Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: katerek »

Lidder pisze: 360° jest dobre, ale bynajmniej nie poparte zasadami.
Jak większość uściśleń, gdyby było to poparte zasadami nie było by potrzebne żadne uściślenie.

I nie mów mi proszę że problem jest błahy i każdy sędzia to ogarnie, bo już spotkałem się z z decyzją że fanatyk idzie prostopadle do dłuższej krawędzie stołu a innym razem że w stronę najbliższego wroga przy czym druga opcja była rzut scatterka. Jak widzisz co kraj to obyczaj i trochę to nużące jest kiedy za każdym razem masz inne zasady do tej samej jednostki.
Dla wielu może to być bez znaczenia ale skoro gram OnG to chciałbym mieć jasność co do zasad mojej armii nawet jeśli są to narzucone zasady przez LS (skoro innych lepszych nie ma).

Osobiście także uważam 360 za najlepsze rozwiązanie ale jeśli to tak boli to można uściślić że w wyniku popychaczek fanatyk idzie w stronę najbliższego wroga.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Fanatyk kreci sie wokół własnej osi dlatego jako jedyna jednostka ma 360 * LoSa

nabz
Obrazek
T

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Czy można się spodziewać jakiegoś stanowiska LS w sprawie Random Movement?
Bo dla mnie zasady są jasne, ale wydaje mi się, że jest tyle sposobów czytania tej zasady co ludzi czytających.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Barb i JJ robią do 10 kolejnego drafta zasad na ETC, temat zasugerowałem, pewnie wtedy to ustalimy.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Może zamiast szukać fragmentu o 360 stopniach widzenia, niech ktoś wskaże, gdzie w RB jest jakiekolwiek jego ograniczenie (poza ograniczeniem terenami czy jednostkami).
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Hobbit pisze:(poza ograniczeniem terenami czy jednostkami).
A to właśnie nie o to chodzi czasem...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Chciałbym się dowiedzieć jaki punkt widzenia promuje LS w sprawie jednostek MI. Chodzi dokładnie o sytuację keidy mamy regiment MI 2x3 modele i dołącza się do niego bohater nie MI np. kawalerzysta. Czy jednostka taka ma bonus za szereg czy traci go?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A to nie jest przypadkiem tak że modele o innym 'footprincie', czyli te dostawiane z boku, są ignorowane na potrzeby obliczania rzędów?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

debelial pisze:A to nie jest przypadkiem tak że modele o innym 'footprincie', czyli te dostawiane z boku, są ignorowane na potrzeby obliczania rzędów?
Niby tak jest ale jak słusznie w jakieś tam dyskusji zauważył BYRO to przy MI napisane jest że jednostka składająca się "purely" z modeli MI zyskuje bonus.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jest jak Debelial powiedział - modele o innym footpricie ustawiane są z boku i są ignorowane na potrzeby liczenia rank i sprawdzania czy działa zasada hordy. To o czym Ty mówisz uważam, że odnosi się do jednostek typu skinki z Kroxigorami, albo Packmasterzy z Rat Ogre'ami. Bohater, który dołącza do oddziału, staje się jego częścią i nie koliduje w zasady.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Jak dla mnie git Mac jak zwykle krótko i rzeczowo 8)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Panowie chciałbym pewną sprawę uściślić.
Mamy regiment w kresce(kolumnie z fcg). Pierwszy jest champion,potem sztandar, muzyk. Dołącza heros. Jest w szeregu....? Pierwszym, a za nim reszta ferajny normalnie dając bonusy do walki? Czy też jest czwartym z kolei?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

BOGINS pisze:Panowie chciałbym pewną sprawę uściślić.
Mamy regiment w kresce(kolumnie z fcg). Pierwszy jest champion,potem sztandar, muzyk. Dołącza heros. Jest w szeregu....? Pierwszym, a za nim reszta ferajny normalnie dając bonusy do walki? Czy też jest czwartym z kolei?
Bohater stoi w czwartym szeregu.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

I jeżeli chce może się przemieścić zasadą make way na początek.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Kiedy w końcu zostaną porusze kwestie (np. "pivot" abominacji, a 1" apart?) uściśleń na LS? Żadnych uaktulnień nie było, ostatnie głosowanie w ogóle nie zostało wrzucone do uściśleń, Bazyl za pasem.

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

Jak to jest koniec końcem z recastem bound spelli, które normalnie mogą być rzucane ponownie? Np. Book of Arkhan lub Banner of the Undying Legion. Czytałem trochę na forum sędziowskim, ale nie zostało to rozstrzygnięte.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

siero pisze: Banner of the Undying Legion.
ten sztandar nie moze byc uzyty kilkukrotnie w fazie magii i nic nie swiadczy o tym, zeby mogl byc

Awatar użytkownika
siero
Wałkarz
Posty: 99
Kontakt:

Post autor: siero »

BotUL wpisałem tu drogą dedukcji. Book of Arkhan może być użyte kilkukrotnie, bo zawiera czar z rodziny Necromancy, a czary z necromancy mogą być recastowane. BotUL zawiera inkantacje, a inkantacje mogą być użyte kilka razy w ciągu tury na jednym magu.
Gdzie tkwi mój błąd?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

inkantacje maja nie w zasadach inakantacji lecz w zasadach tego co je uzywa napisane, ze moga bc uzyte kilka razy to samo...


poza tym bound nie jest inkantacja poniewaz moze nie wyjsc np.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W chwili obecnej trwa głosowanie, jeszcze mnie nie przegłosowali, więc ja dalej uważam że to niepotwierdzona interpretacja.

Natomiast BoUL na 99,9% jest nie recastowalny, recast dotyczy czarów z booka VC tylko, bo tylko tam jest ta zasada. BoUL jest po prostu bound spellem mającym efekt inkantacji, co nie zmienia faktu że nią nie jest, a nawet gdyby był jedyna różnica byłaby taka że udawałby się na natural rollu 1 i 2 i nie potrzebowałby kostek, natomiast o recaście nic nie ma u TK.

Zablokowany