8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Soulferin »

Wracając do pegazów i warhawków.Rozumiem ze nie działa na nich KB ponieważ są monstrous cavalry.Ale z drugiej strony Flying cavalry to fast cavalry z zasadą fly wiec dlaczego zasada monstrous cavalry jest tu wazniejsza?W zasadach wyraźnie jest napisane że : "In rules terms, flying cavalry are treated as fast cavalry with the Fly special rule".Pliz wytłumaczcie mi to.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Soulferin pisze:Wracając do pegazów i warhawków.Rozumiem ze nie działa na nich KB ponieważ są monstrous cavalry.Ale z drugiej strony Flying cavalry to fast cavalry z zasadą fly wiec dlaczego zasada monstrous cavalry jest tu wazniejsza?W zasadach wyraźnie jest napisane że : "In rules terms, flying cavalry are treated as fast cavalry with the Fly special rule".Pliz wytłumaczcie mi to.
Kluczowe jest okreslenie troop type.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Jankiel pisze:Gdyby warhawk rider nie byl na warhawku, to bylby na piechote. Jak by sie do tego faq nie zabrac, to wychoza bzdury. Imo tyczy sie on tylko sytuacji w ktorych mozna osobno zabic kazda z czesci
No dokładnie tak mówiłem jakiś czas temu - naprawdę, takie podejście (że chodziło o charakterów na zabijalnych mountach, tylko GW pokpiło sprawę) rozwiązuje wszystkie problemy.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Walka w domku, WL szarżują na 30 slavów w domku. 10 WL (bo tylu może walczyć w domku) zabijają 7 slavów. Ile slavów oddaje? 3 czy 10?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

bless pisze:
Dębek pisze:... a ponieważ heros ginie to wraz z nim giną mounty z nim zintegrowane w jeden profil, czyli: beasty i monstrous beasty (koń, dzik, pegaz, orzeł, juggernaut, dysk).
Mounty niezintegrowane takie jak charioty czy wszelkie monstery zostają i bawią się dalej.
Dokładnie.
Nie dokładnie.
Dlaczego heros ma być bardziej wrażliwy na KB od szeregowca?
Dlaczego hero na pegazie ginie od KB a pegaziści nie?
bless pisze:Kluczowe jest okreslenie troop type.
W/w kolo ma troop type MC a nie infantry i tym samym KB na niego nie działa.
Tak więc bless sam sobie zaprzeczasz.
Jankiel pisze:Gdyby warhawk rider nie byl na warhawku, to bylby na piechote. Jak by sie do tego faq nie zabrac, to wychoza bzdury. Imo tyczy sie on tylko sytuacji w ktorych mozna osobno zabic kazda z czesci
Takie było moje zdanie od początku i dalej je popieram. Jak można zabić osobno mounta to jeździec może spaść od KB.

Pamiętaj Dębek że KB ściąga infantry a skoro rusza kolesia na smoku to musi to być mixed unit [ jak M&H ] infantry + monster czyli stomp i t. stomp działa bo masz tam infantry troop type. Na monstera nie działa i all hity pójdą w herosa. To samo będzie w MB z tą samą argumentacją [ tak samo zgodna z zasadami jak ściąganie herosa na pegazie z KB ]...
Czyli albo rybki albo akwarium.

Zresztą pogadamy u nas.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Andrzej pisze:Walka w domku, WL szarżują na 30 slavów w domku. 10 WL (bo tylu może walczyć w domku) zabijają 7 slavów. Ile slavów oddaje? 3 czy 10?
10 slavów.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dzięki. Tak myślałem, ale powiedziano mi coś innego, więc chciałem potwierdzić.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam pytanko. jak ucieka mag/klepak z wochu na dysku?
jako, ze ucieka/goni sie po ziemi to czy taki dyskowiec ucieka na 3 kosciach czy 2?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Parę pytań:

1. Czy jeśli mam shield of ptolos to na użytek magii metalu (gdzie siła uderzenia jest taka jak ochrona) używam pancerza 6+ czy może na 1+ (bo taką ochronę mam od strzelania). Wg mnie 6+ ale wolę się upewnić.
2. Czy mag może nosić zbroje ? nie mogę tego nigdzie znaleźć a wiem że kiedyś magowie nie mogli nosić. I czy jeśli nie może nosić zbroi to czy tarczy też nie (ostatnio zaskoczyli mnie magiem z tarczą i się zdziwiłem trochę).
3. Czy rydwan automatycznie nie przechodzi testów na inicjatywę ? i jeśli tak to czy w momencie kiedy załóżmy "nie przejdzie" takiego testu (i należy go ściągnąć "as casaulty") a jeździ na nim jakiś charakter to czy ewentualna strata rydwanu ciągnie za sobą stratę charaktera czy może rydwan ściągamy a charakter biega dalej na nogach ?

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Morsereg pisze:mam pytanko. jak ucieka mag/klepak z wochu na dysku?
jako, ze ucieka/goni sie po ziemi to czy taki dyskowiec ucieka na 3 kosciach czy 2?
Jeśli ma zasadę Swiftstride to 2 najwyższe z 3D6 jak nie ma to tylko 2D6.

@Asterix :
2. Mag nie może nosić zbroi/tarczy chyba, że w jego zasadach jest zaznaczone, że może.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

katerek pisze:@Asterix :
2. Mag nie może nosić zbroi/tarczy chyba, że w jego zasadach jest zaznaczone, że może.
A jest to gdzieś w zasadach czy to są jakieś uściślenia ?

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Asterix pisze:
katerek pisze:@Asterix :
2. Mag nie może nosić zbroi/tarczy chyba, że w jego zasadach jest zaznaczone, że może.
A jest to gdzieś w zasadach czy to są jakieś uściślenia ?
RB str 500 Magical Interference
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Jak to jest z magiczną bronią ? W RB jest taki przykład, że ogr, który ma topór nie musi brać miecza żeby wziąć ogrowe ostrze - ten topór jest traktowany jako ogrowe ostrze.

A więc można championowi z jakiegoś oddziału powiedzmy swordmasterów/greatswordów kupić np. sword of might i traktować wtedy jego dwuręczny miecz jako dodający +1 S cz tam A ? To jest przykład z bronią dwuręczną i członkiem oddziału a z modelem pojedynczym i bronią jednoręczną coś zmienia sytuację ? Np. typu lanca u herosa, będziemy mieli lance of might :D z +1 ?

Myślałem, że nie można ale ten przykład z ogrem z RB nie jest do końca dla mnie jasny. Jeżeli powyższych nie można to od razu proszę o przykład co można wg. tego przykładu ogrowego z RB.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Chodzi o coś innego. Chodzi wyłącznie o to, że nazwa magicznej broni nie determinuje czym ona jest, a jedynie jest po to by ujednolicić i sklasyfikować pewien typ broni (o specyficznych właściwościach) i jego koszt.
Czyli jak masz sword of might dający +1 S to jeśli grasz ogrami to nie ma sprawy żeby to był axe/club/mace of might bo się bardziej podoba, ale i tak będzie miał reguły sword of might.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no i nie możesz kupować magicznej broni z RB czempionom (no jest 'kilka' wyjątków)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Ok dzięki za odpowiedzi.

Ale co do drugiego postu - "may have magic items worth up to"; z RB wynika, że tylko z arcane magic items nie mogą brać czempioni(bo nie czarują). Nic nie jest wspominane o broni. Jak to jest ? Czy tu chodzi o to, ze kazdy członek oddziału musi mieć tą samą broń i pancerz ?
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jeśli amrybook pozwala championowi wziąć sprzęt magiczny, to może to być broń jak najbardziej, nie ma wówczas problemu, że ma inny sprzęt niż reszta oddziału.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

czekaj, może mylimy pojęcia Ja mówię o championach w oddziałach, czyli hipkach których kupuje się za jakieś ~20pkt. Ty mówisz chyba o bohaterach i lordach :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Również mam na myśli czempionów (za 10punktów awansuj członka oddziału na czempiona i z reguły ma +1A i może nosić magiczne przedmioty u HE).

Czyli jednak nie musi mieć tej samej broni i pancerze co oddział. Jak jest wtedy z jego Armour savem ? Tzn on walczy w pierwszym szeregu a spadają z ostatniego, więc nie bierze się jego lepszego AS(np. z magicznej zbroi) dopóki nie zostanie paru w pierwszym szeregu i hit będzie szedł bezpośrednio w niego ? Czy bierze się jego lepszy AS zawsze a jak nie zda to ginie ktoś z tyłu ?
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Ataki musza byc specyficznie lokowane w czempiona i takie rozpatruje sie oddzielnie (jak np. w bohaterow), inaczej schodza zwykle modele a on ciagle sobie walczy w pierwszym szeregu.

Zablokowany