Słoneczniki Van Gorka 19.02.2011 Warszawa

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Słoneczniki Van Gorka 19.02.2011 Warszawa

Post autor: swieta_barbara »

Stowarzyszenie Bazyliszek zaprasza na konkurs malarski

SŁONECZNIKI VAN GORKA 2011
Obrazek

Miejsce: Hala ICDS, Staszica 2, 05-092 Łomianki
Data: 19.02.2011
Jury: Michał Mikłowski, Sławek Wejnar, Przemek Jeske
Focie: Sławek Borysowski
Wjazd: 5 ziko

Rozkład jazdy:
12:00-14:00 - zgłaszanie prac
14:00-18:00 - ocena prac
18:15 - gromki finisz, nagrody, uściski, kwiaty i łzy

Regulamin:

Zgłaszanie prac:
1.1 Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jedną pracę w każdej z kategorii.
1.2 Uczestnicy mogą zgłaszać tylko swoje własne prace. Nie dopuszcza się prac grupowych oraz zgłaszania prac w imieniu innej osoby.
1.3 Dopuszcza się zgłaszanie własnych rzeźb oraz konwersji. Dopuszcza się zgłaszanie prac wykonanych z modeli i produktów różnych producentów. Modele różnych producentów można łączyć także w ramach jednej pracy.
1.4 Nie dopuszcza się zgłaszania prac, które zajęły miejsca „medalowe” (złoto, srebro, brąz) w innych konkursach.
1.5 Prace zgłasza się na wyłączne ryzyko zgłaszającego.
1.6 Zgłoszenie pracy oznacza akceptację regulaminu i oświadczenie przez zgłaszającego, że jest autorem zgłaszanej pracy.

Dyskwalifikacja zgłoszeń:
2.1 Zgłoszenie pracy naruszającej regulamin skutkuje dyskwalifikacją z konkursu wszystkich zgłoszeń danego uczestnika.
2.2 Dyskwalifikacja może mieć miejsce także po ogłoszeniu wyników konkursu, jeśli w późniejszym terminie wyjdzie na jaw fakt skutkujący dyskwalifikacją.
2.3 Zdyskwalifikowany uczestnik traci prawo do nagrody uzyskanej z naruszeniem regulaminu.
2.4 Dyskwalifikacja może skutkować zmianą przyznanych miejsc, nagród i wyróżnień.

Ocena prac:
3.1 Ocena prac należy wyłącznie do członków jury.
3.2 Ocenie podlega modelarska i malarska poprawność wykonania, kreatywność, oryginalność, a zwłaszcza ogólne wrażenie, które robi zgłoszona praca.
3.3 Jury wybierze trzy najlepsze prace w każdej z kategorii oraz przyzna dodatkowe wyróżnienia, jeśli uzna to za stosowne.
3.4 Spośród prac zwycięskich jury wybierze najlepszą pracę konkursu, nagrodzoną Słonecznikami Van Gorka.
3.5 Decyzje sędziów są ostateczne, z zastrzeżeniem ewentualnych zmian w wyniku dyskwalifikacji uczestnika.
3.6 Przyznanie nagród rzeczowych dla zwycięzców i wyróżnionych leży w gestii organizatora.

Kategorie i przydział prac:
4.1 Zgłaszając pracę uczestnik deklaruje kategorię, do której dokonuje zgłoszenia.
4.2 Sędziowie mogą zmienić kwalifikację pracy do innej kategorii, jeżeli uznają ją za bardziej właściwą dla zgłaszanej pracy.
4.3 Sędziowie mogą połączyć kategorie, jeśli niska liczba zgłoszonych prac powoduje brak konkurencyjności.
4.4 Jeśli w wyniku zmiany kwalifikacji pracy lub połączenia kategorii uczestnik posiada więcej niż 1 zgłoszenie w danej kategorii, tylko 1 praca będzie podlegać ocenie zgodnie z decyzją jurorów. Pozostałe prace wystawiane są w kategorii, lecz nie biorą udziału w konkursie.

Kategorie

Model pojedynczy mały:
1.1 Pracę stanowi pojedynczy model w skali 32mm lub mniejszej, o wysokości nie większej niż 50mm.
1.2 Kształt podstawki nie ma znaczenia, jednak rozmiar nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.

Model pojedynczy duży:
2.1 Pracę stanowi model:
(1) w skali 32mm lub mniejszej, o wysokości większej niż 50mm;
(2) w skali 54mm lub większej;
(3) model maszyny lub pojazdu mechanicznego;
(4) model kawaleryjski, na motocyklu itp.
2.2 Kształt podstawki nie ma znaczenia, jednak rozmiar nie może przekraczać 20x20cm lub średnicy 20cm, chyba że większa jest konieczna ze względu na rozmiar modelu.

Oddział:
3.1 Pracę stanowi grupa co najmniej 5 modeli o wysokości nie większej niż 50mm (w dowolnej skali) lub co najmniej 3 modeli o wysokości większej niż 50mm (w dowolnej skali).
3.2 Dopuszcza się łączenie w oddziale modeli różnych rodzajów, wielkości, o różnym uzbrojeniu, oraz mieszanie kawalerii z piechotą, a także modeli różnych producentów. Oddział powinien jednak wyglądać spójnie i tworzyć całość.
3.3 Cały oddział bez względu na szyk musi posiadać wspólną podstawkę pozwalającą na przemieszczanie oddziału jako całości. Rozmiar i kształt wspólnej podstawki nie jest ograniczony.

Open:
4.1 Do kategorii można zgłaszać dowolne prace nie pasujące do żadnej z powyższych kategorii – dioramy, popiersia itd.
4.2 Nie dopuszcza się zgłaszania prac, które pasują do innej kategorii.
4.3 Rozmiar i kształt podstawki nie jest ograniczony.

*regulamin by Mahon & Nameless
Ostatnio zmieniony 4 sty 2011, o 21:23 przez swieta_barbara, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

2011, prawda? :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Oj tam oj tam, zasugerowalem sie :P

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No! =D>

Cholera, niezłą tę halę macie... :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

swieta_barbara pisze: 18:15 - gromki finisz, nagrody, uściski, kwiaty i łzy
:lol2:

powodzenia chłopaki...

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Kefas wystaw elektryka swojego (=

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Fajnie, że jednak robicie te pomidory ;P
Postaram się coś zmalować.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Druchii pisze:Fajnie, że jednak robicie te pomidory ;P
Postaram się coś zmalować.
Akurat myslalem, ze Ty sie wkurzysz - Tobie i szczurkowi mowilem na PM, ze bedzie osobna kategoria "Bazyliszek" a ostatecznie doszlismy do wniosku, ze ja zlewamy cieplym moczem, bo i tak sa za nia punkty do hobbystyki na turnieju. No w kazdym razie zapraszamy wszystkich, wejsciowka nie jest jakas szalona, a postaramy sie przygotowac zarowno dyplomy jak i nagrody (choc to chwilowo jest wip).
Sławol pisze:No! =D>

Cholera, niezłą tę halę macie... :)
Sie bywa, sie ma!

Zreszta poczytaj sobie recenzje z zeszlorocznego turnieju - duszno na pewno nie bedzie.

A tu jeszcze zeszloroczne Sloneczniki! Cale zloto zgarnal Przemek Walega! Jakis walek normalnie, sedziow oplacil!

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Hmmm.
Myślałem, że jedno nie wyklucza drugiego.
Foszek!!!
;P

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

swieta_barbara pisze:Obrazek
:lol: :lol: :lol:

Taa, Przemek poszalał też na Hussarze w zeszłym roku :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

powiedzmy sobie szczerze Przemo rules.
Tak czy inaczej poza 1 miejscem mozna powalczyć o pozostałe ;P
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

ja sie szykuje ... moze nawet wiecej niz 1 praca :wink: no ale zobaczymy jak z wolnym w robocie :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Ja i Rakso też najprawdopodobniej będziemy. Zamierzam startować w kat. oddział i open/diorama, na więcej niestety braknie czasu.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KreoL
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: BWT Klika - Gdynia

Post autor: KreoL »

A i ja się postaram pojawić w tym roku :) malowałem własne sobie prezent na święta a patrze konkurs :D no to czemu nie przy okazji nie powalczyć o coś więcej :3 skoro Przemo startuje to w dużym modelu o 2 miejsce powalczę ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Poniewaz co i rusz dostawalem PM, ze jesli Walega przyjedzie w tym roku, to nikt sie nie zglosi, zadzwonilem do niego i zagrozilem, ze polamie mu kosci jesli sie pojawi. Mam nadzieje, ze kogos to zmobilizuje :] Kto jeszcze chce sie pojawic?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja postaram się zdążyć zmalować oddział na słoneczniki :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

ja bedę na 100%.
już kończę duży model i zabieram się za mały. jeżeli jakimś cudem starczy mi czasu to może udało by mi się dokończyć oddział :p
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czy bedzie mozna zglosic oddzial, ktorym sie bedzie gralo na Bazyliszku?

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Nie mam nic przeciwko jesli zostawisz go na stoliku konkursowym ;)

ODPOWIEDZ