Malowanie a motywacja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Re: Malowanie a motywacja

Post autor: Shenq »

Mnie czeka pomalowanie koło 900 ludków, i robi mi się słabo na samą myśl o tym.
Jak będę malował figurkę dziennie to za trzy lata skończę:) albo poczekam z tym do emerytury.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Zamiast dopieszczać wszystkie szczóliki na każdym posiadanym modelu najpierw seryjnie nałuż schludnie kolory podstawowe(6-7 kolorów) , gdy zobaczysz jak twoja armia będzie wyglądać na stole będziesz miał coraz większą ochotę to wykończyć
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Cold wyluzuj człowieku, szukanie sobie wrogów to nie sposób na życie.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Rilam pisze:Cold wyluzuj człowieku, szukanie sobie wrogów to nie sposób na życie.
ta jasne :twisted:
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zdecydowanie polecam malowanie regimentami i seryjne nakładanie kolorów. Malowanie figurek pojedynczo jest demotywujące jakoś - chyba, że to bohaterowie OFC.

Motywujące są również: szklane gablotki na armię (miło patrzeć, jak rośnie) i turnieje (na które trzeba domalować figsy). Motywujące jest nie sprzątanie stanowiska malarskiego, żeby zawsze patrzyło na Ciebie z wyrzutem, że nie malujesz. Ponadto odpada opcja "pomalowałbym, ale nie chce mi się tego wszystkiego rozkładać".

Motywujące jest też ściągnięcie sobie sezonu albo dwóch jakiegoś fajnego serialu do malowania. Ja np przy Dexterze pomalowałem black guard, hydrę i szejdów.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

ja moje modele maluje przy south parku i family guy(no może jescze fringe)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Barbarossa pisze:Motywujące są również: szklane gablotki na armię (miło patrzeć, jak rośnie)
Nie wiem czemu na to wcześniej nie wpadałem, chyba nie zdawałem sobie sprawy, że mam taką możliwość. Właśnie opróżniłem jedną półkę z książek. Niestety moje brązowe bestie na tle brązowej szafy wyglądają na niepomalowane. Ale już wiem żeby skupić się bardziej na kontrastach.

Ostatnio najlepiej motywowało mnie to forum. Wystarczało, że zaglądałem tu do galerii i zawsze coś wchodziło mi na ambicję...

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Pieta pisze:
Barbarossa pisze:Motywujące są również: szklane gablotki na armię (miło patrzeć, jak rośnie)
Nie wiem czemu na to wcześniej nie wpadałem, chyba nie zdawałem sobie sprawy, że mam taką możliwość. Właśnie opróżniłem jedną półkę z książek. Niestety moje brązowe bestie na tle brązowej szafy wyglądają na niepomalowane. Ale już wiem żeby skupić się bardziej na kontrastach.

Ostatnio najlepiej motywowało mnie to forum. Wystarczało, że zaglądałem tu do galerii i zawsze coś wchodziło mi na ambicję...
Wyklej z tyłu półki 'tło' z białych kartek. Dla efektu mozesz jeszcze zakupic małą lampkę albo 2 do oświetlenia. Nie kosztuje to ani duzo kasy ani wysiłku a daje naprawdę dobry efekt.

pzdR!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

moęsz też dokupić dyktę z fakturą jaśniejszego drewna na podstawę i już będzie jaśniej :wink:
mnie osobiście motywuje jak ktoś maluje, braciak męczy swoje VC-ty to i ja po jakimś czasie uruchamiam warsztat, poza tym turnieje, teraz maluję jak szalony aby zdążyć do Bazyliszka a zostało jakieś 30 modeli w tym 15 konnych i czołg :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Czy powinny farbki byc rozlozone[i wszystkie papiery, pedzelki, akcesoria] to nie wiem.
Z jednej strony pozwala to zaoszczedzic czas a z drugiej jest burdel i nie chce sie na to patrzec w ogole.
Mnie męczy widok niepomalowanych fisów.

Co do gablotek to juz trzeba naprawde kochac figurki no i miec miejsce. U mnie stoja w oszklonej witrynie z ksiazkami, ale na samym dole tak, ze nie utrudniaja wyciagania ksiazek specjalnie.

Najbardziej motywujące jest jak są postępy.
HE 2.5k

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

cold turkey pisze:
Tomash pisze:Skończysz gimnazjum to poznasz. Tobie przy tym potencjalnie intelektualnym raczej nie grożą takie zarobki, ale na pewno ktoś z Twoich znajomych będzie zarabiał 5k netto (ponad 30pln/h) czy nawet więcej.
Czemu nie ma emotka z srodkowym palcem ? Dodaje łajze do wrogów. Pewnie bierze po 20pln od pomalowanej figurki i to sie zlodziejowi nie spodobało.
Stary, zrobiłeś mi dzień :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(no, ale wystarczy, możesz już pospierdalać z forum)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Niestety moje brązowe bestie na tle brązowej szafy wyglądają na niepomalowane. Ale już wiem żeby skupić się bardziej na kontrastach.
Zrób sobie podstawki, najlepiej jasne, dosyć kontrastowe. Poważnie - bardzo dużo to daje. Nawet wyjątkowo byle jaka figurka, choćby była niedomalowana, na zrobionej podstawce na pierwszy rzut oka prezentuje się dużo lepiej, niż ładny model bez podstawki.

no nie, co za forum. Chce dodac wroga i kolejny z rzedu mod. Nie mozna tu sobie zadnych wrogow zrobic bo piszacy najgorsze posty to modzi/y
Byle łajza bez grosza nie założyłaby forum, bo nie wiedziałaby gdzi i jak to zrobić i nie byłoby jej stać nawet nawet na opłacenie serwera. A skoro już ktoś sobie założył, to siłą rzeczy został administratorem.
Pewnie bierze po 20pln od pomalowanej figurki i to sie zlodziejowi nie spodobało
Blizej do złodzieja jest komuś, kto nie chce dobrze zapłacić za dobrze wykonaną pracę. Człowiek, który oczekuje, że inni będą dla niego pracować za miskę ryzu dziennie jest kapitalistycznym wyzyskiwaczem i krwiopijcą :mrgreen:

Załóż sobie darmowe forum dla ludzi, którym znowu w życiu nic nie wyszło i będziesz mógł sobie dodawać wrogów ile tylko dusza zapragnie.
Motywujące jest też ściągnięcie sobie sezonu albo dwóch jakiegoś fajnego serialu do malowania. Ja np przy Dexterze pomalowałem black guard, hydrę i szejdów.
Najwięcej figsów pomalowałem przy BrzydUli :shock: Głupia historyjka, dużo odcinków, nawet fajne dialogi, nie trzeba oglądać - do malowania idealne. A teraz przerzuciliśmy się z Agą na e-booki, cała Agatha Christie przesłuchana, kończymy Akunina, w międzyczasie było trochę fantasy i nawet emo-wampiry z sagi zmierzchu. Próbowałem coś ambitniejszego (choćby Davies), ale niestety nie wciąga na tyle, by pomalować eszcze jedną figurkę, byle tylko dowiedzieć się, co jest w następnym rozdziale.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dziecko zwane zimnym indykiem wydales na siebie wyrok ;) Zegnamy Cie alleluja :D

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ziemko pisze:Dziecko zwane zimnym indykiem wydales na siebie wyrok ;) Zegnamy Cie alleluja :D
Tak jak pisałem na moderatorskim -- dajmy chłopakowi podpaść większej ilości użytkowników. Na razie jest bardziej zabawny niż przykry :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:
Ziemko pisze:Dziecko zwane zimnym indykiem wydales na siebie wyrok ;) Zegnamy Cie alleluja :D
Tak jak pisałem na moderatorskim -- dajmy chłopakowi podpaść większej ilości użytkowników. Na razie jest bardziej zabawny niż przykry :mrgreen:
Moim zdaniem ma szczęście, że atakuje akurat adminów i modów. Widok trochę jakby gimnazjalista kopał Kliczkę czy oddział prewencji policji po kostkach – wiadomo, że taki admin sam się obroni, ale gdyby tak się czepiał zwykłych userów – wyrwałbym chwasta.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

O widzę cenzurę prewencyjną

W takim razie musze napisać to jeszcze raz : żegnacie mnie a nic z tego nie wynika bo gdybyscie mieli taka mozliwosc to juz bym wczesniej miał bana.

Mod to taki uzytkownik, ktory udaje admina. A prawdziwy admin gardzi modem. I to, ze wy zostaliscie modami swiadczy o tym, ze moze nim zostac ktokolwiek.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

żegnacie mnie a nic z tego nie wynika bo gdybyscie mieli taka mozliwosc to juz bym wczesniej miał bana.
Nie zdajesz sobie sprawy że stałeś się myszką złapaną przez kota. Kot nie zabije myszy od razu, pobawi się nią najpierw a jak mu się znudzi to ją zje :P

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Andronicus pisze:
żegnacie mnie a nic z tego nie wynika bo gdybyscie mieli taka mozliwosc to juz bym wczesniej miał bana.
Nie zdajesz sobie sprawy że stałeś się myszką złapaną przez kota. Kot nie zabije myszy od razu, pobawi się nią najpierw a jak mu się znudzi to ją zje :P
Nie uświadamiaj go... Niech biega w kółko po forum i popiskuje...

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Może i kota, ale ślepego, sparciałego, bez zębów i pazurów. Także wykastrowany kot, który umie tylko straszyć
niewiele zrobi indykowi. Nawet jakiegoś admina nie przekonali żeby mi dać bana.

CHWDM :D Trzeba zlikwidowac funkcje moda, bo tylko sie niepotrzebnie wtracaja do nie swoich spraw i zrobic paru adminów więcej. Bo to jest aż żałosne, że mnie żegnają wysyłają upomnienia[zakladam, ze to upomnienia bo maile modow, ktorych chcialem dodac do wrogow od razu usuwalem bez czytania :D ] i nic nie mogą zrobic. Sam to widze, ze to jest szkodliwe dla powagi tego forum.

Zreszta co to za mod, ktory ciagnie off topa zamiast go ucinac. A potem usuwa posty z odpowiedzi i zostawia swoj ostatni - jako taki ostateczny. Mod ma sens wyłącznie jeżeli tylko obserwuje i raportuje czy ktoś nie przeklina, obraża uczucia religijne, dyskryminuje mniejszości czy słabszych. A nie tacy pieniacze jak pewnie połowa modów z tego forum.

PS a walka z kościołem i wyśmiewanie się z pewnie bardzo młodych uzytkowników robiących błędy czy zadających proste pytania to specjalność border princes. I w roli obrońcy jeszcze tu moda nie widziałem.

Miałem te posty ciąć, ale są tak słitaśne, że nie mam serca.. :mrgreen: Za poprawienie humoru "papierowemu modowi" te wiekopomne stwierdzenia jeszcze chwilę postraszą :) Mod
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010, o 11:58 przez cold turkey, łącznie zmieniany 4 razy.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

cold turkey pisze:Może i kota, ale ślepego, sparciałego, bez zębów i pazurów.

I taki kot niewiele zrobi indykowi. Nawet jakiegoś admina nie przekonali żeby mi dać bana.
CHWDM :D

Od wieków toczony spór – czy należy banować za głupotę, czy nie – w tym konkretnym wypadku zostanie szczęśliwie rozwiązany. :mrgreen:

Edit;
cold turkey pisze: Zreszta co to za mod, ktory ciagnie off topa zamiast go ucinac. A potem usuwa posty z odpowiedzi i zostawia swoj ostatni - jako taki ostateczny.
Tak pośmiertnie;

Modem tu jest Fluffy. Fluffy to nie ja. Toczyłeś śmiertelny i krwawy bój z 4 (czterema) adminami (wiesz, to tacy których ksywy są na czerwono) z których każdy mógł cię od ręki zbanować.
Powodzenia w składaniu słów w zdania i jeszcze jakby myśli za tymi słowami się kryjące miały coś wspólnego z rzeczywistością… Może kiedyś.
Best of Luck!
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

ODPOWIEDZ