i zdobywa Mistrza Świata w W40. Czy nasz skład osobowo-armiowy był słaby... moim zdaniem zdecyzodwanie nie bo pojechali dobrzy gracze z dobrymi rozpami, a tylko gracze wygrywający Mastery powinni mieć możliwość grania na ETC i nikt inny.

40cy poprostu zrobili kilka rzczy których nam zabrakło i przy pododym przygotowaniu jak zazwyczaj ale większym pechu niż lata wcześniej (7-8 mega obsysów przy 2 fartach) wynik był jaki był. 40cy mieli:
-niegrającgo trenera z wielu powodów jak choćby to że np: w meczu w Włochami mi by bardzo pomógł, mówiąc że mam ryzykować bo team przerywa - taka prosta informacja os osoby która się orientuje co się dzieje.
-pojechali na zgrupowanie na kilka dni przed gdzie grali wiele bitew które pozwoliły im się ograć jak trzeba i z czym trzeba
-byli bardzej zgrani jako team gdzie u nas były małe animozje
-byli bardzej zmotywowani co było widać u nas na paringach gdzie cześć się gdzieś rozłaziła jak powinna być przy tych paringach żeby służyć jak eksperci w swoich armiach
-rozkminili wszystko przed a my to robiliśy robiero jadąc w aucie, choć oni mieli też ułatwione zadanie bo jest system doboru jak na DMP

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Darek, system topX sprawdzilby sie pewnie tak jak w 40k, gdyby to top gralo na ETC armiami ktorymi zajeli ten top.
Thurion nie pojechal.
Malal pojechal inna armia.
Zaba pojechal zupelnie inna rozpa niz normalnie gral.
Furion pojechal inna armia.
Ty pojechales zupelnie inna rozpa niz normalnie grasz.
Robson pojechal inna armia.
System z topem spradzil sie kilka lat wczesniej, ale np w tym roku Zaba od poczatku marudzil ze DE zbyt pociete i ze obessaja. I obessaly. Wiec nie powinnybyly jechac. Ale top gwarantowal miejsce. A to jest strzal w stope. Rozumiesz o co mi chodzi. Wydaje mi sie ze top dana armia jest ok, ale nie gwarantowany lecac 8 graczy od gory. Armie powinno sie wybierac z rozwaga, a dopiero po tym graczy z jej topu.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A kiedy będzie znany Rulespack na ETC 2011?

Reasumując dotychczasową dyskusję:
- fajnie byłoby znaleźć nie grającego trenera (tylko skąd kasa, kto by to był?)
- na ETC powinni jechać najlepsi gracze daną armią
- TOP8 armii ma swoje wady i zalety. Myślę, że przy 8ed i przy pairingach z ETC (prawie losowanie!) spokojnie może to być 8 najlepszych armii z ligi. Nie znamy jednak narazie rulespacka na przyszły rok, więc ciężko powiedzieć jak to może wyglądać w przyszłym roku
- przed wyjazdem na ETC bardzo potrzebne by było cięzkie zgrupowanie kadry po poznaniu rozpisek przeciwników. Takie treningi to chyba najważniejsza sprawa. Myślę, że nawet Żaba i Malal gdyby pograli zamknięci tydzień z resztą kadry to dużo więcej by wycisneli. My gdy jechaliśmy do Moskwy to przez dwa miesiące non-stop trenowaliśmy rozpy ETC, i ja mimo iż wcześniej nigdy nie grałem Bretką to po takim miesiącu miałem ogarnięte już jak rozwalać 2/3 armii. Rozkminialiśmy też całą drogę do Moskwy (24h autokarem;p) oraz tam na miejscu ich rozpy, pairingi, kto jak ma grać... a to były tylko małe mistrzostwa. W przypadku ETC widziałbym to *4 :)
- Przydałyby się jakieś kwalifikacje, termin może być znany wcześniej. Może jakiegoś mastera zrobić na zasady ETC (np. maj-czerwiec-lipiec?). Do tej pory mieliśmy lepsze BP jednak na 8ed może być tak, że zasady ETC i nasze będą bardzo tożsame... Data takiego turnieju eliminacyjnego musiałaby być znana dużo wcześniej, tak jak daty masterów. Bo organizowanie czegoś "za 2 tygodnie w moim mieście" może być ciężkie do ogarnięcia dla wielu ludzi. My byliśmy u ruskich właśnie na takim turnieju... w kwietniu ;p
- jeśli głosowanie na jakiegoś kapitana, to faktycznie TOP20 to za mało. TOP50 jest już lepsze bo mamy nadal doświadczonych graczy, którzy znają się osobiście lecz trudniej będzie przekupczyć tyle głosów (choć głosowanie masterowe mówi co innego ;p)

PS. można by też rozważyć zorganizowanie takiego drugiego DMP, master wyłaniający graczy na ETC, teamy 8 osobowe, zasady ETC, turniej np. w maju, wygrana drużyna jedzie na ETC. Pewnie znajdą się ze 4 drużyny mogące spokojnie zawalczyć o podium a gracze sami dobiorą się w jak najlepsze dużyny. Team Spirit będzie, będzie czas na ogranie, pomysł na drużynę i rozpiski też już będzie bo inaczej taki team by nie zwyciężył... taki pomysł tylko. Ktoś za?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Karli pisze:
- jeśli głosowanie na jakiegoś kapitana, to faktycznie TOP20 to za mało. TOP50 jest już lepsze bo mamy nadal doświadczonych graczy, którzy znają się osobiście lecz trudniej będzie przekupczyć tyle głosów (choć głosowanie masterowe mówi co innego ;p)
to samo co w przypadku selekcjonera.... korupcja uklady ukladziki i zniszczenie, niewazne ze 50 osob, po prostu wieksza ilosc osob z ktorymi trzea by 'rozmawiac'...
Karli pisze: PS. można by też rozważyć zorganizowanie takiego drugiego DMP, master wyłaniający graczy na ETC, teamy 8 osobowe, zasady ETC, turniej np. w maju, wygrana drużyna jedzie na ETC. Pewnie znajdą się ze 4 drużyny mogące spokojnie zawalczyć o podium a gracze sami dobiorą się w jak najlepsze dużyny. Team Spirit będzie, będzie czas na ogranie, pomysł na drużynę i rozpiski też już będzie bo inaczej taki team by nie zwyciężył... taki pomysł tylko. Ktoś za?
ja od poczatku bylbym za, tyle ze nie kazdy sie zgodzi... wkoncu np Inkw z Malalem i Robsonem moze miec problem ze Snoto Jezdzco Ordinem, czy cos... tak jak napisales 4-5 teamow mialoby spokojnie szanse na Euro
z drugiej strony Wlosi maja od zawsze ta sama ekipe z tego samego miasta, a jestem przekoany ze ekip chcacych na ETC pojechac jest conajmniej tyle co u nas.. niestety ten system w przypadku Wlochow tez nie ustrzegl sie wtopy, po wygraniu ETC w Gorzowie, u siebie w Modenie dali dupy - jak sam ich kapitan Poffo moj ulubieniec mi kiedys powiedzial, podeszli do tego zbyt pewnie bez treningow i rozkmin...

ogolnie merytorycznie:
sam system doboru zaczyna mi wisiec, istotne jest ogranie, trening i wspolne przebywanie ze soba przed impreza w celu 'znoszenia swoich facjat' przez dwa dni

osobiscie:
system TOP 8, DMP 8 os i kazdy inny dajacy pewne miejsca bez czynnika ludzkiego jest bardziej sprawiedliwy, przy zapewnieniu tego co napisalem w punkcie wyzej tez powinien dac rade

pozdro

Sokles
Plewa
Posty: 7

Post autor: Sokles »

System czterdziestkowy u Was by nie zadziałał??

Top5 ligi jedzie, Top1 kapitan, Top5 dobiera trzech pozostałych??

To ogranicza zabawę z wyborem do 3 graczy a można dobrać kogoś z dalszego miejsca jak jest potrzebny.

Póki co u nas działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Sokles pisze:System czterdziestkowy u Was by nie zadziałał??

Top5 ligi jedzie, Top1 kapitan, Top5 dobiera trzech pozostałych??

To ogranicza zabawę z wyborem do 3 graczy a można dobrać kogoś z dalszego miejsca jak jest potrzebny.

Póki co u nas działa bez zarzutu.
tylko co jak np. 3 graczy z tego TOP 5 gra tą samą armią?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Siema Sokles!!!

Tylko widzisz, co gdy z top 5tki 3ech gra ta sama armia, a innymi po wynikach obecnego ETC jakos mega grac nie potrafia?
Inny przyklad - graja rozpiska na zasady kompozycji BP, a rozpiska ETC to calkowita inna bajka.

Moim zdaniem niezbedne jest wybieranie graczy czolowych grajacych jedna armia - zalezy Ci na ETC graj jedna armia i pokaz , ze masz ja ograna to raz.

Druga sprawa - uwazam, ze sklad powinna sam wybierac niegrajacy trener.
Fakt, ze nie gra, moze spowodowac, ze bedzie chcial rzeczywiscie wybrac najlepszych graczy, a nie najblizszych kolegow, poza tym ma to imho spora przewage nad top 8 armii, ze dobieranie armii jest duzo bardziej elastyczne.

Nie jestem zwolennikiem zmian o 180 stopni, ale jesli cos ewidentnie nie idzie to trzeba to zmieniac delikatniej lub mocniej.

Sokles
Plewa
Posty: 7

Post autor: Sokles »

Asassello pisze:tylko co jak np. 3 graczy z tego TOP 5 gra tą samą armią?
Jak sobie przypominam nie było takiego przypadku a jeśli nawet to zwykle goście z topa grają conajmniej 2 armiami.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Może być spokojnie TOP 5 najlepszych 5ciu armii wybiera 3 osoby i jazda.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

To juz brzmi sensowniej.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Może być spokojnie TOP 5 najlepszych 5ciu armii wybiera 3 osoby i jazda.
ehhh...
proponowałem to już na pierwszej stronie tego tematu....
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Roznica marginalna ;) przypominam ze to top4 z tego roku zrobil 3 najgorsze wyniki :P a nie osoby wzięte wedlug niektóych "po znajomości"
natomiast jezeli uwazacie top5 ma wszytsko naprawić, to zróbmy jakieś głosowanie i tyle.
ja osobiscie bym wrocil do poprzedniego systemu.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Skoro już budujemy system kupczenia głosami, to zróbmy to dobrze i wystawmy 8 miejsc na allegro. Z przychodów można sfinansować nagrody na mastery.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Barbarossa pisze:Może być spokojnie TOP 5 najlepszych 5ciu armii wybiera 3 osoby i jazda.
To brzi już lepiej niż inne pomysły "na szybko" ale jak wybrać te TOP5 które mogą być inne na zasady ETC i przy Polskich modyfikaciach.

IMO system jest ok. bo skład był silny, system wyboru też był w obiektywny patrz Dębek i eliminacje + amie mieliśmy dobrze złożone w zdecydowanej większości tylko next time trzeba to zrobić odpowiedzialnie czyli zrobić turniej w cały weekend przy założeniu że musimy zagrać 6 bitew, a później każdy ze składu ma obowiązem zagrać z X armii na które będzie wystawiany. Musi być już wtedy znany Coach - najlepiej jako jeden z graczy z całej 16, dobry taktyk i jednocześnie gracz rezerwony w razie czego, który musi mieć jakię sponsoring.

Dodatkowo ważne żeby choć jeden Master był na zasady ETC (najlepiej w maju, czerwcu bądz lipcu), a optymalnie żeby na Polskich Masterach grało się na zasady bardzo zblizone do zasad ETC.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Barbarossa pisze:Może być spokojnie TOP 5 najlepszych 5ciu armii wybiera 3 osoby i jazda.
3 dowolne osoby, czy 3 armie? A następnie jedzie najlepszy gracz danej armi (czy tez drugi najlepszy, wyłoniony w eliminacjach etc?)

Wsród 5 osób, jak 3 się dogadają że każdy bierze po 1 kumplu i popiera dwóch pozostałych to i tak wracamy do systemu kolesiogennego :D
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

A ja z Wami gadał będę dopiero za miesiąc 8)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Furion pisze:A ja z Wami gadał będę dopiero za miesiąc 8)
Fajnie, pewnie juz wszystko do tego czasu będzie ustalone i pogadasz sobie do wyników głosowania LL. :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ