Wybór składu - ETC 2011

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Wybór składu - ETC 2011

Post autor: Dębek »

A ja powiem tak. Systemy, wybieranie są chujowe. Potrzebny jest koles, któremu poprostu trzeba przekazać zaufanie i dać w 100% wolną rękę w działaniu. Ktos kto nie będzie się tłumaczył na forum tylko ustali skład w oparciu o swoje wewnetrzne przekonania.
Wydaje mi się, ze mogę cos takiego zrobić i co ważne wiem jak.
W skrocie. Jest juz ogólny obraz tej edycji. Widać co jest mocne, a co nie. Mam też juz kilku pewniaków do grania tymi armiami, od których mam zamiar wyegzekwować przygotowania do gry na euro i to już już od zaraz. Gwarantuje, ze jesli dana osoba nie będzie realizowała mojego planu to z czystym sumieniem tak szybko jak znalazla się w kręgu zainteresowań to z niego wyleci. Kluczowe są 3 mastery na duze pkt. czyli Bialystok, Kraków i Warszawa. Do tego granie lokali i trenowanie rozpy do wyżygania.
Zanim przegłosujecie metodę głosowania nad wyborem kapitana, to ja już będę po rozmowach z większoscią graczy.
Taka jest moja propozycja dla srodowiska. Nie zamierzam jej długo lansować, ani spierać się na jej wadami czy zaletami. Poprostu proszę o zaufanie i wolną rękę.
Moge tylko obiecać, ze wybiorę ekipę, która od zaraz będzie nastawiona na jeden cel, czyli wystep na euro i własciwe do tego przygotowanie.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Dobrze chłopak gada =D> demokracja się wam panowie kompletnie nie sprawdza.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

jesli juz to Nam a nie Wam ;) i nie przesadzajmy ze skrajnymi stwierdzeniami, ze demokracja sie "KOMPLETNIE" nie sprawdza...
trzeba zrobić dobry mix demokracji(glosowania) + jakies odpowiedzialne persony, które wezmą na siebie odpowiedzialność i podejmą ostateczne decyzje. zgadzam sie ze za duzo glosowan to przesada, bo wtedy nawet rozpiski reprezentantów zatwierdzali byśmy na LL ;) to juz rola kapitana, czy top3 ( w zależnosci od systemy, który wybierzemy )
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

A mi sie opcja debkowa podoba. Wie juz jak to jest z wyborem, na co zwrocic uwage, dwa lata temu mimo kupczenia glosami wybral sklad rozsadnie, wiec darujcie sobie gadke o polityce. Debek jest po prostu uczciwy w swoich decyzjach.
Battle na trzezwo bylby nudny...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Zgadzam się z Dębkiem.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A ja z Jasiem
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Niom.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Barbarossa pisze:Niom.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

:lol2:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Moim zdaniem zmiana reguł podczas gry (jesteśmy w połowie sezonu) jest poniżej pasa bo:
-jest to nie fair wobec osób które teraz są w czołówce np: Shino czy Młody z 3 miasta, a mogą nie zagrać, bo będzie znowy jakieś Top20 :? :? :?
-obecny system Top4 + eliminacje nie był głównym powodem naszego słabego miejsca tylko złożyło się na to wiele dodatkowych czynników jak choćby brak treningu - W40 ma system Top5 + 3 i jakoś dają radę z roku na rok

Wszystkie systemy w kórych TopXX wybiera selekcjonera są patologiczne i nie wyobrażam sobie znowu opcji, że Top3 może nie pojechać, bo przecież po cholerę mamy Ligę #-o ... chyba żeby wybierać najlepszych z najlepszych, a nie znowu ktoś wykona dużo telefonów i będzie jechał na ETC, choć jego wyniki nie będa miały odzwierciedlenia w wynikach.

Widze, że jak zwykle niektórzy mają ciśnienie i zaczynają mataczyć (nie mówię o Barbarosie i Dębku bo w ich dobre intencję wierzę), choć problem nie tkwi w wyborach graczy tylko w przygotowaniach. Zwonu skupiamy się na polityce, a nie na merytoryce co jest żałosne :?

Dodatkowo jeśli już zdaniem większości maja być zmiany to powinny być one zaproponowane i utworzone przez osoby które na ETC były więcej niż raz i wiedzą najlepiej co zrobić żeby wygrać. Dziwi mnie, że wsród wielu opcji z d... nie ma np: żeby kapitanowie ze wszystkich ETC wybierali, co chyba jest najbardziej merytoryczne.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ilu graczy z dawnych ETC gra obecnie w 8ed? Dlaczego mam wierzyć wielokrotnym reprezentantom, którzy ugrywali na przykład po 30kilka punktów, a w 8 ed nie graja w ogóle, że wybiorą dobry skład na 8ed? Uważam, że Twój postulat jest niedorzeczny, ale zobaczymy jak wyjdzie w głosowaniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Moim zdaniem zmiana reguł podczas gry (jesteśmy w połowie sezonu) jest poniżej pasa bo:
To bez znaczenia. Wyjazd na ETC nie był i nie powinien być nagrodą za ligę.
System ma wyłonić skład, który przywiezie pierwsze miejsce, a przynajmniej miejsce na podium, a nie dać możliwość zagrania tym, co "zasługują"
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Darku poniżej pasa jest to:
Dalmar pisze:Widze, że jak zwykle niektórzy mają ciśnienie i zaczynają mataczyć (nie mówię o Barbarosie i Dębku bo w ich dobre intencję wierzę),
Gdybyś zechciał rozwinąć swoją myśl skoro już byłeś łaskaw to zacząć to pewnie nie tylko ja byłbym wdzięczny.
Może nazwiemy sprawę po imieniu i także tych co się cisną [ skoro to nie Barb ani Dębek ] bo chyba dobrze mieć klarowną i jasną sytuację jeśli zamierzamy dyskutować poważnie.

Swoją drogą zauważ ilość graczy która chwilowo porzuciła kwadraty na rzecz 40k i ich byłe miejsce w squadzie. Trzeba coś z tym zrobić i zacząć wybierać na nowo.
Dalmar pisze:-obecny system Top4 + eliminacje nie był głównym powodem naszego słabego miejsca tylko złożyło się na to wiele dodatkowych czynników jak choćby brak treningu - W40 ma system Top5 + 3 i jakoś dają radę z roku na rok
A czyja to wina?
Gdyby skład wybrany był odpowiednio wcześnie to można by trenować, niestety opieszałość w wyborze takowego spowodował dziwne roszady i kombinacje z amiami, przez co nie było czasu/chęci na trening.

Drogą eliminacji niech wygra najlepszy sposób na wybór ekipy.
Wszystkich patologii nigdy nie wyeliminujesz.
Kapitanowie wybierają? Załóż się że i do tego by się można bez problemu doczepić...
Jankiel pisze:To bez znaczenia. Wyjazd na ETC nie był i nie powinien być nagrodą za ligę.
System ma wyłonić skład, który przywiezie pierwsze miejsce, a przynajmniej miejsce na podium, a nie dać możliwość zagrania tym, co "zasługują"
Dokładnie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Sugerowałem, żeby system wybrać PRZED DMP. Mówiąc, że po DMP sprawa będzie już miała wymiar personalny. Kwestia ta została gremialnie olana, bywa, ale tak dochodzimy do chwili obecnej. Mamy nieco ponad pół roku na ustalenie sposobu wyboru składu, wybór składu i treningi. To naprawdę mało.

Pierwsza sugestia do LL to: skończyć pitolenie i ustalić system wyboru - albo przekazać tę decyzję komuś, kto ma ten temat mniej w dupie.

Refleksja jeśli chodzi o "zasłużone" miejsca - najuczciwszy system to: 8 najlepszych graczy 8 najlepszych armii jedzie. Natomiast w tej chwili wygląda to krzywo, bo duża część ligi byłą na 7 ed, a 8 ed. dosłownie zdziesiątkowała szeregi top playerów. Więc nie wiem, na ile ten system ma uzasadnienie W TYM ROKU.

W tej chwili szczerze mówiąc wszystkie rozwiązania oparte na wyniku ligi wydają mi się równie średnie. Liga kończy się późno, potem jest marudzenie i układziki i mało czasu na trening. Więc skoro liga w tym roku jest mało miarodajna, to może wybrać selekcjonera JUŻ TERAZ, niech wybierze po dwóch typków do każdej armii, których widzi jako potencjalnych graczy na ETC, i niech Ci ludzie starają się zrobić dobre wrażenie na nim i się do składu zakwalifikować. Tyla.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Zacząć robić turnieje na zasady Euro i liczyć je oddzielnie od ligi. Top 8 z tych turnieji jedzie... nie dość, że mamy trening na zasadach Euro to jeszcze ci najlepsi mają ogranie.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

niestety nie ma idelanych i tym bardziej prostych rozwiazań Przemcio, :)
nie bedziesz wysoko w lidze grajac tylko rozpą na euro, cały sezon
( dotyczy to wiekszosci armi, tylko niektóre nie miały cięć na etc w 7ed. breta/we )
A jak nie bedziesz wysoko w lidze to nie będziesz decydował o składzie
( zarówno top3, top4, czy inny top ) i koło się zamyka
Dodatkowo do ETC kandyduje jedno porcentowa grupa graczy W PL, wiec duza liczba turniejów pod ETC comp score nie ma racji bytu, nie będzie frekwencji, zeby zrobic z tego turniej.

Mozna oddzielic całkiem ligę od ETC, kapitan, czy grupa selekcjonerów, nominuje X osób, które pół, 2/3 sezonu grają armią pod ETC, rozpiską skonsultowaną ze sztabem dowodzącym, wtedy nie trzeba mieć jednocześnie parcia na ligę, zeby móc pojechać na ETC, można się skupić na "specializacji" czyli treningu cały sezon pod 1 konkretny turniej, a nie martwić się, że się nie pojedzie, bo miejsce w lidze za niskie...
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mozna oddzielic całkiem ligę od ETC, kapitan, czy grupa selekcjonerów, nominuje X osób, które pół, 2/3 sezonu grają armią pod ETC, rozpiską skonsultowaną ze sztabem dowodzącym, wtedy nie trzeba mieć jednocześnie parcia na ligę, zeby móc pojechać na ETC, można się skupić na "specializacji" czyli treningu cały sezon pod 1 konkretny turniej, a nie martwić się, że się nie pojedzie, bo miejsce w lidze za niskie...
O, to to.
Żadnego nominowania dwóch ludzi - zmuszanie dwóch, trzech, czterech graczy do ciśnięcia rozpą na Euro na wszystkich turniejach. Andrzej chce jechać na ETC? Nie ma sprawy, ale niech się poduczy gry z jednm arcymagiem, bez hoetha, powerscrolla i banner of sorcery. Konkurencję trzeba utrzymać aż do końca, inaczej "nominowani" położą na to lachę i będą grać tym, co zwykle.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

@zasady ETC. Chciałbym zwrócić uwagę że na razie ciężko mówić o graniu rozpami pod tego CS, gdyż w niektórych armiach nowy draft dokonał radykalnych zmian. Bardziej chodzi o to żeby ktoś grał daną armią w różnych konfiguracjach co by w momencie wejścia ostatecznego draftu nie okazało że dwóch arcymagów z PS i hoeth z BOS jest mega ale są nielegalni pod ETC.

@Miejsce w lidze. Przy okazji musimy ustalić czy liczymy cały sezon czy 8 edycję tylko, ale to jest jakby temat dodatkowy jak po strategu wybierzemy opcję opierającą się o topx. To o czym w powodach pisał Darek to jedno, drugie co często ludzie wskazują to był "średni" dobór armii do osób, bo ktoś musiał jechać. Liczmy się też z tym że topowa armia u nas w lidze może się nie nadawać na Euro, a potem zaczynają się jakieś dziwne przesiadki armiami w składzie bo gracz x musi jechać i zajął armię graczowi y, który...

Po Strategikonie jest glosowanie i zobaczymy co z niego wyniknie.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Głosowanie na LL jest z dupy bo:
-głosowanie na 3 opcje jest niemiarodajne bo się głosy rozkładają
-nie pownno sie wrzucać głosowania na LL skoro od 1-2 w tym temacie na dobre zaczeła się ta dyskusja

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Jankiel pisze:
Moim zdaniem zmiana reguł podczas gry (jesteśmy w połowie sezonu) jest poniżej pasa bo:
To bez znaczenia. Wyjazd na ETC nie był i nie powinien być nagrodą za ligę.
System ma wyłonić skład, który przywiezie pierwsze miejsce, a przynajmniej miejsce na podium, a nie dać możliwość zagrania tym, co "zasługują"
Zgadza się ale to system Ligowy weryfikuje kto jest najbardziej skuteczny w danym sezonie i nie można tego oddzielić.

ODPOWIEDZ