Oficjalny sklep GW w Warszawie (wreszcie?).

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Re: Oficjalny sklep GW w Warszawie (wreszcie?).

Post autor: Szaman »

kazdy sklep firmowy ma 3 cele: rekrutacja, rekrutacja i rekrutacja. celem sklepu firmowego nie jest "wykonczenie" konkurencji, a jej wsparcie. pomijam juz fakt, ze sklepy niezalezne nie sa dla GW zadna konkurencja - w koncu towar biora od GW.

ceny w sklepach firmowych sa zawsze takie same, jak ceny rekomendowane dla sklepow detalicznych. nie ma zadnych znizek.

MO w sklepie firmowym mozna zamawiac na miejscu. jesli odbior planujemy w sklepie, za przesylke nie placimy.

MO dla Polski (czy to w sklepie firmowym, czy bezposrednio w sieci) juz niedlugo bedzie mial ceny w zlotowkach.

cena w zlotowkach jest niezalezna od kursu walutowego.

polski sklep na pewno bedzie mial polskie podreczniki. szczegoly pomiedzy FiF a GW nie powinny Was interesowac.

BL po polsku... tu jest wiekszy problem. w chwili obecnej trwaja pewne rozmowy z najwiekszymi domami wydawniczymi w Polsce nt licencji.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Szaman pisze: cena w zlotowkach jest niezalezna od kursu walutowego.
I tu jest podstawowe pytanie - skoro niezależna, to przyjmujecie jakiś stały sztywny kurs. Jaki ?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Sprawdź cenę przykładowo plastikowych Greatswords u GW i na Cytadeli. Cenę z Cytadeli podziel na tą z GW i wyjdzie Ci ile zł za jeden funt jest. Następnie pomnóż cenę z GW o oficjalny kurs funta w Polsce. Jest różnica dobrych kilku zł więc chyba nie ma jakiegoś sztywnego kursu (jest nawet na naszą korzyść) ale mogę się mylić.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

vanswirr pisze:
Szaman pisze: cena w zlotowkach jest niezalezna od kursu walutowego.
I tu jest podstawowe pytanie - skoro niezależna, to przyjmujecie jakiś stały sztywny kurs. Jaki ?
taki sam, jaki jest przyjety w handlu hurtowym z polskimi sklepami niezaleznymi - 5 zl.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

No to drogo. Obecny kurs funta to 4.6232 zł. I potem się dziwić nie należny, że ludzie po jakichś waylandach kupują.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

jak juz wspomnialem, celem sklepu firmowego jest rekrutacja, a nie przejecie istniejacych hobbystow. poza tym pojawia sie coraz wiecej klientow, dla ktorych cena nie jest jedynym wyznacznikiem.

np. jednym z najwiekszych klientow w Polsce jest Graal - siec sklepow stacjonarnych, bez sklepu internetowego, w ktorym zapewne nikt z obecnych tu forumowiczow nie kupuje. ich cen nie nazwalbym konkurencyjnymi, a jednak dobrze im sie wiedzie.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Ale tak jest, było i za mojego życia, z pewnością będzie. To tak jak inne firmy na polskim rynku np. Sony, Apple (głównie to iSource), wszystkie firmy z ciuchami, samochodowe itp.
Większość z nich przyjmuje stały przelicznik dolarów, funtów, euro na złotówki + marże sklepowe. Do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić.
A jak nie, to droga wolna. Granice są otwarte.

Mi się to też nie podoba, ale jak mawia mój szef "co ja biedny żuczek mogę poradzić?"

Ps. Dobrze, że na figurki nie trzeba wykupywać dodatkowych gwarancji albo ich serwisować. 8)

Awatar użytkownika
Common
Chuck Norris
Posty: 602
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Post autor: Common »

Ja z ostanim zamówieniem dostałem folderek GW z cenami różnych zestawów, również były w złotówkach, były one ogromne dajmy na to Baneblade 300 zł sobie chcą za niego
No shit Sherloc...

eddie
Chuck Norris
Posty: 406
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: eddie »

Ostatnio w WD podają ceny w zł, i jest dość dziwna różnica pomiędzy tym co jest w WD a tym co jest w sklepach np Cytadeli

Dark Eldar Kabalite Warriors w WD kosztują 75 zł na cytadeli 65,25
Skaven Screaming Bell/Plague Furnance w WD 175zł na cytadeli 152,25

Więc mam pytanie jak GW chce to ujednolicić ? I czy będzie je ujednolicać ?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

eddie pisze:Więc mam pytanie jak GW chce to ujednolicić ?
zakladajac, ze GW by chcialo, to i tak nie moze. wg prawa europejskiego nie wolno wplywac na ceny detaliczne. stad tez mowimy o REKOMENDOWANEJ cenie detalicznej.

BTW porownajcie sobie ceny w Cytadeli (czy tez w Bardzie, FiF czy innych) stacjonarnej i internetowej.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Maska
Plankton
Posty: 1

Post autor: Maska »

Wszystko zależy od cen jakie będą mieli. Prawda jest tak że np. koszt Battleforca do IG w GW kosztuje:
(kurs funta 4.66zl)
56.50 funta ->263zł GW cena (wysyłka ??)
45.20 funta ->210zł Wayland (wysyłka ??)
275.00zł -> Popularny sklep B stacjonarny (wysyłka N/D)
241.90zł -> Popularny sklep B internetowy (wysyłka 11/13zł)
221.44zł -> nie popularny sklep w którym kupuję (wysyłka 11/13zł)

Nie wiem jak wy, ale ostatni sklep mi najbardziej pasuje. Kupuje kiedy chce i to co chce, to jest przewaga nad zamówieniem z waylanda organizowane forumowo, reszta, cóż konkurencja

Na pewno sklep GW będzie mile widziany chociażby przez Mail Ordery, wypasioną miejscówkę do gier i może coś tam jeszcze. A tak, zobaczymy.

Poza tym jak otworzą w Wawie i będzie OKej sprzedaż itp, pewnie otworzą na aglomeracji śląskiej, np. w planowanym EASTERN EUROPE super markecie (podobno ma być największy w europie) który mają postawić przed Gliwicami przy węźle autostradowym

I bez obrazy, ale potencjalny rynek zbytu na śląsku > warszawka IMHO

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

w najblizszym czasie nie sa planowane dodatkowe sklepy w Polsce.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Mam pytanie co do kosztów wysyłki tego mail ordera w złotówkach. Będziecie mieli jakiś magazyn w Polsce, skąd będziecie wysyłać po normalnych cenach, czy też wysyłka będzie kosztować 17 x 5 zł?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

szamanie, a będzie można sobie zaprenumerować white dwarfa na 12 miesięcy z figurką i wysyłką z polski?
albo idźmy na całość: są szanse na WD w polskim wydaniu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Duderson pisze:Mam pytanie co do kosztów wysyłki tego mail ordera w złotówkach. Będziecie mieli jakiś magazyn w Polsce, skąd będziecie wysyłać po normalnych cenach, czy też wysyłka będzie kosztować 17 x 5 zł?
poza zamawianiem MO na miejscu w sklepie reszta pozostaje bez zmian
Shinue pisze:szamanie, a będzie można sobie zaprenumerować white dwarfa na 12 miesięcy z figurką i wysyłką z polski?
j.w.
Shinue pisze:albo idźmy na całość: są szanse na WD w polskim wydaniu?
nie
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Neo
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Neo »

Trochę szkoda, że w innych miastach na razie nic :) No ale nie można miec wszystkiego

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Szaman pisze:
Duderson pisze:Mam pytanie co do kosztów wysyłki tego mail ordera w złotówkach. Będziecie mieli jakiś magazyn w Polsce, skąd będziecie wysyłać po normalnych cenach, czy też wysyłka będzie kosztować 17 x 5 zł?
poza zamawianiem MO na miejscu w sklepie reszta pozostaje bez zmian
No to dupa zbita, tak naprawdę poza Warszawą ceny MO wzrosną o jakieś 8% (różnica między ceną w zł a kursem funta). Kiepsko.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Szaman pisze:kazdy sklep firmowy ma 3 cele: rekrutacja, rekrutacja i rekrutacja. celem sklepu firmowego nie jest "wykonczenie" konkurencji, a jej wsparcie.
Dobrze Szaman prawi. W Dublinie główny konkurent GW, Gamersworld jakieś pół roku temu przeprowadził się jeszcze bliżej centrum, ze 200 metrów od sklepu GW. Na bank Martin płaci wyższy czynsz na Jervis niż na Dorset st a mimo to mu się interes opłaca, chociażby dlatego, że jego sklep przyciąga stałych graczy a nie napaloną, jednorazową gówniarzerię, która kłębi się w sklepie GW.
marchef w butonierce

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Czy GW wycofując tyle produktów do MO, mając wyłączność na nie[np. w nowym sklepie], nie walczy z istniejącą siatką sklepów? :wink:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Z tego co słyszałem to ma być hobby center nie shop
Tam będzie minimum produktów(po dwa-jeden ezglemplarze najbardziej popularnych) to będzie miejsce w którym będą uczyć kinder garden jak grać, malować i sklejać.
Nie będą wypierać tutejszych sklepów, tak wiele produktów jest wycofywanych bo GW będzie zwiększać szybkość wydawania nowych rzeczy(w każdym WD będą premiery nowych modelów/zestawów) w plastiku(poza boxami orków wycofywane są tylko i wyłącznie metal).
Poza tym GW prędzej by wykupiło istniejące sklepy, niżeli tworzyło nowe gdy te już znikną.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

ODPOWIEDZ