8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Drwal »

Czy mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić jak działa charmed shield bo ostatnio miałem kilka sporów?

Jest tam napisane, że "ignore first hit' czyli musze juz zadeklarowac czy uzywam tego przed zwondowaniem posiadacza czy mogę po?

Czy np. działa do na misscasta? itp.?

Jeśli gdzieś już było wyjaśnione to przepraszam, ale nie bede szperał tyle ;)

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Ignore first hit, czyli działa w momencie trafienia, nie ranienia.
Odpala się automatycznie, gdy bohater zostaje po raz pierwszy w czasie bitwy trafiony (czyli np. jeśli dostaje 3 hity, to pierwszy ignorujesz).
IMHO powinien działać na te miscasty, które powodują hita. Tylko, że większość magów nie może nosić tarcz :)
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

no tu jest klarowna sytuacja wg mnie - hit jest hitem, niezależnie od źródła. jak masz dostać hita z siłą 10 z miscasta ignorujesz, jak cię zombiak trafi ignorujesz :x

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Kilka pytań:

1) Po wygranym combacie można zrobić reform, po przegranym na modyfikowanym LD a w przypadku remisu??
2) Czy można użyć scrolle (feedback, sivejir's) w odpowiedzi na IF'ke??
3) Czy woundy z Feedback Scrolla można dublować jeśli nosi go Slan z Bane Head??

Pozdrawiam,
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

1) RB 178 - bez testu reform
2) Nie
3) Tak

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

no dobra to teraz inne pytanie ... Czy trzeba tego uzywac od razu jak sie zostanie trafionym czy nie?

bo niby pisze ignore first hit ale tez one use only i nie ma tam jakoś napisane nic w stylu "the shield immediately discharge his power after 1st hit"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nawet jakbyś mógł zadecydować czy używasz przedmiotu przy pierwszym trafieniu to już nie możesz użyć przy drugim :) Jednak przedmiotu musisz użyć. Zapisek "one use only" jest raczej dla pytalskich w stylu "pierwszy wogole", "pierwszy w turze" czy "pierwszy hit w fazie"? Podobna dyskusja dotyczyła Cupped Hands, musisz ich użyć już przy pierwszym MC.

pzdr

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Czy w reakcji na unit poruszający się compulsary mowment typu spawn nie deklarujący szarży jako takiej można zareagować s&s albo flee ? Wydaje mi się iż jedynie hold...

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Czy jeżeli mam tylko jeden szereg(pierwszy) a walczę z rydwanem to mam stedfasta?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Grolshek pisze:Czy w reakcji na unit poruszający się compulsary mowment typu spawn nie deklarujący szarży jako takiej można zareagować s&s albo flee ? Wydaje mi się iż jedynie hold...
Dobrze Ci się wydaje.
likaon pisze:Czy jeżeli mam tylko jeden szereg(pierwszy) a walczę z rydwanem to mam stedfasta?
Tak.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Sorry za takie mega botne pytanie, wiem jak to wkurza, ale chciałbym się wybrać na turniej w tą sobotę a nawet nie widziałem podr od 8ed młotka i nie ogarne tego sam w te 4 dni... Otóż czy mógłby ktoś w największym możliwym uproszczeniu wyjaśnić różnice między 7 i 8 ed? dla ułatwienia dodam, że gram bretką, tak żeby nie tłumaczyć niepotrzebnych mi zasad.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

belaras pisze:Sorry za takie mega botne pytanie, wiem jak to wkurza, ale chciałbym się wybrać na turniej w tą sobotę a nawet nie widziałem podr od 8ed młotka i nie ogarne tego sam w te 4 dni... Otóż czy mógłby ktoś w największym możliwym uproszczeniu wyjaśnić różnice między 7 i 8 ed? dla ułatwienia dodam, że gram bretką, tak żeby nie tłumaczyć niepotrzebnych mi zasad.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=24692
krótkie przedstawienie,
warto byłoby też poznać erraty i FAQ do 8 edycji -> zamieszczone są na stronie GW

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

a gdzie dokładnie są zamieszczone ? bo szukałem w artykułach i w głównym dziale i nie ma...

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

W dyskusji ogólnej. Bardzo polecam, mam wydrukowane, podręcznika do teraz w łapkach nie miałem, uzbrojony tylko w tą wiedzę na sucho przejechałem się na mastera i raczej mi wystarczyło, nie miałem większych zaskoczeń, da się pograć ;)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

belaras pisze:a gdzie dokładnie są zamieszczone ? bo szukałem w artykułach i w głównym dziale i nie ma...
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 06&start=2


Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

belaras pisze:Waldi, o tym mówiłeś??

http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 06&start=2
tak

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Pytanie o fragile aliance:
BSB chadecki w chodzi do unita z furmanką.
Potem stosunki ulegają pogorszeniu.
Co dzieje się z BSB - zostaje, wylatuje czy coś jeszcze innego?
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

czy pegazy biją normalnie (tj ile) z 2 szeregu?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

hm.. nie mam akurtak podrecznika przy sobie, jakie sa cent e.shielda i sword of striking?

Zablokowany