8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Morsereg »

Lazur pisze:Czy bsb teraz może wziąć magic itemy i szmatę np. sztandar za 25 pkt i talizman za 25 czy tak jak było wcześniej albo to, albo to. Szukałem ale nigdzie tego nieznalazłem, może komuś się udało?
nie moze.
popatrz do swojego AB, nie do RB. tam gdzie masz opisanego bsb'ka.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Murmandamus pisze:czy Claudron of Blood może szarżować w świetle zasad 8 ed?
Cauldron of Blood to warmachine.
Jednostki tego typu nie mogą maszerować ani też szarżować.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Jak się dispeluje czary? Czytam i jakoś nie czaję tego co jest napisane.. Wybieram ile chce kości do dispella i dodaje lvl maga do wyrzutu?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tak.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Przyklad

Jestem sobie Lordem Vampirow mam 4 lvl maga castuje inkantacje na Greave Guardow decyduje ze uzyje dwie kostki roll wypadlo 5 i 3 czyli razem 8 dodaje swoj lvl maga wychodzi ze uzyskalem wynik 12

Teraz co robisz ty powiedzmy ze tez masz tam jakiegos 4 lvlowego maga decydujesz ze uzyjesz 3 kostek roll 1 ,5 ,4 razem 10 dodajemy twoj lvl maga 14 masz wiecej niz ja zdispelowaales inkantacje

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

To wiem jak działa, ale jaką mam pule kości do dispela? bo do casta to 2d6.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mam takie pytanie. Dzisiaj grałem VC przeciw kraśkom. Mam trumienkę w armii. Jak wiadomo, teraz próbuje pochłaniać wszystkie z wylosowanych kości, ale czy jeśli krasnoludy nie czarują i przeważnie ignorują fazę magii, to czy gracz krasnali musi rzucać za kości mocy, a następnie ja za pożeranie kostek?

No i czy można rozpraszać czary bez deklaracji, który mag deklaruje, czyli czy krasnoludy mogą w swojej fazie magii kostkami mocy dispelować czar pozostający w grze.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Grodzio pisze:To wiem jak działa, ale jaką mam pule kości do dispela? bo do casta to 2d6.
Gdy twój przeciwnik rzuca 2d6 na ilość kostek, to dostajesz tyle kości dispela, ile wynosi najwyższy wynik na jednej kości.
Np: wyniki na obu kościach 5 i 4 - twój przeciwnik ma 9 power diców, ty 5 dispel diców.
Potem rzucasz kostką za każdego maga, za każdą wyrzuconą 6 dodajesz sobie jedną kostkę dispela.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Rasti pisze:Mam takie pytanie. Dzisiaj grałem VC przeciw kraśkom. Mam trumienkę w armii. Jak wiadomo, teraz próbuje pochłaniać wszystkie z wylosowanych kości, ale czy jeśli krasnoludy nie czarują i przeważnie ignorują fazę magii, to czy gracz krasnali musi rzucać za kości mocy, a następnie ja za pożeranie kostek?

No i czy można rozpraszać czary bez deklaracji, który mag deklaruje, czyli czy krasnoludy mogą w swojej fazie magii kostkami mocy dispelować czar pozostający w grze.
1) tak. gracz krasnoludow nie moze sobie od tak po prostu olac fazy magii. i przejsc do kolejnej. troszke to by bylo OP :P
oczywiscie, jak nie ma co rozpraszac, itd. to rzucanie kosci mozna sobie darowac a ty po prostu bierzesz sobie jedna kosc z dispela do PD. bo jak by nie patrzec. 1+ na dwoch kosciach sie zawsze wyrzuci ;)
2) pamietaj, ze nie musisz dispelowac/rozpraszac czaru magiem. moze sie tym zajac "armia". wtedy po prostu nie masz dodatkowych bonusow w postaci lvl'a maga. do tego po jednym nieudanym dispelu, armia moze podjac kolejna probe dispelowania czaru (oczywiscie nie tego samego :P ) bo normalnie jak dispelujesz magiem i ci sie to nie udaje to nie mozesz podjac kolejnej proby tym samym magiem do kolejnej fazy magii.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

o.b-one
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: o.b-one »

Witam!
2 pytanka dot. komety z heavena:
Czy można stawiać kolejne komety jeśli pierwsza jeszce nie spadła? Ten czar nie należy do żadnej kategorii :?
Czy rzut na spadek wykonuje się na początku "każdej fazy magii gracza", czy " fazy magii każdego z graczy"? (konstrukcja tego zdania jest dla mnie niejasna)
z góry dzięki!!

majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majzownik »

o.b-one pisze:Witam!
2 pytanka dot. komety z heavena:
Czy można stawiać kolejne komety jeśli pierwsza jeszce nie spadła? Ten czar nie należy do żadnej kategorii :?
Czy rzut na spadek wykonuje się na początku "każdej fazy magii gracza", czy " fazy magii każdego z graczy"? (konstrukcja tego zdania jest dla mnie niejasna)
z góry dzięki!!
Możesz postawić kilka komet zanim pierwsza spadnie. To nie jest "remains in play".

Kometa próbuje spaść tylko w turze gracza rzucającego czar. Apostrof przed "s" stawia się dla posesywności rzeczowników liczby pojedynczej. Czyli tłumaczymy : na początku każdej następnej fazy magii gracza.
Uśmiechnięte facjaty w imię zwycięstwa
:P :twisted: :D :mrgreen: :badgrin: :) :lol: \:D/
8th: 23/1/5
arbitrium.com.pl

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Morsereg pisze:
Lazur pisze:Czy bsb teraz może wziąć magic itemy i szmatę np. sztandar za 25 pkt i talizman za 25 czy tak jak było wcześniej albo to, albo to. Szukałem ale nigdzie tego nieznalazłem, może komuś się udało?
nie moze.
popatrz do swojego AB, nie do RB. tam gdzie masz opisanego bsb'ka.
#-o ale ze mnie padaka. Dzięki :D
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam 2 pytania czy jest jakieś ograniczenie dodatkowych ataków z red fury u wampira lorda?
i 2 czy jak rzucam czar wampirem i nie uda mi się (np. rzucam uduchowienie z 3 kości i wypada 1, 1 i 3 razem 5 + lev maga = 9 a czar wychodzi na 12) moge tm wamirem rzucić inny czar w tej turze magii????
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeżeli w opisie nie ma, to nie.

Tak, jak nie wyrzucisz czaru, to nie możesz czarować.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Lazur pisze:
Morsereg pisze:
Lazur pisze:Czy bsb teraz może wziąć magic itemy i szmatę np. sztandar za 25 pkt i talizman za 25 czy tak jak było wcześniej albo to, albo to. Szukałem ale nigdzie tego nieznalazłem, może komuś się udało?
nie moze.
popatrz do swojego AB, nie do RB. tam gdzie masz opisanego bsb'ka.
#-o ale ze mnie padaka. Dzięki :D
No tak ale ja mam napisane w księdze armii że mój Icon bearer, może wziąć do 50 pts z listy comon albo tom king magic items list.
W comonach mam war bannera, a w kingowych całą listę

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Albo bierze magiczny sztandar (bez limitu punktów) albo bierze inne magiczne przedmioty (do 50 p)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Standard of discipline (+1Ld)
heros w oddziale tez ma lepsza liderke?
czy oddział może z jego potencjalnie wyzszej liderki skorzystać w przypadku np paniki?
i czy nadal może wziąść to LD jak charakter jest generałem.
Moja interpretacja (choć nie zawsze trafna) mówi:
1. tak dostaje +1Ld
- armor piercing przechodzi na herosa? a +1 A - ergo mamy bohatera z +1Ld

2. Może uzyć jego LD
- oddział zawsze testował na najwyższe Ld w oddziale - w tym przypadku Ld herosa +1

3. Mogą uzyć Ld generała
- moga skorzystać z generała ale nie z inspiring presents - to zakazuje sztandar...mimo to wciąż jest częścią unitu więc testuje się na najwyższe Ld oddziału

Mam rację? jeżeli nie poprawcie mnie proszę bo niedługo mam turniej i nie wiem czy moje kombo dziala
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Dmtrij pisze:Standard of discipline (+1Ld)
heros w oddziale tez ma lepsza liderke?
czy oddział może z jego potencjalnie wyzszej liderki skorzystać w przypadku np paniki?
i czy nadal może wziąść to LD jak charakter jest generałem.
Moja interpretacja (choć nie zawsze trafna) mówi:
1. tak dostaje +1Ld
- armor piercing przechodzi na herosa? a +1 A - ergo mamy bohatera z +1Ld

2. Może uzyć jego LD
- oddział zawsze testował na najwyższe Ld w oddziale - w tym przypadku Ld herosa +1

3. Mogą uzyć Ld generała
- moga skorzystać z generała ale nie z inspiring presents - to zakazuje sztandar...mimo to wciąż jest częścią unitu więc testuje się na najwyższe Ld oddziału

Mam rację? jeżeli nie poprawcie mnie proszę bo niedługo mam turniej i nie wiem czy moje kombo dziala
imo
oddzial nie moze korzystac z LD generala, bedacego poza oddzialem. w12/18",
bedac w oddziale zdaje sie wszystkie testy LD na najwyzszym mozliwym.
general daje w 12" LD+1

ja bynajmniej tak gralem i interpretowalem.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

czyli tak jak ja...git, jestem szczesliwy (a w parówce bez lordów mała czarka DE z +1ld i 0' z Death miażdzy jaja
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Czy bohater będący do 3 cali od jednostki tego samego troop type, otrzymuje "Look out, Sir!" od czarów (direct damage, magic missle, magical vortex), które mogłyby być kierowane przeciwko temu bohaterowi?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Zablokowany