8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: jurak »

Mac pisze:Czy bohater będący do 3 cali od jednostki tego samego troop type, otrzymuje "Look out, Sir!" od czarów (direct damage, magic missle, magical vortex), które mogłyby być kierowane przeciwko temu bohaterowi?
imo los w 3" obejmuje wszystkie templaty + caly shooting.


btw reform odbywa sie na jakiej zasadzie, pivota?
dokladnie chodzi mi o zwrot jaki kolwiek oprocz 180*

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Jeśli jednostka ma frenzy, dla przykładu Savage Orki, to w jakim zasięgu od wroga muszę deklarować szarżę i jakiej sytuacji? Jest napisane "if could make a charge", czyli teoretycznie jeśli mam otwarte pole i stoją 16 cali od wroga, to muszę testować, czy biegną, czy nie? Hm... Czy może rzucam kośćmi i patrzę czy by dobiegli, coś na zasadzie 7 ed. (znam zasięg i szarża musi się udać w sensie odległości), chociaż to może nadinterpretacja.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Czy w 8ed BSB może nieść magiczne przedmioty + magiczny sztandar bez ograniczeń pkt?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Natibak pisze:Jeśli jednostka ma frenzy, dla przykładu Savage Orki, to w jakim zasięgu od wroga muszę deklarować szarżę i jakiej sytuacji? Jest napisane "if could make a charge", czyli teoretycznie jeśli mam otwarte pole i stoją 16 cali od wroga, to muszę testować, czy biegną, czy nie?
Zgadza się. Ale to nie musi być otwarte pole - las nie ogranicza ruchu. :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Odnośnie uściślenia:
4) Wykupione czary a losowanie
Jeśli jeden mag w armii ma "wykupione" czary (np. nekromanta znający vanhal’s Dance macabre, albo Herald tzeentcha znajacy cały lore of metal), to w trakcie losowania czarów inny mag nie może wylosować drugiej kopii tychże czarów.

A co jest jak: wampir zna wszystkie czary-lormaster np. z magii swojej, i drugi wampir też ma loremaster i też chce wziąć swoją magię??
MOże prościej czy w armii teraz można mieć np. dwa vanhele?
W opisie na 490 ostatni akapit jest zapisane, że "zwykle, czar może być znany w ARMII tylko jeden raz". Jedynym wyjatkiem jest gdy czar jest nie generowany losowo gdy: jest kupiony.
Tak więc rozumiem, że może być vanhel raz. Potem nie ma mowy o wyjątku kiedy można mieć drugi taki sam czar poprzez wykupienie go, a jedynie o sposobie nie generowania - czyli gdy mag kupuje sobie wszystkie czary i nie musi ich losować. Zgadza się?
Czyli wampir z loremaster owszem zna zgodnie z cytatem i wszystkie czary w swojej wybranej magii, ale ten sam czar nie moze się powtórzyć? I drugi wampir z loremaster zgodnei z akapitem po prawej na 490 ma puste sloty zaklęć?

Wydaje mi się jednak, że może mieć z loremastera dwa vanhele, czy też słonka.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, o 11:31 przez BOGINS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Siriael pisze:Czy w 8ed BSB może nieść magiczne przedmioty + magiczny sztandar bez ograniczeń pkt?

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Siriael pisze:
Siriael pisze:Czy w 8ed BSB może nieść magiczne przedmioty + magiczny sztandar bez ograniczeń pkt?
A co na ten temat mówi Twój AB?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

W AB jest napisane że nie może :| Czyli rozumiem że w tej kwestii zmian :wink:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Albo magiczny sztandar, albo inne magiczne przedmioty - czyli bez zmian.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

jurak pisze:reform odbywa sie na jakiej zasadzie, pivota?
dokladnie chodzi mi o zwrot jaki kolwiek oprocz 180*
??

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Czy scroll of shielding działa na słoneczko? Czy cokolwiek, może nas przed nim w jakikolwiek sposób uchronić? Bo w kombie z power scrollem rozwala wszystko, nawet gork will fix it.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie.

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

No to super :? ... czyli wpis w czarze "no saves of any kind allowed" jest nadrzędny wobec opisów przedmiotów magicznych? Eh... Imperium zaczyna słuchać Death metalu.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Oczywiście że jest nadrzędny.
Scroll of Shielding daje warda - słońce kasuje warda.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jakie podstawki powinny mieć maszyny w 8ed? Mam kierować się uściśleniami z 7ed w których te wymiary były sprecyzowane?
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Voodoo pisze:Jakie podstawki powinny mieć maszyny w 8ed? Mam kierować się uściśleniami z 7ed w których te wymiary były sprecyzowane?
raczej tak.
jedyny "dokument" ktory uwzglednia takowe ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Q. If a Wood Elf Battle Standard Bearer takes a magic standard,
can he also take Spites? (p53)
A. Yes.

Czy to pozwala wziąć jakikolwiek banner [ nie patrzę na koszt pkt ] i do tego spite-a do 50 pkt?



BOGINS pisze:jedynym wyjatkiem jest gdy czar jest nie generowany losowo gdy: jest kupiony.
Z loremastera nie kupujesz czaru tylko dostajesz je w bonusie.
Wykupuje np nekros płacąc za każdy czar z osobna określoną ilość pkt.
Inaczej dochodzi do bzdurnych sytuacji że Seer też pozawla powielać czary bo w końcu wybiera nie losuje...
Przeczytaj jeszcze raz tę stronę i zobacz czy nie ma różnicy pomiędzy lormasterem wrony czy heralda czincza.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Gobur
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Gobur »

czyli jeśli dobrze rozumiem, na ten moment tylko nekromanci mogą dublować czary i nie blokują wampirom szansy na ich wylosowanie, bo za nie płacą? A ci którzy wybierają je dzięki przedmiotom lub wykupywanym zdolnościom nie mogą i blokują też je innym?

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Voodoo pisze:Jakie podstawki powinny mieć maszyny w 8ed? Mam kierować się uściśleniami z 7ed w których te wymiary były sprecyzowane?
W 8 maszyny nie muszą mieć podstawek w RB jest podane i tak z którego punktu się mierzy zasięg. A w przypadku templatek to i tak nie ma znaczenia czy masz podstawkę czy nie zahaczyłeś o piczy kłak model maszyny i już masz autohita w maszynę :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

BOGINS napisał(a):
jedynym wyjatkiem jest gdy czar jest nie generowany losowo gdy: jest kupiony.


Z loremastera nie kupujesz czaru tylko dostajesz je w bonusie.
Wykupuje np nekros płacąc za każdy czar z osobna określoną ilość pkt.
Inaczej dochodzi do bzdurnych sytuacji że Seer też pozawla powielać czary bo w końcu wybiera nie losuje...
Przeczytaj jeszcze raz tę stronę i zobacz czy nie ma różnicy pomiędzy lormasterem wrony czy heralda czincza.
dokladnie jest tak jak piszesz, przeczytajcie do konca zasada zanim ja zastosujecie- kwestia nielosowalnosci jest dopiero wstepem do a nie cala zasada
zeby moc dublowac czary musisz wykupic konkretny czar z listy armijnej a nie jakas zdolnosc dajaca ci "worek" czarow,

to musi byc albo znany z przymusu czar - np horrory czy priesci sigmara, albo wykupiony konkretny- np nekromanci, na dzien dzisiejszy tylko tyle.

cheers,
Kasztan
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

Zablokowany