Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria by quidamcorvus

Post autor: Grabz »

Brama jak na razie znakomita, wyższe partie rzeczywiście krzywe, zakładam że tylko ustawione na pokaz i będą modyfikowane.Skrytobójca jest świetny, boję się że trutka może mu zaszkodzić.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

bardzo fajnie :) Jedyna moja uwaga co do dioramy, to czerwone to krew? jak tak to imho słabe i lepiej wyglądałoby bez tego...

pozdro i bardzo fajna banda! :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki :)
grabz pisze:Brama jak na razie znakomita, wyższe partie rzeczywiście krzywe, zakładam że tylko ustawione na pokaz i będą modyfikowane.Skrytobójca jest świetny, boję się że trutka może mu zaszkodzić.
Tak, nadbudówka przyłożyłem do zdjęcia.
Piotras pisze:bardzo fajnie :) Jedyna moja uwaga co do dioramy, to czerwone to krew? jak tak to imho słabe i lepiej wyglądałoby bez tego...
Pod krwią, choć tego nie widać na zdjęciach są jeszcze gobliny - a dokładnie postrzelony armatnią kulą nocny goblin ze SkullPassa oraz rozdeptany goblin z pudełka Giganta.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Prace nad budową 'Bramy Miejskiej' trwają. Brama prowadzi do zniszczonego w trakcie 'Burzy Chaosu' miasta i sama będzie nosiła ślady zniszczeń. Konstrukcja ma być nadwyrężona, uszkodzona i wypaczona przez Chaos (zobaczymy czy uda mi się zrobić 'skazy'), w związku z tym nie przykładałem się za bardzo do tego, by wszystkie elementy pasowały do siebie. Poza tym nie jestem architektem i z góry przepraszam tych, którzy się na budownictwie znają - ale to makieta do gry, nie praca dyplomowa i ma przede wszystkim ładnie wyglądać.

Poniżej kolejne zdjęcia, dobudowałem dwie wieże:
Obrazek

Najemne Ostrza doczekały się podstawek. W sumie to modele już skończone - choć ciągle zastanawiam się nad krwią na młocie ogra i toporze krasnoluda, no i nad trucizną na ostrzach skrytobójcy.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wbrew pozorom prace nad dioramą pod Leśne Elfy wciąż trwają. 'Efekt wody' jeszcze schnie:
Obrazek

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wcześniej nie widziałem tych dziarek na ogierze, nice :) .Brama coraz lepsiejsza 8) .

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

zapowiada się fajna brama;] z figsów najbardziej mi sie podoba kusznik, ładny prosty figs i klimatyczny dobór kolorów.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Prace nad bramą trwają. Całość konstrukcji przykleiłem do podstawy o wymiarach 60x30 cm. Od frontu przykleiłem do podstawy kamienie i gruz - pozostałość z czasów oblężenia miasta, poza tym kamienie i gruz wyznaczają teren trudny.
Z tyłu zbudowałem schody i tarasy prowadzące do drzwi wejściowych do wieży. Blanki z zewnętrznej strony zostały pokryte deskami - podobnie całość konstrukcji została obłożona belkami (szczeliny w miejscach łączenia belek zakryję gipsem). Deski pojawią się też na wewnętrznej stronie blanek. Na wieżach umieściłem też dwie kupki gruzu, którym można obrzucić napastników lub ukryć się za nimi.
Po zakończeniu pracy nad bramą, zrobię jeszcze dwa na wpół zburzone skrzydła murów dopełniających całości konstrukcji.

Na blacie brama prezentuje się tak:
Obrazek

'Poza murami':
Obrazek
Obrazek

'Wewnątrz murów':
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

Ja to bym bardziej zrujnował ,bo ogólnie robię to w większości makiet ,ale zapowiada się kawał porządnego terenu.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

wielkie brawa! aż sam nabrałem ochoty do zrobienia jakiejś bandy do Mordheima w celach rekreacyjnych...
pewnie zacznę od skaveńskiej paczki.
Makieta zapowiada się miodnie czekam na efekty końcowe!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No zaczyna się dobrze prezentować :) Dawaj dalej. Ogólnie chcę zobaczyć, jaki będzie efekt pomalowanej pianki.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

jeśli chodzi o poprawność i sens konstrukcji to możnaby dodać słupy drewniane przy bramie żeby podpierały te górne no i stężenia na wieży zrobił nieco gęstsze niż jeden X;) ale wygląda i tak fajnie, ciekaw jestem jak z malowaniem będzie. zrobisz posadzkę drewnianą na górze?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

vocal pisze:jeśli chodzi o poprawność i sens konstrukcji to możnaby dodać słupy drewniane przy bramie żeby podpierały te górne
Chyba tak zrobię.
Rasti pisze:Ogólnie chcę zobaczyć, jaki będzie efekt pomalowanej pianki.
vocal pisze:ale wygląda i tak fajnie, ciekaw jestem jak z malowaniem będzie.
Za malowanie się wezmę jak skończę budować całe miasto.
vocal pisze: zrobisz posadzkę drewnianą na górze?
Pianka jest z jednej strony karbowana w paski - z nich zrobię drewnianą posadzkę.
Poza tym blanki wewnątrz będą 'odeskowane' tak jak na zewnątrz.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A jak wypada z fakturą pianki?

Mógłbyś mi ją trochę przybliżyć? Sam spróbowałbym takową nabyć. W jakiej cenie jest? Co z jej giętkością i obróbką?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rasti pisze:A jak wypada z fakturą pianki?
Tzn?
Rasti pisze:Mógłbyś mi ją trochę przybliżyć? Sam spróbowałbym takową nabyć. W jakiej cenie jest? Co z jej giętkością i obróbką?
To pianka pod panele podłogowe, co do ceny to nie powiem ci teraz ile kosztowała, bo to były większe zakupy. Ta, którą kupiłem z jednej strony jest gładka, z drugiej karbowana w paski. Co do trwałości to jest dość twarda, elastyczna i wytrzymała - w sumie przypomina właściwościami styrodur, choć wiadomo jak wszystko ma swoją wytrzymałość. Bramę już kilka razy upuściłem, kopnąłem itd. i wciąż stoi ;)
Co do obróbki to trzeba trochę wprawy i ostrych noży/ołówków bo czasami pianka lubi się zadzierać i może się szarpać.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Co do faktury to chodziło mi, czy jest np po obróbce płaska, czy bardziej jak gąbka, czyli chropowata.
Jakiej grubości jest taki "płat"?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rasti pisze:Co do faktury to chodziło mi, czy jest np po obróbce płaska, czy bardziej jak gąbka, czyli chropowata.
Jest porowata, ale daleko jej do gąbki.

Rasti pisze:Jakiej grubości jest taki "płat"?
Te mają 6 mm grubości.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Kolejna aktualizacja. Brama Miejska obecnie wygląda tak:
(Widok 'Poza murami'):
Obrazek

[Widok 'Wewnątrz murów'):
Obrazek
Pozostały jeszcze detale i wykończenie nadbudówki nad bramą.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Prezentuje się zacnie :)
Czekam na UPy.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

Narobiłeś tyle makiet i mega malunków ,że powinieneś nas uszczęśliwić i napisać raport z bitwy na super blacie z super makietami i super figurkami.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

ODPOWIEDZ