TK Euro - faraony w rajtuzach.

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Re: TK na format euro

Post autor: Domino »

On się komuś wydaje genialny :D?

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

to że AB masz 9lat to nie znaczy że masz grać jak 9 lat temu :?
Nigdy tak nie powiedziałem :)

A gigant jest niestety do bani, szczególnie w porównaniu z monsterami innych armii..

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Khumanor pisze:Golona stety lub niestety ma rację, 2x 3 ushabty się nie sprawdzają, a przynajmniej nie jest to uniwersalne, 1x 6 już lepiej
Kalesoner pisze:Tylko jeden malutki argument w rozmowie 2x3 vs 1x6 uszat. Czy mozliwa jest szarża 2x3 uszat w 1 unit? Tak i to bardzo łatwe do ogarnięcia, zwłaszcza że wystawiam je w formacji 2na1. Czy możliwe jest rozdzielenie się jednego unitu uszat na dwa? Nie. Co tracę? +1 do CR za szereg, zakładajac że przeciwnik nie wbije 6uszat 3 ran w walce... Co zyskuję? wystawienie, większą mobilność itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

Tracisz zdejmowanie szeregów, szereg, a dostajesz w zamian 2xwięcej ataków w uszaty i sypiesz się podwójnie. Łatwo w jedną turę 3 uszatki zniszczyć kompletnie i nie masz możliwości wskrzeszenia, 6 uszatek wymaga też tylko jednej inkantacji - do ruchu, dodatkowego ataku.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dlaczego 2x więcej ataków :shock: ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Zakładam jednak, że wrzucasz Ushabti na bok. Wrzucić dwa oddziały na bok to już chyba większa sztuka. Poza tym, tak jak mówiłem. Stracisz 3, to bezpowrotnie, a tak można dowskrzesić. Nie upieram się odnośnie Ushabti, bo temat skończyłem, nie ma nic więcej do powiedzenia, potestujesz, może ja się przejadę za to. Zaskoczony byłem bardziej rozpą Barbary, która jest jednak nieco niecodzienna ;)

Siero mówi chyba o ataku tych klocków na dwa różne boki, myślę jednak, że będziesz starał się wbić w jeden (ale wtedy się też mniej zmieści).

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

3 Ushabti o froncie 2 modeli to 80mm z którymi styka się 6 modeli standardowej piechoty.
Analogicznie z 6 Ushabti styka się 8 modeli.

Także wybacz, nie 2x więcej :) Ale tak czy inaczej sporo więcej. Na tyle sporo że może przeważyć szalę walki, szczególnie, że rzadko będziemy bili pierwsi.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

z 2x 3 uszabti styka się tylko 2 modele więcej niż 1x6...
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

I to tylko jeśli mówimy o ryciu się w przód hordy. A wątpię, by posłało się Ushabti na front hordowego oddziału.

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

W formacji 3x2? Zawsze stykają się wtedy z 8 modelami wroga.
Dwa oddziały po 3, w formacji 2+1 stykają się w najlepszym przypadku z 10 modelami, w najgorszym z 12.
Zakładasz poprawę manewrowalności, wiele opcji, a zakładasz szarżę dwoma oddziałami, w jeden bok tego samego unitu. Chyba popełniamy jakiś błąd, nie sądzisz? :) Bo w takim wypadku to właśnie 6 Uszatek ma przewagę.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

oddziały po 12 w szeregu, szczyt myśli taktycznej polskiego batla...
także wybaczam
Obrazek

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

Kalesoner, dobrze wiesz, że to tylko teoretyczne założenia, tak samo jak zakładanie z góry, że dwoma trójkami będziesz szarżował w jeden oddział, z jednej strony.
Twoja ironia i tak jest słaba, także nie wysilaj się, piszmy normalnie i wprost. :)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie chce mi się z Tobą kłócić Siero, serio. Ale jak mi piszesz, że z 4 modelami styka sie dwa razy wiecej niż z trzema, to coś we mnie pęka. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jako ze gram tk nie chciałbym interweniować w tym temacie .Wole poczytać jakieś kminy dot. rozpy ,wiec proszę bez wycieczek personalnych :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Przynajmniej jest długi temat o TK, cicho :D. Tak to wszystko umrze i zaś będziemy czytać tylko o wampirach i dark elfach. Że niby temat o TK to już tylko o jakiś żołnierzykach mają gadać :D?

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

Dlatego od razu napisałem, żeby darować sobie sarkazm i ironię, bo po pierwsze to nie miejsce, a po drugie i ważniejsze, do niczego to nie prowadzi. :)

Przyznałem Ci rację cd. 2x większej ilości modeli w następnym poście! :D Pisałem to na szybko i trochę w formie skrótu myślowego. Nie ma co ciągnąć tematu, bo przyznałem już kilka postów temu. :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Dobra misie ale nikt z was nie pomyślał, że jak masz dwa oddziały uszatek które muszą zaszarżować to.... jeden z nich może mało kulnąć na zasięg szarży a drugi dużo i drugi jest w ostrej dupie?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

Tyż prawda. No i muszą wejść dwie inkantacje, a nie jedna, żeby polecieć nimi jeszcze dalej.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Uszaty i tak sa bez sznas tak naprawde przeciwko, ghulom, każdej piechocie elfów, demonów, gwardiom itd. trzeba się poważnie zastanowić nad tym czy są wiecej warte od dobrego odginania.
Obrazek

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

Jeśli wpadają z przodu to masz kompletną rację.

ODPOWIEDZ