Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Kurcze no! :D ...to jakies fatum na de mna wisi bo co tam jade to nie ma nic czego szukam :D

Ok - dzieki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Z pociętej w kostkę pianki pod panele skleiłem dwa kominy. Tym razem użyłem kleju polimerowego - wikol, którego użyłem budując komin młyna wodnego wiązał zbyt wolno.
Następnie całość pomalowałem mocno rozwodnionym wikolem, i pędzelkiem nałożyłem popiół z kadzidełek. Klej wzmocnił konstrukcję a popiół nadał "kamieniom" IMO ciekawą fakturę.
Obrazek

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Zapowiada się zarąbiście =D>
Chcemy więcej!!! :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

podziwiam ! Brawo domki (jak i reszta altanka itp) trzymają naprawdę super klimat i są wykonane z dużą dbałością

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dachówki wyciąłem z pudełek, które pozostały mi po figurkach i przykleiłem do listewek. Następnie całość pokryłem rozwodnionym wikolem wzmacniając konstrukcję.

Na ścianach zrobiłem pęknięcia - na zdjęciach słabo widoczne. Zdjęcia w szarości bo pstrokate dachówki zlewały się w kolorowy misz-masz.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

Wygląda jak slums - w pozytywnym tego słowa znaczeniu, o ile je ma xD.

Piękne makietki nie ma co klimat na bitwie będzie :d

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wow, przez ten kontrast na dachówkach ciężko to ogarnąć.
Bardzo pozytywnie. Tylko jak masz takie wyrwy w ścianach, to i wewnątrz budynku jakieś resztki by się przydały.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rasti pisze:Tylko jak masz takie wyrwy w ścianach, to i wewnątrz budynku jakieś resztki by się przydały.
Będą, ale dopiero po pomalowaniu. Bo jak naładuję do środka gruzu to potem trudno to będzie pomalować.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Jezu! - jakie to zajebiste! ... w swieta sam sie za takie cos zabiore - dzieki za inspiracje :)

jeszcze jedno pytanko... te patyczki ktore uzyles jako belki i konstrukcje dachu.... gdzie to kupic ? :D (tez w castoramie? ) [-o<

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rothand pisze:jeszcze jedno pytanko... te patyczki ktore uzyles jako belki i konstrukcje dachu.... gdzie to kupic ? :D (tez w castoramie? ) [-o<
Ja kupiłem TUTAJ.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

QC, Ja to chciałbym kiedyś na tych twoich makietach zagrać w Mordheim, lub Warheim... Myślałeś, nad jakimś turniejem ? :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Arghal pisze:Myślałeś, nad jakimś turniejem ? :)
Nie, nie myślałem nad turniejem. Gramy w miarę regularnie w czwartki w Smoku w SCC w Katowicach i to mi wystarczy. Poza tym mam dość nieprzewidywalny grafik i trudno byłoby mi zająć się się organizacją.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

"Ozdobiłem" dach "grotami" z patyczków na szaszłyki osadzonymi na drucie ze spinaczy:
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia stołu. Panele są tak powycinane, że da się z nich złożyć różne kombinacje. A, że ułatwią odmierzanie odległości? Po latach grania większość z nas i tak nie ma problemu z oszacowaniem dystansu do 1" ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

jeszcze przed pomalowaniem świetnie wygląda;] nawet lepsze niż brama moim zdaniem. masz patent na malowanie tego? bo z tak wielkimi elementami może być ciężko dotrzeć wszędzie z farbą.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

vocal pisze:jeszcze przed pomalowaniem świetnie wygląda;] nawet lepsze niż brama moim zdaniem. masz patent na malowanie tego? bo z tak wielkimi elementami może być ciężko dotrzeć wszędzie z farbą.
Nie wszystkie elementy są przytwierdzone na stałe - przykleję je dopiero po pomalowaniu. Podobnie będzie z gruzem (i innymi śmieciami) wewnątrz pomieszczeń, który dodam dopiero po pomalowaniu.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

W kwestii makietowej niewielka aktualizacja. Ostatni dni zajęło mi zaktualizowanie zasad kompanii Krasnoludów do Warheim.

Pierwsze uliczki doczekały się wybrukowania - robota nudna i żmudna ale efekt całkiem porządny. Oczywiście przed uliczkami jeszcze sporo pracy, muszę pomyśleć nad jakąś "fugą", pomiędzy brukiem pojawią się mchy i porosty i całe sterty gruzu.
Obrazek

Zawiesiłem szyld, choć na samym szyldzie kufel piwa (oznaczający gospodę) została dopiero zaznaczony markerem.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Nie zajmuję się tego typu pracami ale wielki szacun. Rozmiary projektu oszałamiające, bruk super, wygląda że będzie co podziwiać.

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

wow, świetne to! nie mogę się doczekać dalszych etapów, gratulacje i powodzenia:)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rozpocząłem pracę nad pierwszym skrzydłem Bramy Miejskiej. Oba skrzydła będą zrujnowane, ale na pierwszym będzie jeszcze nadbudówka - Semafor - połączenie konstrukcji znanej graczom WFRP z kampanii Śmierć na Rzece Reik i semaforu z Piekła Pocztowego Pratchetta.
Przed murami prowizoryczny szaniec ułożony z rozbitej konstrukcji.
Obrazek
Obrazek

Obecnie stół wygląda tak:
Obrazek

ODPOWIEDZ