8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
slawowid
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Gród Warsa

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: slawowid »

Witam, u Bretończyków przy formowaniu lancy jest napisane coś takiego:
"Note that any Knight that is in position to fight, but is not actually in base contact with an enemy, cannot target specific models to attack."
i w związku z tym mam bardzo istotne pytanie, czy kiedy np krasie stoją w formacji 2 kolumn z królem na tarczy jako jedynym modelem w 1 ranku to czy pozostali rycerze spoza 1 ranku (czyli ci po bokach, atakujący tylko ze względu na zasadę lancy) oraz supporting attack muszą atakować króla czy właśnie ze względu na powyższy cytat nawet nie mogą go atakować i nawalają po zwykłych w oddziale?

A jeśli muszą atakować króla to jak to jest w momencie gdy ci boczni powiedzmy z prawej strony mają do wyboru (którego nie mogą dokonać) tylko 2 bohaterów przeciwnika???

Proszę i z góry dziękuję za szybką i najlepiej jak to możliwe podręcznikowo (zasadowo) uzasadnioną odpowiedź :D
Niech pogańskie duchy strzegą ziemi naszych przodków po wsze czasy!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

ten cycat mowi tylko tyle, ze nie alokuja atakow. wiec tak, bijesz tylko po krolu.

Awatar użytkownika
slawowid
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Gród Warsa

Post autor: slawowid »

A jak nie ma tam króla tylko tak jak napisałem 2 herosów to wtedy w którego biją? (ten z pierwszego ranku dotyka obydwu tak jak ci za nim a oni nie mogą wybrać to kogo na 4+? trochę beznadziejne :D
Niech pogańskie duchy strzegą ziemi naszych przodków po wsze czasy!

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Jak w 8ed działają BS??

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Ja również ponawiam pytanie. Czy dragon mage może mieć "0" z lore of fire? :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

hmmm...
Wychodzi że jest specyficznym wyjątkiem i raczej nie.
Swoje czary może zamienić na 2 czyli mieczyk a skoro nie wyszła errata zmieniająca to...
To raczej nie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Koone pisze:Ponieważ teraz nie ma czegoś takiego jak siła jednostki, to jeśli spanikuje oddział, a później go zaszarżuje (?) Great eaglem, to oddział spada?
JaSzczuras pisze:Złapiesz go jedynie kiedy odział nie ucieknie poza zasięg Twojej szarży, w pytaniach do rulebooka jest adnotacja, że spanikowany odział zawsze daje flee.

Jeśli zaszarżujesz oddział uciekający (przeciwnik nie rzuca na flee) i dojedziesz to spada. Jedynym wyjątkiem jest ta sama faza move'a, kiedy to deklarujesz poszczególne szarże a przeciwnik odpowiedział na pierwszą "dając nogę", wtedy rzuca a Ty w zależności od zasięgu szarży albo go złapiesz albo nie.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

RB, p. 17, Flee! pisze:units that are already fleeing must declarate a Flee! reaction
to co Ty opisujesz to sytacja dotyczaca jednostki, ktora ucieka, ale zostala zlapana poprzez szarzujacego.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Lidder pisze:
RB, p. 17, Flee! pisze:units that are already fleeing must declarate a Flee! reaction
to co Ty opisujesz to sytacja dotyczaca jednostki, ktora ucieka, ale zostala zlapana poprzez szarzujacego.
Jeśli działa jak w 7ed to strasznie zawile to napisali, zwłaszcza że w szarżach na uciekające jednostki zawarty ten tekst o niszczeniu a nie ma nic o auto flee uciekających.

Sorki za wprowadzanie w błąd w takim razie :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Ponawiam pytanie:
Jak w 8ed działają B.S??

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Szymon pisze:Ponawiam pytanie:
Jak w 8ed działają B.S??
rozwiń ten skrót to może pogadamy...
Obrazek

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

może mi ktoś wytłumaczyć jak działa słoneczko z LoD???
Jest moc :D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja mogę:)
jak juz wyjdzie czar, rzucający musi połozyć tamplate (wielkośc zalezna od trudności czaru) w styku ze soba i w Line OF Sight swoim. Następnie wybiera kierunek w którym słoneczko będzie leciec. Rzuca Artyleryjką i mnoże przez trzy (!) to jest odległość w calach jaką template przebedzie. wszystko po drodze nawet musniete musi zdać test inicjatywy lub GINIE (bez sv, ward sv i innych)... za każda ranę jaką zadasz w ten sposób rzucasz kostką. na 5+ dostajesz kostke POWERA

jezeli słonce zakończy ruch na oddziale musi się "teleportować" za niego (nie moze skończyć ruchu na oddziale), ale tych co dotknie teleportując się juz nie zbaija:D
następnie w turze wroga rzucasz art+scatter i popychasz słoneczko w wylosowanym kierunku (na misfire znika)

! MISFIRE na Ilośc cali w momencie rzucania znaczy, że ciacho kładniesz na czarodzieju i scaterrujesz o D6''
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

dzięki bardzo
Jest moc :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Odnośnie dołączania Herosa na orle do oddziału.
Byro pisze:No faktycznie. Nie może dołączać się do lataczy, ale chyba nie ma zakazu w drugą stronę.
Jest zakaz dołączania się gdy jest na monsterze albo chariocie, ale orzełek to nie monster tylko monstrous beast.
Identycznie ma się to do HellSteada? Przy podstawce 40x40 mogę go idealnie wpasować w oddział piechoty.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

BS-Bound Spell .

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

z tego co jest napisane w podręczniku to jak każdy inny czar :)
korzystasz z kostek powera, masz tylko odpowiednio niższy poziom czaru by był udany.
Więc jak chcę sobie Book of Arkhan popychaczkę machnąć to nadal muszę turlać kostki, tyle, że power level 3 a nie 7 jak normalnie.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

debelial pisze:Mam takie pytanko - rzuciła mi się w oczy kiedyś dyskusja na temat tego, czy specjalne efekty sztandarów (jak armour piercing, flaming attacks) kumulują się z efektami magicznych broni - słyszałem że nie, czyli jak ktoś używa magicznej kosałki, to ignoruje wpływ sztandarów. Czy coś takiego ma miejsce? Czy tylko coś mi się pokiełbasiło? :)

Drugie pytanie: jak rozumiem sztandarowy armii pozwala zwierzoludziom przerzucać testy Primal Fury?
Anyone?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Masz np. BS power lvl 3. Aby użyć tego bounda musisz rzucić kością lub kośćmi. Możesz ich użyć do 6. Oczywiście tak jak przy rzucaniu zwykłych czarów możesz mieć Ifke. W tym przypadku czar automatycznie wychodzi i nie możesz do końca gry uzywać przedmiotu dającego własnie tego bound spella. Jeśli swego bounda rzuca kapłan to do końca tury więcej nie może rzucać bound spelli. Jeśli są bound spelle które posiadają w sobie moc czaru który jest kilku poziomowy to jest wybierany ten najniższy. Teraz lepiej mieć niższy power lvl niż w 7ed.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Wiem, że temat magii był już wałowany kilka razy, ale ja dalej nie kapuję jednej rzeczy :) co jeśli rzucam kilkoma kośćmi na pomyślne rzucenie czaru i mam dwie 6tki i np dwie 1ki lub 2ki? Z tego co rozumiem to 1 i 2 to automatyczny fail a dwie 6tki to sukces + tabelka. To samo pytanie tyczy się dispela- Co jeśli na wyniku są szóstki i jedynki :?: :|

Zablokowany