VC a VIII ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Re: VC a VIII ed.

Post autor: SaperHeart »

Daw pisze:A po polsku nie można było?

VC niestety na booku z 7ed są monotonne ale nie aż tak jak co poniektóre armie - DE, Emp, Dwarfy... przecież hotek i dwie hydry, baterie+steam czy masa strzelania+kowadło to tez są standardowe rozpy... nie tylko my czekamy na nowe AB, które mam nadzieję, wniosą równie dużo świeżości co RB do 8ed.
Oj to nam przyjdzie poczekać ;P tylko nie wiem czy jeszcze do tego czasu będzie świat istniał :P
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Daw powiem tak...w waszym turniejowym wydaniu nie ma armi nie monotonnych kazda rasa ma sowjego samograja i tyle to ze sie tam roznia pierdolami to nie ma znaczenia :roll:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Malak pisze: Masa piechoty, żeby mieć hordy i pchaj do przodu, byle jak najszybciej !!!!!! Co przetrwa to dojdzie do combatu.
Hmmm, ja w szóstej edycji zdecydowałem się na VC, właśnie żeby grać na hordzie umarlaków. :)
Szkoda mi co prawda wilczków, ale w pełni kawaleryjską armię przycięto już nowym army bookiem.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Nordri pisze:
Malak pisze: Masa piechoty, żeby mieć hordy i pchaj do przodu, byle jak najszybciej !!!!!! Co przetrwa to dojdzie do combatu.
Hmmm, ja w szóstej edycji zdecydowałem się na VC, właśnie żeby grać na hordzie umarlaków. :)
Szkoda mi co prawda wilczków, ale w pełni kawaleryjską armię przycięto już nowym army bookiem.
Tak, ale Ja nic nie mówiłem złego o graniu hordą tylko o schematycznym, prostym sposobie rozgrywki, bez żadnego kombinowania ;) Też mi się podoba granie hordą ale nie mam teraz za bardzo jakoś taktycznego manewru jednostkami które powinny tą hordę jakoś wspierać podczas gry :P (bo ich za bardzo nie ma xD)
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Madimiel pisze:Daw powiem tak...w waszym turniejowym wydaniu nie ma armi nie monotonnych kazda rasa ma sowjego samograja i tyle to ze sie tam roznia pierdolami to nie ma znaczenia :roll:
Masz rację. Podczas odwiedzin w Krakowie widziałem rozpy bardzo podobne do tych, które są na lokalach w wawie... Dwarfy na piechocie są wszędzie bardzo podobnie złożone. Dostałem maskę w Krakowie ponieważ z racji poworotu po długiej przerwie nie wiedziałem jak z nimi grać. W Wawie wbiłem 18:2 i też zupełnie inną rozpą. Jeśli chodzi o rozpę mam w niej zarówno Ghoule,Szkiele jak i Zombie, GG i Black Knightów także nie wiem czy to jest to samo co było na 7ed. (czyt. 3xGhule, 2xVarg lub Wraty i do tego GG albo wagon BK)... Ale pytanie moje jest inne jeżeli chodzi o Vampy... jeżeli nie GG lub BK z regeną lub wardem to co innego? Smok? Smok nie nadaje się na punkty rzędu 2k-2,5k... Smok z Vampem to przecież 700-800 pkt. niewyjęte. Lepiej w to miejsce wrzucić klocek Szkieli czy Ghouli.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Malak pisze:Też mi się podoba granie hordą ale nie mam teraz za bardzo jakoś taktycznego manewru jednostkami które powinny tą hordę jakoś wspierać podczas gry :P (bo ich za bardzo nie ma xD)
Podzielam Twoje zdanie.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Nie no Panowie o turniejach nie ma co tu mówić, ponieważ wszystko się opiera na "kopiuj/wklej"...mało ludzi chyba teraz siada przed bookiem i rozmyśla nad strategią. Łatwiej jest zobaczyć co koledzy mają na stole i, o ile to wygrywa, zagrać tym samym :/ Wiem, że zwycięstwo jest największą przyjemnością, ale trzeba też brać przyjemność ze samego grania ;) jeżeli gracz jest myślący to wygra bitwę nawet na jednostkach (tylko te jednostki muszą mieć sensowne zasady, atuty które można wykorzystać w danej chwili) mało używanych, uważanych przez PG za śmieci ;). Jedyną jednostką przyprawiającą mnie o ból głowy jest Abominacja u Skavenów...to jest dopiero samograja :/ nie chce nikogo obrażać, ale jak widzę, że ktoś ją wystawia więcej niż jedną to niedobrze mi się robi ;d
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Malak pisze:Łatwiej jest zobaczyć co koledzy mają na stole i, o ile to wygrywa, zagrać tym samym :/ Wiem, że zwycięstwo jest największą przyjemnością,
Smutna prawda ale prawda dlatego nie gram turniejowo a okazjonalnie ze znajomymi o ktorych tez wiem ze nie dostane jakis gietych samograi.....( chyba ze mamy taki akorat pomysl zeby tak zagrac :wink: )
Malak pisze:Wiem, że zwycięstwo jest największą przyjemnością,
A ci powiem ze przynajmniej dla mnie nie Ja najlepsza gre jaka gralem ever to akorat byla przegrana i zesmy po grze na zasluzonym browarku "za poleglych"( i tych co spoczeli w pokoju :roll: )ze znajomym stwierdzilismy ze zesmy sie przy tym nameczyli jak bysmy pare kilosow przebiegli :D

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Malak pisze:Jedyną jednostką przyprawiającą mnie o ból głowy jest Abominacja u Skavenów...to jest dopiero samograja :/ nie chce nikogo obrażać, ale jak widzę, że ktoś ją wystawia więcej niż jedną to niedobrze mi się robi ;d
Najnowszy news - Skaveni na 2-óch abomkach - możliwe, że kiepsko zarządzanych wypadli na 31 miejscu z 36 także nie jest źle. Skaveny akurat da się rozkręcić przez VC... WE mają już gorzej...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Daw mówisz o sobotnim turnieju w Wawie? Jeżeli tak to 31 miejsce to nie Skaveni tylko Dwarfy. Szczury były na 14 i 19 miejscu :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Madimiel pisze:
Malak pisze:Wiem, że zwycięstwo jest największą przyjemnością,
A ci powiem ze przynajmniej dla mnie nie Ja najlepsza gre jaka gralem ever to akorat byla przegrana i zesmy po grze na zasluzonym browarku "za poleglych"( i tych co spoczeli w pokoju :roll: )ze znajomym stwierdzilismy ze zesmy sie przy tym nameczyli jak bysmy pare kilosow przebiegli :D

W tym zdaniu miała być ukryta ironia :roll: :P
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

A to sie skubana zakamuflowala :D

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Voodoo pisze:Daw mówisz o sobotnim turnieju w Wawie? Jeżeli tak to 31 miejsce to nie Skaveni tylko Dwarfy. Szczury były na 14 i 19 miejscu :wink:
Sorry, nie wiedzieć czemu Arbiter stał przy stole jakby szczurami grał ;) w każdym razie 14 i 19 miejsce na 36 jest również bez rewelacji.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Nie zmienia to faktu, że Abominacja to jednostka w ogóle z dupy :/ Zrobiona totalnie bez zastanowienia się nad zasadami. Nawet GW nie wie jak wyrzeźbić model do tego...

Powiedzcie mi czy jest dopuszczalne łączenie armii (wiem, że w zasadach jest tylko chodzi o turnieje) ? Np. taki sojusz VC + DE vs Imperium lub inne ustrojstwo na turnieju xD ? Ciekawie by to wyglądało. Oczywiście zachowując wszelkie limity pkt oraz zasady dotyczące przedmiotów dla jednej armii. Co wy na to ?
...Who dares wins...
Obrazek

Gobur
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Gobur »

nie jest, zasady z RB dotyczą wyłącznie parówek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Pewnie na turniejach dla par jak zwykle pojawią się opcje dla singli grających dwoma armiami na raz.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Malak pisze:Nie zmienia to faktu, że Abominacja to jednostka w ogóle z dupy :/ Zrobiona totalnie bez zastanowienia się nad zasadami. Nawet GW nie wie jak wyrzeźbić model do tego...

Powiedzcie mi czy jest dopuszczalne łączenie armii (wiem, że w zasadach jest tylko chodzi o turnieje) ? Np. taki sojusz VC + DE vs Imperium lub inne ustrojstwo na turnieju xD ? Ciekawie by to wyglądało. Oczywiście zachowując wszelkie limity pkt oraz zasady dotyczące przedmiotów dla jednej armii. Co wy na to ?
Jeżeli turniej jest dla par, to tak.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ludzie jak w 8ed Vampiry sobie radzą z Hydrami?

ja nie mam pomysłu!!! co transformersem zabij 1 a co z 2?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Metal - Signaturka i jedziesz ;) miłego rzezania :lol2:

To moje pierwsze wnioski po ostatnim turze po którym się przekonałem co to są dwie hydry i smoczek.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

gwardia z gw i flejmingami
Come crawling faster, obey your Master...

ODPOWIEDZ