Mantic Games - konkurent dla GW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Re: Mantic Games - konkurent dla GW?

Post autor: Tiger Brown »

Arsene pisze:Szukając informacji na temat tejże firmy i form zakupu jedno mnie zastanawia. Jakie są koszta przesyłki ? Ktoś w jakimś wątku na innym forum napisał, że przesyłka z Anglii jest darmowa. Ktoś może mi to wyjaśnić :P ?
Darmowa przesyłka to znaczy, że Ty za nią nie płacisz (przy zamówieniu >20 funtów).
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Nie pytałem, co to znaczy że przesyłka jest darmowa, tylko czy darmowa jest akurat u nich :D Ano nistety 20 funtów za przesyłkę to trochę dużo ;/ Znacie może jakiegoś pośrednika czy coś w tym stylu ?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Arsene pisze:Nie pytałem, co to znaczy że przesyłka jest darmowa, tylko czy darmowa jest akurat u nich :D Ano nistety 20 funtów za przesyłkę to trochę dużo ;/ Znacie może jakiegoś pośrednika czy coś w tym stylu ?
zgrywasz się? a może to jednak twój wdzięk naturalny? 8)
Obrazek

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Dyskusja schodzi trochę na offtop :D Oczywiście, to moja zaj*****ść :D Aby temat by nie było full offtop - wiecie może co będzie następce ? Oczywiście pytam o armię wydaną przez Mantica. Sam nie wiem, bo nie śledzę nowinek w świecie bitewniaków zbytnio ;]

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak się nie mylę to orkasy.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Też słyszałem plotki, że następne wychodzą orki.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Owszem. Orków zapowiedziano na marzec 2011.

Jednak na Warseer zauważono, że przy takiej dacie 'okno' pomiędzy wyjściem nowych armii będzie praktycznie podwojone (między elfami i trupami oraz trupami i karzełkami było to ok. 3-4 miesiące). Istnieją więc spekulacje, że w okolicach Wigilii/Nowego Roku czeka nas jakaś niespodziewanka.

[EDIT]

W sumie dawno fotek nie było w tym temacie :-p

Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jakbym chciał grać w lotra, to oni byliby chyba moją pierwszą armią, bo modele świetne.

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

:shock: jeżeli to jest zwykły orkas, to naprawdę biją sami wiecie kogo na głowę ... Ciekawe czy cena się utrzyma.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Arsene pisze::shock: jeżeli to jest zwykły orkas, to naprawdę biją sami wiecie kogo na głowę
Mi również się strasznie podobają.
chyba będzie trzeba wrócić do pierwszej armii. :mrgreen:
Arsene pisze:Ciekawe czy cena się utrzyma.
Na to nawet nie ma co liczyć.
Ten orkas jest strasznie wielki więc na pewno nie będzie kosztował tyle co np. szkielety albo ghule.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Iiiii tam :mrgreen: Moim zdaniem Orkasy będą kosztowały nie wiecej lub nie wiele wiecej niz dwarfy :P No chyba ze zrobia je w metalu :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

eliah91 pisze: Ten orkas jest strasznie wielki więc na pewno nie będzie kosztował tyle co np. szkielety albo ghule.
I call shenanigans!

:P

To założenie jest całkowicie bezpodstawne. Plastikowe lalki odlewa się na wypraskach - dopóki elementy mieszczą się na wyprasce, wszystko gra. Ich rozmiar nie ma znaczenia, byleby się mieściły. A jeśli by były tak duże, że by się nie mieściły, to nie tyle cena by była większa, co po prostu byłyby niemożliwe do wyprodukowania :P

Tym bardziej nie ma znaczenia waga czy ilość zużytego materiału - plastik jest tak tani i tak lekki, że te ułamki grama spowodowane różnicą rozmiaru orka i krasnala na każdej wyprasce można równie dobrze policzyć jako błąd pomiaru :P

As a side note: tak naprawdę gdy płacisz za 99% produktów, znaczną większość ceny płacisz nie za to, co jest w środku, tylko za pakowanie, magazynowanie i przewóz. 'Właściwa' wartość towaru to przy tym grosze. Między innymi dlatego producenci wszelakiej maści artykułów są tak skłonni do promocji w rodzaju '50% więcej w opakowaniu' - to ich kosztuje dosłownie grosze, jeśli nie ułamki grosza.

Z lalkami jest podobnie, choć nie do końca tak samo - oprócz pakowania/magazynowania/transportu znaczną część ceny płacimy za formy - lalki muszą zarobić na siebie niejako 'wstecz'. Ale nadal nie ma to nic wspólnego z różnicą masy plastiku na wyprasce - formę dla orków robi się tak samo, jak formę dla krasnali.

Ja wiem, że GW lubi jako powód śrubowania cen podawać ilość zużytego plastiku, ilość elementów na ramce, pogodę w Nottingham a ostatnio nawet przynależność lalek do poszczególnych kategorii listy armii, (vide Goldswords, Goldgors, Goldguard i Goldlions), ale to naprawdę tak nie działa :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Don_Silvarro pisze:...
Spoko, ale siłą rzeczy opakowanie i wypraska ma ograniczone rozmiary/pojemność.
A nie sądzę że jeżeli w boxie będzie mniej modeli od np. szkieli to te pudełko będzie tańsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Trochę robisz widły z igły. Pomimo, że to Angole, to jakiś rozum mają i nie zaprojektują wypraski w taki sposób, żeby nie mieściła się na wyprasce :roll: :wink:

To nie są jakieś bydlaki wielkości GWowskich ogrów. Fakt, będą masywniejsi od fle czy szkieletów. Ale to nie oznacza, że się nie pomieszczą na wyprasce... Co najwyżej będzie ona bardziej 'ściaśniona' albo będzie trochę mniej opcji główek czy dodatkowych bajerów (vide połamane tarcze u fle czy kufelki z piwem u karzełków).

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Uuu niezły ten ork. Już znudził mi się trochę komiczny wizerunek orków by GW. Armii o&g zbierać nie zacznę, ale jak całość będzie na tak wysokim poziomie, to znajdzie się miejsce w gablotce na jeden oddział :) Jedyne co mi się średnio podoba to tarcza i toporek, ale to w końcu WIP, więc może to dopieszczą.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dobre Black Orki do chd :)

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Chaosowe Dwarfy dzięki forge world i manticowi mogą znowu przeżyć swój renesans. Sam nawet myślę nad tą armią.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Dostałem dzisiaj paczkę 30stu Zombie od Mantica i muszę się podzielić moim zachwytem :) Modele (narazie w większości w wypraskach) Są piękne (oczywiście jak na żywe trupy ;)) z 6 (w zasadzie 7) wzorów główek, każda jest świetna. Do tego bardzo szczegółowe flaczki i widoczne ścięgna. Po prostu mega. Zdjęcia pomalowanych ze strony Mantica nie oddają ich urody :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

czy promocja darmowych toreb jeszcze trwa? o co tam chodziło?
Obrazek

ODPOWIEDZ