Strategikon 2010! 13-14.11.2010 2x1500 pts

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Strategikon 2010! 13-14.11.2010 2x1500 pts

Post autor: Gasior »

dziekie wszystkim za bitwy. bylo bardzo spoko.

kudłaty z toba jak zwykle bitwa to sama przyjemność nawet jak przegrywam czy remisuje. graty za top
najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D
:mrgreen:
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@ Kalesoner

W fazie magii to co innego ;)

Co do sprawy z wałkami Andrzeja, uwazam ze ewidentnie było parę sytuacji, w których przesadzili
1. inna rozpiska (zmiana przedmiotow) w stosunku do tego co mi wyslali
2. zle liczeni SM (zamiast po 90 liczyl po 60, nawet po zwroceniu uwagi w pierwszej bitwie przez Marysia, to potem liczyl tak samo- potwierdzil to Marcins- a nawet sam Andrzej w swoim temacie w dziale rozpisek)
3. Jako jedyni mieli tragicznie rozpisaną rozpiskę (ktora mogla ulatwic walki),
Były 3 teamy na Strategiconie, które podeszły do mnie przed pierwszą bitwą z prośbą o wydrukowanie rozpiski, co sędziowie uczynili
4. Oszustwo w liczeniu duzych punktow z Marcinsem w 2? bitwie. W kazdym badz razie zamiast 19;1 policzyli 20;0 przy stoliku, potem Marcins sprawdzil, ze policzyli 19;1 (to juz jest chamskie)


To juz wystarczy, zeby dac karniaki (szkoda ze poturniejowo, bo jeszcze sprawę bym nagłośnił)
-3 za przyslana rozpiskę, a inna na turnieju
-2 za przygotowanie do gry
-d3 za brak rozpiski (wg regulaminu, wiec -2, usredniam)
-1 Za Marcinsa i +1 dla niego

To juz jest 8, dopierdalam jeszcze 12 karniaków za to, że w ogóle takie wałkii poszly. Razem - 20 do klasyfikcji ogólnej, co powoduje, że team Andrzeja spada daleko w dół

I przestrzegam na przyszłość- sprawa niebłacha, bo 3 na 5 teamow zglosilo, ze były wałki/niescislosci, na przyszlosc jak sie pojawisz na turnieju Andrzej bedziesz sprawdzany dwa razy bardziej niz inni, a do twojego stolika będą częściej podchodzić sędziowie, bo cholera wie co tam jeszcze naginałeś.

Jeżeli są jakieś odwołania od werdyktu, to pisac, za 2 tygodnie wyniki ida do ligi (nie mam czasu szybciej)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Morrok pisze:@ Kalesoner

W fazie magii to co innego ;)
Nie żeby to coś zmieniało w moim żenującym wyniku, ale proszę o uznanie odpowiedzi TAK jako prawidłowej w moim teście. Błąd układającego test czyli nieprecyzyjnie zadane pytanie, a ja serio przy pisaniu tej odpowiedzi brałem pod uwagę także fazę magii.

Z resztą uznanie odpowiedzi TAK jest de facto zaliczeniem jako błędnej odpowiedzi NIE na każdym teście...
Nie wiem jak to ogarniesz, ale najlepiej tak żeby wszyscy byli zadowoleni.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Uwazam, ze -20 to zbyt surowa kara. Badz co badz Andrzej nie popelnil tych walkow ze zlosliwosci, tylko z nieogarniecia, ponadto musze przyznac, ze w czasie bitwy ze mna i z Debkiem gral bardzo fair i na pelnym luzie, nawet gdy zdarzaly mu sie przykre rzuty. Jak juz musisz, -5 to IMO wystarczajaca kara.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nie wtrącaj się 8)

Na Bazylu dasz mu -5 :P

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Kalesoner pisze:
Morrok pisze:@ Kalesoner

W fazie magii to co innego ;)
Nie żeby to coś zmieniało w moim żenującym wyniku, ale proszę o uznanie odpowiedzi TAK jako prawidłowej w moim teście. Błąd układającego test czyli nieprecyzyjnie zadane pytanie, a ja serio przy pisaniu tej odpowiedzi brałem pod uwagę także fazę magii.

Z resztą uznanie odpowiedzi TAK jest de facto zaliczeniem jako błędnej odpowiedzi NIE na każdym teście...
Nie wiem jak to ogarniesz, ale najlepiej tak żeby wszyscy byli zadowoleni.
Przeczytaj dokładnie opis Głupoty.
Nie możesz deklarować szarży w ogóle [ czyli IMHO popychaczki TK i VC nie działają a wymuszone pewnie tak, np.WE, orkowa tylko tam jest że "musi" a nie że "może" szarżować ] to tak wg mnie tylko.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

O&G mogą popychać jednostki które oblały głupotę! Yeah 8)
Inne armie nie mogą :twisted: ... ale żadna inna armia na najlepszej jednostce w armii nie ma stupida... :P


Parafrazując znane powiedzenie, 'O&G to taka armia, w której bohatersko zwalcza się problemy nieznane w innych armiach'.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ale pytanie nie brzmiało czy może deklarować tylko czy może szarżować. Z tego co pamiętam, w podręczniku jest napisane, że nie można wejść do walki inaczej niż przez szarżę, znaczy się jednostka, która nie zdała głupoty może szarżować, nie w fazie ruchu, ale może.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tylko jedną rzecz proszę - za stronę logistyczną rozpisek odpowiedzialny byłem ja - QC - i zwaliłem je ja - QC ok? A nie Andrzej i Andrzej bo akurat on ani nie wysyłał zgłoszenia (które jak widać jest zjebane) ani nie pisał tych rozpisek na Strategu (które są zjebane). Wasze oskarżenia są poprawne tylko kierujecie je naprawdę w złą stronę. Notabene punkty przy bitwie z Marcinsem też liczyłem ja - QC - liczyłem je za drugim razem z Kołkiem bez Marcinsa ale też BEZ Andrzeja. Więc może zamiast jeździć po nim jeździjcie po mnie ok?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Eee tam, Ciebie nikt nie zna, lepiej powbijać AndrzejowiAndrzejowi :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Jankiel pisze:Eee tam, Ciebie nikt nie zna, lepiej powbijać AndrzejowiAndrzejowi :mrgreen:
Hyhyhyhy ;DD
Battle na trzezwo bylby nudny...

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Co do problemu głupoty, który się pojawił:
Q: What constitutes an action for models that have failed a Stupidity
test? For example could a character with a Healing Potion drink
it?(p76)
A: Everything counts as an action so if you have failed your
Stupidity test you can do nothing at all apart from bimble
forwards the compulsory D6".
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Btw Lidder - opis aukcji jest fałszywy, ponieważ nie ma tam ani jednego machnięcia długopisem Andrzeja ; p krótko mówiąc - ziemniak zamiast I Phone'a !

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Szacun, że się przyznajesz ale to nie zmienia faktu, że rozpiska była zmieniona z premedytacją rano przed turniejem. Zgadza się? Ty zadecydowałeś o zmianie? Zresztą Jankiel ma rację. AndrzejAndrzej jest bardziej znany więc jemu się obrywa, ale zarzuty są do teamu, więc nie czuj się pominięty.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Sprawę Andrzeja dyskutowaliśmy dzisiaj z Morrokiem przez dobrą godzinę. master to master- ma swoje prawa.
Zmienianiu rozpisek przed bitwami, złemu liczeniu punktów za oddziały, perfidnemu wpisywaniu innych wyników w karty itp mówimy zdecydowane nie.
Dlatego jest tyle karniaków, ile jest.
Ku przestrodze.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja posłałem złą rozpe (zła = z niszczarka i gemem na magu zamiast hexa) w poniedziałek - po prostu Andrzeja nie było o tej 23 jak mieliśmy wysyłać, a ja podałem wersję z przed zmian - a on zmienił na Hexa już w niedzielę (przed terminem zgłoszeń po turnieju we Wrocławiu bodaj).

A miedzy bitwami nie zmieniałem rozpisek - po prostu robiłem w nich błędy, ale nie celowo.

Co do podawania wyniku punktowego - zapytajcie Bałagana, ze obiecał nam dwa dodatkowe duże punkty i dlatego podałem 20, a potem znów ja liczyłem punkty - i policzyłem 1,5 oddziału swordmasterów po 90 każdy (tak notabene było w obu rozpach pisanych na kolanie) i 1 slavy - tyle nam imo zabili jak zobaczysz ile to punktów wyjdzie 20 - no i liczyłem przy Kołku więc akurat jego zarzuty po turnieju mnie dziwią odrobinę bo liczyłem z nim. Inna sprawa, że liczyłem szybko i mogłem cos pominąć (najpewniej tę połówkę slavów) dlatego zmianę wyniku całkowicie rozumiem i (jak wyżej i poniżej) NIE podważam werdyktu Morroka, ani tego ani innych.

I btw - ja się z karniakami ZGADZAM (bo to warto zauważyć), a ocenę 3 z przygotowania tez mnie zdziwiła, bo przecież przed turniejem przyszliśmy do sędziów z informacją ze rozpisek nie mamy i nawet się pytaliśmy Morroka czy da radę je wydrukować, ale, jak zwykle na tym turnieju, ŹLE myślałem ze przygotowanie to AB, miarki kostki i takie tam a nie druknieta rozpa.

Ogólnie - karniaki tak, ale uczciwość mi po prostu każe wskazać, że nalezą się za a) MOJĄ b) głupotę i nieuwagę. A rozwodzę się tak nad tym bo strasznie mi głupio, ze Andrzej traci reputacje za moje wpadki. Ot moja motywacja.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Traci reputację nie za twoje wpadki, ale za swój całokształt, ale to tylko moje zdanie
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

jestem zdania, ze co sie zdazylo na turnieju to sie zdazylo - i temat zamkniety. zadnych karniakow postfactum, to niebezpieczny precedens to klotni z odbytu i wytykania sobie walow sprzed osmiu lat.

Andrzej jest mlody, gniewny i tyle. znajdzie sobie dziewczyne kiedys to mu przejdzie, nie ma co go dolowac jakimis -20
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Qc a co z tym elektrykiem na 1 lvl ze scrollem i pierścieniem za 90 pkt. Ten pierścien w końcu był na kim innym? :P
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

ODPOWIEDZ