Wodne WE ??

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Wodne WE ??

Post autor: gaara »

Co sadzicie o wood elfach z ktore mieszkaja w wodzie. Moze to nie jest klimatycznie ale ale moze byc fajne. Taki WE w polowie w wodzie albo an kamieniach a dokola woda albo jeszcze inaczej. co o tym sadzicie ? Mi sie wydaje ciekawe.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2007, o 19:07 przez gaara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nom, a zamiast driad (hamadriad) zrobic najady, okeanidy, albo nereidy - w zaleznosci od tego, jak duza woda by byla w tle... ;)

A tak serio - raczej slabo to widze. Dziura fluffowa, dziura figurkowa.

Ale jesli wymyslisz fluff, jesli spedzisz tysiac lat na konwersjach, to moze... zapodaj jakas historie na poczatek. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

gaara pisze:Co sadzicie o wood elfach z wody.
Ja słyszałem o figurach z lodu, ale podobno są jeszcze bardziej wymagające niż metalowe i plastikowe, z wody mi się wydaja mało trwałe… :wink: a tak poważniej to ja bym polecał jakieś bagna coś w tym guście. :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czemu nie??

tylko ja to widze w konwenckji jakiś strumieni, że to normalne WE, te, które teraz są tylko, że akurat oni mieskzają nad rozległymi strumieniami etc. mogłoby być fajne, ale robienie leśnych elfów jako wodne elfy to chyba chybiony pomysł...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Hag Queen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Hag Queen »

Bardzo chybiony nawet rzeklabym :P
To musialaby byc zupelnie inna rasa. Na zasadach WE sie nie da jej zrobic.
A jesli juz nawet bys pokonwertowal normalnych WE tak, zeby na przyklad polowa figurki byla w wodzie (jak sugeruje Kosa) to smiesznie by wygladali jakbys ich kitral po lasach :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

hehe

ale w lasach tez sa porywiste strumienie :roll:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Kosa pisze:hehe

ale w lasach tez sa porywiste strumienie :roll:
Wlasnie o to mi chodzi. A z tym pomyslem to bylem ciekaw jaka jest wasza opinia (starszych, madrzejszych i lepszych malarzy i modelarzy)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Wodne Elfy? Myślę, że są możliwości...
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
oczywiście trzeba się będzie trochę napocić przy konwertowaniu całej armii
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
macmet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154
Lokalizacja: W-wa

Post autor: macmet »

Fluffowo to zupełnie nie podchodzi... Elf ze skrzelami pływający na delfinku pachnie za bardzo d&d...Strumienie są ok, ale fakt, głupio by to wyglądało kitrane po lasach :wink: Bagna też można przemyśleć. Ja jakiś czas temu nosiłem się z myślą zbierania morskich elfów z mariengburga na zasadach he albo raczej lothern sea patrol, robiąc ich z połączenia figurek elfów z elementami od imperium - tak żeby pokazać że to kosmopolici, przejmujący część zwyczajów od swych ludzkich sąsiadów, ale czekam na nowe he.

Awatar użytkownika
Aragorn007
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Aragorn007 »

Hmm Leśne Elfy z wody: nie!
Natomiast Elfy Wodne mieszkające w wodzie to ciekawy pomysł. Zamiast driad (strażniczki lasu) strzeliłbym jakieś syrenki (strażniczki mórz).

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Nie no co wy ja zle sie wyrazilem nie bede robic WE z wody (tak to juz ze mna jest :oops: ). Racja racja nawet nie przemyslalem bardzeij to do HE pasuje. Ale myslalem ze co z tego wyjdzie a tu lipa thx za komentarze i za wyjasnienie dlaczego WE nia pasuje jako wodne elfy.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

moze lepiej morskie elfy ?? nie wiem czy w fantasy battlu były ale w RPG;u napewno
na zasadach raczej HE

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ja do swoich leśniaków zrobie jeden oddział nimf wodnych (wodne dryady)... same elfy beda chybione

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

W 3 edycji były figurki morskich elfów, ale to raczej byli żeglarze niz rusałki ;) A ten model syrenki z reapera robi u mnie za maga-lorda :0

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

Manfred ma rację, gdyby tak morskie elfy takie jak w rpg'u to spoko. Swoją drogą moje ulubione elfy zaraz po wielkich, wspaniałych, złych i wszechzajebistych Druuchi :wink:
Ale faktycznie pomysł WE jako "wodnych" troszkę naciągany, ale za to armia Morskich elfów jak osobnej rasy i armii to IMO pomysł genialny. Takie połączenie elfickości i "człowiekowatości" jak już ktoś wczesniej wspomniał :)
Każdy kto to czyta ma odpuszczone uczynki dobre, za darmo, amen.
Idźcie w Chaosie .

Awatar użytkownika
macmet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154
Lokalizacja: W-wa

Post autor: macmet »

Ja wspomniałem :D I właśnie wymyśliłem jak pogodzić mój pomysł na armię morskich elfów z brakiem nowych figurek he, oraz z tym że mam jeszcze mnóstwo leśniaków do zrobienia. Złożę sobie drużynę marienburczyków do mordheima! Ortodoksów może bulwersować np. wizja elfa z pistoletem, ale jak dla mnie, jest ona dosyć kusząca...

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Moim zdaniem bardziej pasowaloby to do lizardemnow niz do we

DreamCatcher
Plewa
Posty: 7

Post autor: DreamCatcher »

Tutaj masz link do takiej wodnej/strumiennej armi WE:
http://www.woodelves.org/viewtopic.php? ... &sk=t&sd=a
Ta armia nie jest taka czysto wodna ale i tak zobacz

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

@DreamCatcher wlasnie mniej wiecej o cos takiego mi chodzilo :D .

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Całkiem spoko,aczkolwiek niewyglądają na jakiś nurków czy inne takie.No i ten treeman O_O!

ODPOWIEDZ