Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tharival
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: Tharival »

Witam, jak wszyscy wiemy powoli zbliżają się święta. Od razu dodam że jestem początkującym graczem wampirów i mam dopiero jedną jednostkę ghuli. Zamierzam kupić sobie na nie batalion, 2 wampiry i 1 nekromantę. Mam do wydania z trzysta złotych. Czy to dobry wybór czy polecacie inne rzeczy? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

batalion jako podstawa do budowania armii na początek może być.

Na corpse carcie z batalionu jest nekromanta, którego w razie czego mógłbyś używać też na piechotę więc w kolejnego inwestować nie warto. zamiast tego sugeruję wight kinga/ jakieś wraithy/ varghulfa/ gwardię - wszystkim z ww. da się grać

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Tharival pisze:Witam, jak wszyscy wiemy powoli zbliżają się święta. Od razu dodam że jestem początkującym graczem wampirów i mam dopiero jedną jednostkę ghuli. Zamierzam kupić sobie na nie batalion, 2 wampiry i 1 nekromantę. Mam do wydania z trzysta złotych. Czy to dobry wybór czy polecacie inne rzeczy? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Zacząłbym od tego :

http://allegro.pl/20-grave-guards-vampi ... 17316.html
http://allegro.pl/20-ghouls-vampire-cou ... 17541.html
http://allegro.pl/vlad-banshee-bats-vam ... 17988.html

równe 300 zł :)

Niestety do grywalnych 1000 pkt musisz wydać te 500 zł ;)
Władca Nie-śmierci pisze:Jaką armie warto zbudować na bitwę ze Skaven(1400punktów).Za wszystkie odpowiedzi pomocne dziękuje.
Wziąłbym czarującego lorda, 2 klocki ghuli, gwardię, a co do rare to wedle uznania ale ja stawiałbym na takie punkty na coacha :)

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Ja ci radzę kupić figurki http://www.bard.pl/82,PokazProdukty.htm ceny lepsze (zwykle) niż na allegro.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Władca Nie-śmierci pisze:Ja ci radzę kupić figurki http://www.bard.pl/82,PokazProdukty.htm ceny lepsze (zwykle) niż na allegro.
No lepiej szukać okazji na allegro, odnosząc się do wspomnianych przeze mnie wyżej qaukcji :

20 ghuli - 90 zł ( allegro )
20 ghuli - 132 zł (bard )

20 GG - 140 zł ( allegro )
20 GG - 175,80 ( bard )

Na tych dwóch aukcjach oszczędza prawie 80 zł...

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Racja tylko stan figurek na allegro jest różny.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wiadomo, ale weź pod uwagę fakt, że np jeśli masz 20 szkieletów pomalowanych z du*y to zmywanie ich mija się z celem i lepiej kupić nie malowane lub nowe lekko drożej, ale

np jak masz pomalowane Cairn Wraights albo Vargulfa czy herosów, albo nawet ghoule, to już przy odpowiedniej cenie opłaca się je zmyć, metalowe figsy ładnie się zmywają, a ghoule nie mają tylu zakamarków co szkielety i też da się je odszorować szczoteczką do zębów po kąpieli w DOT-3.
Podstawki i tak nowe trzeba będzie zrobić.

PS. Zmywania Grave Guardów nie polecam :D testowałem pojedyńcze figurki nie da się tego zrobić dokładnie.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Tharival
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118

Post autor: Tharival »

Dzięki za rady. Jeżeli chodzi o wybór allegro czy sklepu to wybieram sklep.

lukaszesu
Plankton
Posty: 3

Post autor: lukaszesu »

Witam, jestem nowy i na forum i w grze :D Narazie mam 50 ghuli, 20GG, 40 szkieletów, Lord Wampir, Konrada, 2xNekromanci, 2x krol( jeden z sztandarem).
Mam pytania:
1. ile maja liczyc moje regimenty?
2. jak działa zasada regeneracja?
3. jakie najlepsze magiczne bronie, zbroje, sztandary wystawiać ?
4. kiedy i jak przeprowadzac test zalamania ?
5. co jeszcze dokupić ?
6. czy w viii edycji jeszcz jeszcze mozliwy sztandar umarlego legionu bo na AB go nie ma?
Z góry dzieki :D

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

1. ile maja liczyc moje regimenty?
Jak najwiecej :P
2. jak działa zasada regeneracja?
Jak w rulebooku :P
4. kiedy i jak przeprowadzac test zalamania ?
wg. Rulebooka
6. czy w viii edycji jeszcz jeszcze mozliwy sztandar umarlego legionu bo na AB go nie ma?
Sztandar jest, ale jest bezużyteczny, bo odnosi się do nieużywanej już zasady.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

lukaszesu
Plankton
Posty: 3

Post autor: lukaszesu »

Właściwie nic mi nie powiedziałeś. Chce dokładaną odpowiedź bo rulebooka do viii ed kupie za tydzien a chce sobie jako tako jutro z kolega pograc. Podstawy znamy ale tych punktów akurat nie.

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

regenka daje ci dodatkową ochronę (jak masz warda i regenke to wybierasz co 1 albo 2.) na 4+ można ją zdjąć płonącymi atakami.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

lukaszesu pisze:Witam, jestem nowy i na forum i w grze :D Narazie mam 50 ghuli, 20GG, 40 szkieletów, Lord Wampir, Konrada, 2xNekromanci, 2x krol( jeden z sztandarem).
Mam pytania:
1. ile maja liczyc moje regimenty?
2. jak działa zasada regeneracja?
3. jakie najlepsze magiczne bronie, zbroje, sztandary wystawiać ?
4. kiedy i jak przeprowadzac test zalamania ?
5. co jeszcze dokupić ?
6. czy w viii edycji jeszcz jeszcze mozliwy sztandar umarlego legionu bo na AB go nie ma?
Z góry dzieki :D
1. Ghule wystawiam zwykle w hordach 30-40. Gwardii musi być minimum 20, najlepiej jak będzie 30. Szkieletów nie używam ale przydałoby się ich 40 w hordzie, żeby wypłacały ataki z każdego rzędu.
2. Jak powyżej, ochrona na 4+, nie działa przeciw płonącym atakom i sypaniu się.
3. Dla Grave Guard - Barrows wspierany przez Helm of Commandment od Lorda (GG mają wtedy trafienie na 2+). Prócz tego warto wystawiać banner z hatred no i oczywiście drakenhoff. Ze zbroi - flyed hauberk ( save 2+ ), Necklase of black gold ( ward na magię i strzelanie na 3+ ), Black periapt ( transfer 1 kości do następnej fazy magii lub dispela ), oczywiście Dispel Scroll. Ale przedmioty to już wedle uznania.
4. U VC nie ma testu złamania, tyle ile przegrałeś walkę tyle modeli zdejmujesz z oddziału.
5. Minimum 10GG, ghoule, Black Coach, Wrights + Banshee, Varghulf.
6. Oczywiście, że cały czas jest możliwy do wystawienia :)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, o 18:35 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszesu
Plankton
Posty: 3

Post autor: lukaszesu »

To się nazywa odpowiedź :P Wiem dokładnie wszystko co chciałem =D> Wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak mam jakąś postać w oddziale to moge ją odłączyć w trakcie gry ??

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

lukaszesu pisze:To się nazywa odpowiedź :P Wiem dokładnie wszystko co chciałem =D> Wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak mam jakąś postać w oddziale to moge ją odłączyć w trakcie gry ??
Oczywiście, że można :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

6. czy w viii edycji jeszcz jeszcze mozliwy sztandar umarlego legionu bo na AB go nie ma?
6. Oczywiście, że cały czas jest możliwy do wystawienia
Nie ma takiego przedmiotu w 8 edycji. FAQ -> Ignore this item.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

DariuszS
Plewa
Posty: 7

Post autor: DariuszS »

jako że z obiegu graniowego w WFB wypadłem z 3 edycje temu mam takie noobowskie pytania

czy armia złożona głównie na necromantach (bez wampirów) zombie (tak min 200) corpse cartach, wilkach, duszkach i nietoperkach miała by sens (znaczy nie dostawałbym od każdego) bo urodziła mi się taka chora wizja dosłownie mięsnej armii :D

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

1. Dostawałbyś przez sypanie się od combatu i brak choć jednej jednostki, która by miała przynajmniej lekkiego kopniaka ;)
2. Musisz mieć w armii przynajmniej jednego Vampira.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

DariuszS pisze:znaczy nie dostawałbym od każdego.
dostawałbyś

ale wizja sympatyczna :)

DariuszS
Plewa
Posty: 7

Post autor: DariuszS »

kurffa :cry:
nic to i tak spróbuję dobrze że zoombie od mantica są tanie a i moja demonetka powina to zaakceptować no i nurglingi sie z nowych pacynek ucieszą ale nie ma bata 300 zombie na 2500 zmieszczę spokojnie :mrgreen:
cóż wystarczy że będę rzucał 6-ki kiedy trzeba i jakoś pyknie :D

ODPOWIEDZ