Przechowywanie farb w strzykawkach

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Przechowywanie farb w strzykawkach

Post autor: Wiewior-lbn »

Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, o 13:32 przez Wiewior-lbn, łącznie zmieniany 1 raz.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

fajny flejm po tym Twoim tutkiem :D

tutka nie czytałem, bo domyśliłem się o co chodzi po samym tytule tematu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Och Karol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Och Karol »

Bardzo się przyda, kiedyś szukałem tutoriala tego typu. :)
Dzięki! =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
SouTee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: SouTee »

Widziałem osobiście na Falkonie, uważam że jest to bardzo przydatna metoda przechowywania farb.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Mam kilkadziesiąt buteleczek i słoiczków z farbkami. Jak sobie pomyślę, że co 1 - 2 tygdnie miałbym je wszystkie przelewać ze strzykawki do strzykawki, to... no, niedomówienie takie. :lol2:

Jak dla mnie równie pomysłowe co absurdalne.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Kurcze, na innych portalach płaczą ,że za dużo zdjęć i ze opisane jak dla ludzi upośledzonych, a ci sami ludzie płaczą ,że szkoda było by im było jednego wieczoru w tygodniu.
Zresztą niektórzy ludzie kupują tylko 5 kolorów podstawowy i je mieszają ze saba , tak samo jak robią to ci z GW lub Vallejo
http://i68.photobucket.com/albums/i26/v ... anie_1.png
http://i68.photobucket.com/albums/i26/v ... anie_2.png


Troszkę źle mnie zrozumiałeś, nie musisz tego robić co tydzień ze wszystkimi farbami na raz. Możesz to zrobić np. po 2 czy 3 kolory podczas malowania. Poza tym to nie jest obowiązkowe, to po prostu przedłuża żywotność farbki.
Już to w tutorialu poprawiam :)
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Wiewior-lbn pisze: Zresztą niektórzy ludzie kupują tylko 5 kolorów podstawowy i je mieszają ze saba , tak samo jak robią to ci z GW lub Vallejo
http://i68.photobucket.com/albums/i26/v ... anie_1.png
http://i68.photobucket.com/albums/i26/v ... anie_2.png
dzięki,
te tabelki o wiele bardziej mi się przydadzą niż te strzykawki :D

choć kommando khaki to zabawa dla prawdziwych hardkorowców ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

W takim razie jestem ciekaw jak chcesz to odmierzać, kropla kropli nie równa , a wystarczy fragment mililitra , a kolor ci nie wyjdzie np. kommando khaki (zresztą sam to zauważyłeś)
Kurcze, to jest poradnik , a nie jakiś nakaz że masz wszystkie farbki przelać do strzykawek. Sam wybierasz który fragment poradnika ci sie przyda.
Mówię to do większości, zacznijcie myśleć logicznie.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Asassello pisze:te tabelki o wiele bardziej mi się przydadzą niż te strzykawki :D
IMO, są tak samo przydatne jak tut powyżej :|
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Niby to może i przydatne, ale dlamnie to za dużo kombinowania :wink:
Aa mi żadna farbka jeszcze nigdy nie wyschła, a posiadam już niektóre dość długo. . .wystarczy wstrząsną raz na dzień i jest dobrze :wink:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Wiewior-lbn pisze:W takim razie jestem ciekaw jak chcesz to odmierzać, kropla kropli nie równa , a wystarczy fragment mililitra , a kolor ci nie wyjdzie np. kommando khaki (zresztą sam to zauważyłeś)
mi bardziej potrzebna był informacja jakie kolory trzeba mieszać, do odpowiednich proporcji dojdę z czasem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

rozwalilo mnie to.
nie wiedzialem, ze z samych 8 porcji (to ml sa, tak?) skull white'a powstanie badmoon yellow :)

tez jestem bardziej wdzieczny za tabelki niz samego tuta.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Bo to była używana strzykawka i po każdej porcji się przeczyszczała, co dało w końcu rezultaty widoczne powyżej :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Tak wiem.jest tam parę błędów.
W dodatku nie ma warlock purple
To nie ja pisałem tą tabelkę. Ale wiem,że gdzieś w necie jest lepsza, tylko nie mogę jej teraz odszukać.

Badmoon yallow to chyba 3ż:8b lub 5ż:8b
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

ODPOWIEDZ