8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: QQrydza »

1. Czy jednostki MUSZĄ mieć 5 w szeregu (mam na mysli infantry, konkretnie infantry skirmish) czy też tylko MOGĄ jeżeli chca miec bonusy za ranki itd itp

2. Czy Skirmish który stoi np. po 3 (jeżeli może patrz wyżej) ma supporting ataki

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

1. Żadne jednostki nie muszą stać po 5 w szeregu, lecz jeśli chcą mieć bonus za szeregi, to modeli w szeregu musi być co najmniej 5. Oddziały skirmish nigdy nie mają bonus za ranki.
2. Każde oddziały, które mają co najmniej dwa szeregi (niezależnie od ilości modeli) mają możliwość wykonania supporting attacks z drugiego szeregu.

EDIT: Jeśli chodzi o rozdzielanie trafień w przypadku Hellcannona - co wcześniej było już omawiane - to podlega ono zasadom rozdzielania trafień Monsters&Handlers zapisanym w RB. W erracie paragraf z AB WoCH, który opisywał specyficzne zasady rozdzielania trafień, został usunięty i zastąpiony tym, że Hellcannon jest poddawany Monstrous Reaction testom jeśli jego handlerzy zginą. Tak więc, przepraszam użytkowników WoCH za wprowadzanie w błąd.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

bless pisze:rozprasza sie na minimalna wartosc wymagana do rzucenia czaru
No i jest to 15.
Czy to są dwa różne czary?
Nie.
Minimalna wartość czaru to 15, a to że wybierasz jego polepszoną wersję [ tego samego czaru ] nie zmienia minimalnej wartości zaklęcia.
Tak?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Wybierając potężniejszą wersję czaru, zmienia ci się casting value na wyższy prawda?
I przeciwnik dispeluje wersję potężniejszą.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

bigpasiak pisze:
bless pisze:rozprasza sie na minimalna wartosc wymagana do rzucenia czaru
No i jest to 15.
Czy to są dwa różne czary?
Nie.
Minimalna wartość czaru to 15, a to że wybierasz jego polepszoną wersję [ tego samego czaru ] nie zmienia minimalnej wartości zaklęcia.
Tak?
tak, tylko rzucajac duza wersje zmieniasz automatycznie CV.
Minimalna wartość czaru nie oznacza tego samego, co najmniejsza wartosc jaką znajdziesz w opisie czaru.
cos takiego :)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Czar jest jeden.
Ma dwie wersje ale minimalna wartość to 15.
Nie napisali że jak ciskasz na wyższym castingu to na nim dispelujesz natomiast stoi jak wół:
but rather the
minimum casting value listed in the spell's
description
Jak macie wątpliwości to podajcie mi minimalną wartość tego czaru.
Zaznaczam że nie ważne czy ciskasz go zboostowanego czy nie minimum zapisane w spellu się nie zmienia.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Mam takie samo odczucie co Pasiak odnośnie tego zapisu.
Obrazek

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Czy przysługuje Look out Sir! przy rzuceniu pitki/słońca dla seera na dzwonku w oddziale clanratów?

Jeśli tak, to przepraszam Cię Lazur ;/

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Już zapytałem w innym miejscu o to ale i tak pewnie chociaż elektryk by przeżył. Nie ma za co przepraszać, takie są początki nowej edycji że nikt nic nie wie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Rozpatrzmy sytuacje:
- Model kategorii Infantry - jedzie wierzchem - na kategorii modelu Unique
Problem podobny do tego, dotyczącego jeźdźców na potworach i zasad ich dotyczących. Pewnie wraz z rozwiązaniem tej kwestii w uściśleniach, rozwiąże się i wasz problem.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Nom, elektryk miał taką szansę ;P

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

bigpasiak pisze: Jak macie wątpliwości to podajcie mi minimalną wartość tego czaru.
Zaznaczam że nie ważne czy ciskasz go zboostowanego czy nie minimum zapisane w spellu się nie zmienia.

IMHO są dwie wartości minimalne czaru. Do rozpraszania uzywa sie tej, ktorej przeciwnik uzyl do rzucenia czaru. Ta wartosc minimalna dotyczyla jego, wiec powinna i Ciebie. Uparcie starasz sie mnie przekonac, ze wartosc minimalna, to najmniejsza wartosc, jaka uda sie znalezc w opisie czaru. Mnie sie wydaje, ze wartosci minimalnych jest kilka - ktorejs z nich sie uzywa do rzucenia czaru i tej samej powinno sie uzyc do jego rozproszenia.

Mysle, ze ciezko sie tu nawzajem przekonac. Ls podejmie decyzje i tyle. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Nie wiem, czy to pytanie już padło, nie śledzę tematu na bieżąco, właśnie czytam podręcznik :wink:
Mac, może Ty się będziesz orientował : na stronie 24 są dwa zapiski :
1)oddział, który ma mniej niż 25 % początkowej ilości modeli może się zebrać tylko na dwóch jedynkach
2)oddział, który ma 25 % lub mniej początkowej ilości modeli może się zebrać tylko na dwóch jedynkach
Która wersja obowiązuje? Czy może trzeba czekać na uściślenie?
Z góry dziękuję za pomoc.
pzdr
Jasif
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

@Jasif
Zapisek, który wskazałeś w punkcie 1) na szczęście został zmieniony w erracie:
Page 24 – Rally Fleeing Units
Change the third sentence of the first paragraph to “A unit that
has 25% or less of its starting models left can only rally on a
roll of double 1.”
I nie wprowadza już żadnych wątpliwości. Wersja 2) jest właściwa.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Dziękuję bardzo. :)
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

imho pasiak ma racje.
nawet na stronie 32 w ramce - "boosted spells" nie ma nic o tym, ze minimalne casting value sie zwieksza tylko jest informacja o tym, ze potrzebna jest wieksza moc rzucajacego by uzyskac "dodatkowy efekt". wiec aby uzyskac "dodatkowy efekt" nie wystarczy juz rzucic najmniejszej wartosci czaru, trzeba wlozyc w to troche wiecej mocy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

bless pisze:
bigpasiak pisze: Jak macie wątpliwości to podajcie mi minimalną wartość tego czaru.
Zaznaczam że nie ważne czy ciskasz go zboostowanego czy nie minimum zapisane w spellu się nie zmienia.

IMHO są dwie wartości minimalne czaru. Do rozpraszania uzywa sie tej, ktorej przeciwnik uzyl do rzucenia czaru. Ta wartosc minimalna dotyczyla jego, wiec powinna i Ciebie. Uparcie starasz sie mnie przekonac, ze wartosc minimalna, to najmniejsza wartosc, jaka uda sie znalezc w opisie czaru. Mnie sie wydaje, ze wartosci minimalnych jest kilka - ktorejs z nich sie uzywa do rzucenia czaru i tej samej powinno sie uzyc do jego rozproszenia.

Mysle, ze ciezko sie tu nawzajem przekonac. Ls podejmie decyzje i tyle. :)
Qrcze Bless.
Wartość minimalna jest jedna.
Do rzucenia zboostowanej wersji czaru bierzesz wartość podwyższoną z danego czaru i masz wtedy inny efekt.
Czar jest jeden z różnymi kosztami i różnymi dzięki temu efektami ale pod jedną banderą tego samego spella!
To że słonko możesz cisnąć na 2 różne sposoby nie zmienia jego nazwy i kategorii czaru a jedynie zasady jego rzucenia dla Ciebie bo sam sobie to wybrałeś i efekt za który zapłaciłeś ale qwa jeśli przeciwnik ma go zdispelować to ma gdzieś że sobie wybrałeś podwyższony poziom bo dispeluje go na najniższym możliwym do rzucenia go value i tyle.
Znaczy to że możesz mieć pierdyliard możliwości boostów a i tak będę go dispelował na podstawowej wersji jeśli to rip.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

co się dzieje z czarodziejem na koniu/pegazie/smoku, jeśli mag stanie się żabą? Na chłopski rozum statystyki wierzchowca pozostają bez zmian, a żaba pomyka na nim nadal, dopóki nie zmieni się z powrotem w czarodzieja, ale pewna wątpliwość jest...

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Elektor na Altar'ku zna calego lighta, teraz watpliwosc ciepia Bound spell'e na 5, ale czy dowolnie może wybrac poziom czaru IMO Tak bo czare sa wykokszone a nic tego nie tnie.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

karl, przy opisie b.speli stoi ze najniższy poziom bez power-up
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Zablokowany