8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Andrzej »

Jankiel, zaczyczynasz odpowiadać jak Shino :)

To ja teraz zadam pytanie. Jak działa żabi scroll na seera na dzwonie, tudzież na maga na smoku? Cały model zamienia się w żabę, czy smok zostaje sobą i jest ujeżdżany przez żabę :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Mam takie pytanie odnośnie slana, tronu, łapek i czarów z life, a mianowicie jest taka sytuacja:

Podlatuje slanem i rzucam tron z life (ignorowanie miscastów na 2+ itd) a potem ciskam 6 z life w klocek i wypada 6,6 czyli IF i miscast. Teraz pytanie czy mogę zrobić coś takiego:

Wchodzi czar i przeciwnik rzuca siłe na kolocku i po rozwiązaniu testów kolej na miscasta i teraz tak, mogę go zignorować z tronu lub z łapek i chciałbym wiedzieć czy musze w jakiejś kolejnosci tego użyć czy decyzja należy do mnie co użyję ?

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

sorry, na gw były takie erraty do każdej armii, w jakiej rubryce sa?
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Longbeard pisze:sorry, na gw były takie erraty do każdej armii, w jakiej rubryce sa?
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 06&start=2
warhammer -> articles
Jankiel pisze:
Jak się ma TLOS i VLOS do modeli latających? Czy uznaje się je za normalnej wysokości modele piesze/kawaleryjskie itd
Tak
Dzięki

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

dzieki za godzine mam turniej ratujesz ni skore :lol2:
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Aro pisze:Czy obrażenia zadane Feedback Scrollem to obrażenia magiczne oraz zasięgowe ??
Troszkę poszperałem ale nie znalazłem odpowiedzi.
Ponawiam moje pytanie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Murmandamus pisze:Czy jak mamy w niegłupim oddziale dwóch bohaterów z głupotą to czy musimy testować 2 razy głupotę na turę?
STR. 76 DRUGI AKAPIT:
..., a unit that contains one or more models with stupidtity s.r. must try to overcome its stupidity at the start of its turb by a taking leadreship test...
Dalej jest ciagle mówia o stworach (a nie stworku) i ogólnie o liczbie mnogiej co się dzieje.
Tak wiec masz jeden test

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Inne pytanie :D
Czy jak rzucę czar z Shadowa - nieważne jaki, to czy mogę zamienić miejscami rzucającego z herosem, który jest w challengu ??
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

brak zapisu że zdolność działa do combatu... ale słaba podstawa. można mówić też że brak zapisu więc można. do uściślenia

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na razie nie ma nic, co by tego zabraniało. Do uściśleń, bo wyjdą takie kwiatki, że głowa mała.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Andrzej pisze:Na razie nie ma nic, co by tego zabraniało. Do uściśleń, bo wyjdą takie kwiatki, że głowa mała.
Ja już wykminiłem patenta z szarżą Vampem i zamianą z rzeźnikiem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Efekt dzwonu Scorch:
The Bell itself (not te Grey Seer) immediately casts the Scorch spell (Bound Spell level 5).
Czy jest on traktowany jako zwykły Bound Spell i muszę wykorzystać kostki aby go rzucić?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

musi zużyć na niego kostki żeby wyszedł, albo nie zużywać wtedy automatycznie nie wychodzi. tak IMO powinno sie potraktować zapis o czarowaniu b.spelli w 8ed
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

gerald_tarrant pisze:sytuacja:


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

:mrgreen: :mrgreen:


:oops: :oops: :oops:

:evil: -mój oddział
:mrgreen: -oddział przeciwnika 1
:oops: -oddział przeciwnika 1

szarżuję na :mrgreen: , ale ucieka
przekierowuję na :oops: , ale i tak najpierw zahaczam o :mrgreen:
czy zjadam :mrgreen: i wbijam się w :oops: , czy jakoś inaczej to wygląda?
ktoś odpowie?

i jeszcze pytanie: czy z BSB dzieje się coś złego, jeśli oddział w którym jest ucieka?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Andrzej pisze:Na razie nie ma nic, co by tego zabraniało. Do uściśleń, bo wyjdą takie kwiatki, że głowa mała.
jakie kwiatki?
jak ci nie pojdzie zlamiesz sie na staticu (o ile klocek bedzie odpowiednio duzy), az takie imba to to chyba nie bedzie ;)
gerald_tarrant pisze:i jeszcze pytanie: czy z BSB dzieje się coś złego, jeśli oddział w którym jest ucieka?
tak.
ginie.

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

BSB ginie jeśli zmuszony jest do ucieczki.

RB str. 107 akapit The Battle Standar Bearer Model
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:
To z jakiej racji cel ma dostać HC skoro nawet 1/4 nie jest zasłonięta przez Skirmish? i o tym właśnie mówią zasady z RB.
Nie chcieliśmy zmieniać tego zapisu z rulebooka i proszę nie interpretować VLOS w ten sposób, że jeden skirmisher daje covera 30 strzelcom. Cały czas co najmniej połowa celu musi być przesłonięta, by cover był
Czyli jak zasłaniam sobie połowę oddziału skirmishem a widzę cały unit przeciwnika to on ma minusy strzelając do mnie a ja nie mam?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

bigpasiak pisze:Czyli jak zasłaniam sobie połowę oddziału skirmishem a widzę cały unit przeciwnika
1. Jesteście z przeciwnikiem naprzeciwko sobie, a pomiędzy wami skirmish tak, że zasłania wasze połowy, to obaj cierpicie na modyfikator -2.
---HHHHHH---
--------------
--------------
--------SSS---
---TTTTTT---
H - przeciwnik
S - skirmish
T - Twój oddział

2. Jeśli jesteście pod kątem, to raczej żaden z was nie cierpi na ujemne modyfikatory
HHHHH-----------
-----------------
-----------------
------------SSS---
------TTTTTT---
H - przeciwnik
S - skirmish
T - Twój oddział
Za to, jeśli będziecie pod katem w drugą stronę, to znowu obaj cierpicie na ujemne modyfikatory.

Nie ma możliwości, żebyś Ty nie miał -2, a Twój przeciwnik miał.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

katerek pisze:BSB ginie jeśli zmuszony jest do ucieczki.

RB str. 107 akapit The Battle Standar Bearer Model
Fajnie, że w niektórych armiach BSB nie ucieka :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Aro, a powiedz nam jaki był inny sposób zdobywania sztandaru w armiach w których bsb nie ucieka? bo to sie chyba nie zmieniło od 10 lat bez mała
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Zablokowany