demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Re: Początkujący demony

Post autor: Reyki »

<karmienie trolla mode on>

Na 1650 demon prince wchodzi jak najbardziej.

Horrory są demonami tzeentcha i uzywają kilku czarów z jego domeny.
Plagurbearersi to demony nurgla.
Demonetki są od slaanesha.
Bloodletterzy są demonami khorne'a.

Każdy bóg daje swoim jednostkom specjalne zdolności.

<karmienie trolla mode off>

Ogólnie to zastanów się czym chcesz grać. Same horrory to słaby pomysł.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Mike'257
Plewa
Posty: 7

Post autor: Mike'257 »

Dzięki wielkie.
Teraz kupię te nurgle, daemon prince i AB. Chciałbym grać w miarę ofensywnie.
Gdzie mogę się dowiedzieć o tych czarach?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

<angry_mod_mode_on> :evil:

Są dwa tematy poświęcone początkom z tą przepiękną i wymagającą armią. Jeden dla tych co nie wiedzą w ogóle jak zacząć, drugi dla tych co zaczęli i halflingi ich biją.
Oba są podklejone u góry. Oba są po polsku.

Ludzie, co ja mam jeszcze zrobić żebyście pytali w tamtych tematach? <rwie_resztki_włosów>
Gdybym nie wycinał takich topiców, to 3/4 działu demonicznego stanowiłyby tematy z pytaniami początkujących. :D Najczęściej bardzo podobnymi.

Jeszcze wytłumaczcie koledze że trochę zrobiliście go w jajo, bo rzeczywiście kupi te screamery. :P AB musisz kupić.
I tak, książka DOCh jest chyba jedynym podręcznikiem z tych nowych, który się nie doczekał polskiej wersji.

Temat powisi trochę, a potem do scalenia z odpowiednim.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Dzieciak nie dość że nie umie angielskiego to jeszcze polskiego. Pewnie gdyby umiał polski to nie zakładał by nowego tematu.
@Mike: Kup sobie lepiej karty pokemon a nie armie demonów. Btw nikt w Twoim klubie nie kupuje AB albo nikt z tego klubu Cie nie może go przetłumaczyć całego? :lol2:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A niech kupuje nurglingi... Drogą selekcji naturalnej ludzkość stawała się zawsze silniejsza... Odstrzeliwując słabszych ze społeczeństwa...

hiob
Plewa
Posty: 5

Post autor: hiob »

nie ma to jak uzyskać bezinteresowną pomoc od innych...
jak nie dajesz rady z angielskim i nie masz nikogo kto by ci przetłumaczył to sugeruje ściągnąć rulebooka z 7 edycji z jakiegoś chomika, trochę się różni od 8 ale nic innego ci nie poradzę, armybooka do demonów po angielsku tylko znajdziesz wiec najwyżej z tłumaczeniem tego ci może trochę zejść + szperanie na forach w razie jakiś nieścisłości.
jak zaczynasz grać ze znajomymi to zasady z 7ed powinny wam na razie wystarczyć dopóki nie wyjdzie tłumaczenie

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

core:

Bloddletter of Khorne - jednostka do walki w starciu.. dużo S i dość dużo ruchu 5M

pink horror of tzeench - jednostka do czarowania

plaguebearers of nurgle - twarda jednostka do przetrzymywania... nie stery mało I

daemonettes of slaanesh - szybka jednostka naporowa

furie- latająca jednostka do odginania szarż i ataku na maszynki

special :

flesh hounds of khorne - szybkie i twarde z dużą siłą jak bloodlettery ale ich koszt pkt. jest zbyt duży na tą edycję

screamers of tzeench - latająca jednostka, ma specjalny atak kiedy przeleci nad wrogimi jednostkami

nurlings - jednostka do szybkiej infiltracji przeciwnika, może być przydatna na wszystko ( szczególnie defensy ) ze względu możliwości wystawienia ich blisko wroga

seekers of slaanesh - najszybsza kawaleria w tym "świecie", podobnie jak nurlingi + może robić za wsparcie w starciu

rare :

bloodcrushers of Khorne - jedyna jednostka która ma SV, ma niezłe walnięcie w starcu ale dużo kosztują i mają mała przeżywalność

flamers of tzeench - jedyna jednostka strzelająca w demonach... ale za to jak strzela

beasts of nurgle - najtwardsza jednostka w tej armii, choć nie tak użyteczna jak ed. wcześniej ale dale dość ciekawa

fiends of slaanesh - tak samo szybkie jak seekerki dodatkowo twardsze i mają więcej I co kluczy bo niewielu im dorównuje + ciut większa siła

magia tzeencha :

totalny napór magicznymi pociskami

magia nurgla :

ma 1 pocisk + kilka fajnych pod pierdółkowych czarów takich jak zdaj test siły albo nie strzelaj i nie ruszaj się

magia slaanesha :

bardzo podobna do nurglowej

magia Khorna:

nie ma magii, bo ten bóg nie nawiedzi ją tak samo jak strzelania, uwielbia tylko walę w zwarciu

Mike'257
Plewa
Posty: 7

Post autor: Mike'257 »

Ok, mam AB.
Mam pytanko, czy żeby czar wszedł muszę rzucać kośćmi jak to jest w przypadku lotra?
I ile czarów mogę w danej turze rzucić? Tyle co jednostek czarujących?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie wiem jak to jest w przypadku lotra. Ale wiem, że w RB masz jasno opisane zasady magii.

Jeżeli chcesz grać w WFB to musisz zakupić RB, albo przynajmniej ściągnąć pdf-a. Bez tego ani rusz.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

olej demony :P

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Mam radę, umów się z jakimś graczem w najbliższej "gralni" w mieście na naukę gry w warhammera. Niektóre sklepy nawet prowadzą tego typu imprezy. Bo z twoją umiejętnością czytania ze zrozumieniem tłumaczenie zasad potrwa miesiąc. Starego AB nie polecam, bo sporo rzeczy zmieniło się w nowej edycji.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

AB (army book) raczej jest potrzebny.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Na samym początku chciałbym się przywitać z wszystkimi demonami :P
Mam już Bretę na 3k i zamierzam pomłucić sobie teraz Chaosem.
Najfajniej wyglądają Demony.

Chciałbym grać na samym Khornie.

Czy kupienie na sam początek 4 boxów Bloodletters of Khorne
i 3 Bloodcrushers of Khorn + 1x 5 psów To dobry zakup??

Jeszcze bym był wdzięczny jak by mi ktoś napisał koszt punktowy
Tych jednostek i koszt FCG.

Zagram sobie z jedną bitwę na proxach.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Poki mamy army book 7ed i rule book 8ed, pieski raczej sobie daruj.
Czysty khorne dalej moze miec furie - nie sa przypisane zadnemu bostwu i zdecydowanie 10-15 powinienes posiadac. W 7ed potrafily czasem wygrac bitwy nawet, w 8ed dalej znakomicie sie sprawdzaja na maszynki wroga badz inne taktyczne zagrania.
Bloodcrushers minimum 5+1, tzn albo wystawiac czystych 6 crusherow albo 5 + heralda na juggerze. Do tego zawsze warto oczywiscie miedz bloodzia, chociaz na 8 ed jego przezywalnosc nie jest wielka, ale grajac na duze pkty to na prawde ogromny fun a do tego jedyny mozliwy w armii czystym khornem dispel (spell breaker gift). Blodzio to wielka niewiadoma ale wiedzac z kim grasz wiesz czy jest sens go wystawiac (ostatnio grajac przeciw LE, moj blodzio ubil 3/4 armii przeciwnika... SAM, w tym lorda magusa, lorda walczacego i bsbka).
Niestety w 8ed, czysty khorn.. nie sprawdzi sie w 90% przypadkow. Magia przeciwnika Cie zniszczy. Wiec jesli nie chcesz sie zniechecic polecam przynajmniej 10 horrorow + heralda czincza. Miejmy nadzieje ze w 8ed army booku znajda sie jakies bonusy przeciw magii gdy ktos bedzie gral samym khornem no ale to sie zobaczy :)

EDIT: A zapomnialbym, bloodlettersi to taka mini elita piechoty w core'ach. Sa genialni wiec mozesz miec ich nawet wiecej, szczegolnie grajac na czystym khorn'ie
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

Ghaz pisze: Bloodcrushers minimum 5+1, tzn albo wystawiac czystych 6 crusherow albo 5 + heralda na juggerze.
Polemizowałbym, jednostka ta zchodzi zdecydowanie za łatwo. Chyba, ze liczy sie dla ciebie tylko klimat, wtedy oczywiście wystawiać ich możesz, ale nie dożyją w walce z czymkolwiek, co strzela/czaruje/ma ASF.

Mieszko
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Mieszko »

Mam chanelinga 10 Horrorów i 10 Blodletterów co kupić by było mocne
P.S. z założenia chce grac bez Slensha

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

to kup z 12 piesków khorna i bedzie dobra rozpa :)

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Mieszko pisze:Mam chanelinga
Chaneling jest imiennym Herosem, nie można grać imiennymi herosami chyba że w zaciszu domowym lub z jakimś kumplem wcześniej to się ustali co można a co nie.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Remx pisze:Chaneling jest imiennym Herosem, nie można grać imiennymi herosami chyba że w zaciszu domowym lub z jakimś kumplem wcześniej to się ustali co można a co nie.
Może też używać go jako zwykłego heralda tzeencha
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

No tak jak Herald to idealna figurka.

Mnie zastanawia jaka figurka symbolizuje Heralda Nurgla :| :(
Daemons, X-Wing & Black Tea

ODPOWIEDZ