8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Byro »

Ja osobiście bym nie pozwolił. Parry save jest opisane jako odbicie/zbicie ciosu, sugerując się tym, nie da się sparować zionięcia.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

jest opisany jako zablokowanie lub zbicie ciosu, patrząc teoretycznie i widząc na wielu filmach :P można się zasłonić tarczą przed zionięciem
Pozatym spełnia to wszystkie zasady podręcznika czyli jest to atak w CC i nie jest to stomp ani inpact hit

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Czysto RAW'owo patrząc to prawda.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

w lancę rycerzy (po trzech w rance) z trzema paladynami na przodzie wjechała abdominacja, no i impact hity idą w oddział, czy losowo w paladynów? Niby jest w podręczniku, że impakty działają jak przy strzelaniu, ale to troche głupie, jeśli szłyby w oddział, więc chciałem się upewnić co o tym sądzicie.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

kszyhu pisze:w lancę rycerzy (po trzech w rance) z trzema paladynami na przodzie wjechała abdominacja, no i impact hity idą w oddział, czy losowo w paladynów? Niby jest w podręczniku, że impakty działają jak przy strzelaniu, ale to troche głupie, jeśli szłyby w oddział, więc chciałem się upewnić co o tym sądzicie.
ja sądzę, że idą w oddział.
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Ja również.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Co do pytania o tych goblińskich herosach w orkach to choć wypożyczyłem army booka i nie mam teraz jak sprawdzić ale wydaje mi się, że gobliny nie mogą dołączać do oddziałów orkowych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Impacty w oddzial nie ma roznicy z kim sie styka abomka na tej samej zasadzie wpadaja chariotem w jakikolwiek klocek z bohatrem bys mogl stwierdzic ze impactuje bohatra

Zioniecie to ostrzal nie ma chyba roznicy czy wyprowadzony w wace w recz czy z 1" czy z 5"
To nie jest atak w cc

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Lazur pisze:Co do pytania o tych goblińskich herosach w orkach to choć wypożyczyłem army booka i nie mam teraz jak sprawdzić ale wydaje mi się, że gobliny nie mogą dołączać do oddziałów orkowych.
Mogą.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

ja tam bardziej myślałem, ze to może dzialać na zasadzie, ze jak jest trzech bohaterów na przedzie, to w combacie trzeba bić po nich, bo zasłaniają oddzial (no chyba, że nie zasłaniają, nie wiem juz), no ale pewnie racje macie z tymi impactami, też tak myślałem, chociaż nie powiem, zeby mi się to podobalo

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

majzownik pisze:
Brygu pisze:Nie chcę ich mieć na wilkach, to byłby dla nich tylko minus. Ta opcja a.) też jest dość dziwna. Oddział, a z boku doklejonych trzech goblinów. A ciekawe jak swoją drogą to się ma do walki wręcz i możliwości przesuwania bohatera do walki, bądź na dogodniejszą pozycję. Pozostaje takim goblinom przeskakiwać z lewej na prawą stronę?
Jaki minus? Poza punktami?
A co do przesuwania - Make Way nie mogą robić w ogóle więc tylko combat reform i skakanka z lewej na prawą.
Inny troopy type, sprawia że nie mają już LOS od templatów. A pozatym tracisz w walce wręcz atak gostka, który stoi w drugim rzędzie na rzecz wilka, a to na pewno słabsze niż ork z chopaa (ewentualnie big'uns).
Ale już dość offtopa. Rozumiem że goblinki idą wszystkie w pierwszym rzędzie z boku, czyli opcja a.). Trochę szkoda, ale wydaje się to słuszne.

majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majzownik »

Tak, bok pierwszego rzędu bezwzględnie. I, w moim mniemaniu, rzadko kiedy są tam użyteczni. Testowano już na mnie dołączanie po dwóch do regimentów trolli i sam myślałem o stworzeniu "regimentu" złożonego z samych herosów goblińskich z niespodziankami dla przeciwnika wszelakimi. Śmieszne i ciekawe - owszem, skuteczne - niezbyt.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Cytat z RB:
" A character and his mount are treated as a single character model for all rules purposes, except as noted below"
cytat str. 104

a następnie (below):
"We assume that special rules that apply to a ridden monster do not normally also apply to character riding it and vice versa"
cytat str. 105

Z tego zapisu wynika, ze jeździec nie bierze special rules'ow, np Regeneracji, ItP, hate'a albo kb.

Jednak na mocy pierwszego cytatu:

1) Czy VHS Imperium działa na smoka?

2) Czy Cloak of Hag Graef działa na smoka?

Oba te przedmioty nie są special rules'ami (które znajdują się pod smokiem i dreadlordem), natomiast klasyfikują się jako "all rules" zgodnie z cytatem 1.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

kszyhu pisze:ja tam bardziej myślałem, ze to może dzialać na zasadzie, ze jak jest trzech bohaterów na przedzie, to w combacie trzeba bić po nich, bo zasłaniają oddzial (no chyba, że nie zasłaniają, nie wiem juz), no ale pewnie racje macie z tymi impactami, też tak myślałem, chociaż nie powiem, zeby mi się to podobalo
impakty idą w oddział - takie są zasady
ale bić już można tylko po modelach które się stykają, czyli w Twoim przykładzie tylko po herosach.

wiem ze to nie logiczne, ale to jest właśnie Warhammer :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Czy bsb teraz może wziąć magic itemy i szmatę np. sztandar za 25 pkt i talizman za 25 czy tak jak było wcześniej albo to, albo to. Szukałem ale nigdzie tego nieznalazłem, może komuś się udało?
Obrazek

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Dość często gram przeciwko pokurczom i mam następujące pytanie:

Rzucam czar ramain in play, krasie go nie rozproszyły. Nadchodzi ich tura i co? Nie mogą go rozproszyć, ponieważ nie generują Power Dice? Płoną im brody, a Ci tylko mogą podskakiwać i krzyczeć, jak panienki?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Natibak pisze:Dość często gram przeciwko pokurczom i mam następujące pytanie:

Rzucam czar ramain in play, krasie go nie rozproszyły. Nadchodzi ich tura i co? Nie mogą go rozproszyć, ponieważ nie generują Power Dice? Płoną im brody, a Ci tylko mogą podskakiwać i krzyczeć, jak panienki?
Generują Power Dice normalnie.

Gajardos
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Gajardos »

Asassello pisze:
kszyhu pisze:ja tam bardziej myślałem, ze to może dzialać na zasadzie, ze jak jest trzech bohaterów na przedzie, to w combacie trzeba bić po nich, bo zasłaniają oddzial (no chyba, że nie zasłaniają, nie wiem juz), no ale pewnie racje macie z tymi impactami, też tak myślałem, chociaż nie powiem, zeby mi się to podobalo
impakty idą w oddział - takie są zasady
ale bić już można tylko po modelach które się stykają, czyli w Twoim przykładzie tylko po herosach.

wiem ze to nie logiczne, ale to jest właśnie Warhammer :)
To całkiem logiczne, trzeba tylko wyobrazić sobie jak rozpędzony rydwan wpada w odział ... kto może ten odskakuje na bok kto miał pecha ten wpada pod koła.

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

lohost pisze:skirmish zaslania oddzial piechoty za niam? czy tylko daje jakiegos covera, bo nie moge znalezc tego :roll:
z gory dzieki
Jest to jasno napisane w RB to raz a dwa na poprzedniej stronie na forum...

Dają HC ale tylko wtedy gdy zasłaniają większą część celu czyli np.2 harcowników nie daje covera linii 10 ludków
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

czy Claudron of Blood może szarżować w świetle zasad 8 ed?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Zablokowany