Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Początkujący generał

Post autor: Andrzej »

Tak
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Abominacja pojawiła się dopiero w 7 edycji, Doomwheel był już prędzej (w 6 go nie było)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

I tak i nie
Przed większość panowania 7ed tego nie było bo mieliśmy starego booka, szczury i bestie były dwiema armiami które wszedły na koniec 7ed.
Doomwhel był w poderęczniu do 4 i 5 edycji. Amobka to twór tej edycji acz w WD wielokrtonie przedstawiano chore potworki moulderu które były inspiracją dla tego wynaturzenia
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Przecież abomka nie jest tworem 8 edycji, tylko 7.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Wybacz przejązyczenie miałem na myśli edycję booka a nie ogólną
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Abomka wyszła w 7 edycyjnym booku skavenów :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Valnek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Valnek »

Słuchajcie ja mam takie pytanie ile wysokości ma nowy Screaming Bell łącznie z podstawką :)?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

18cm

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Czy w 7 edycji można wystawić 2 abominacje w 1 slocie rare?
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

nie #-o

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »

Czy dobre są 2 Abominacje na 2400-2500 pkt. + do tego 1 WLC :?:

Będzie to 590/600pkt., więc akurat.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Tak
Obrazek

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Jest to mocne połączenie i warte pkt ale niestety w dobie turnieji na uściślenia EURO rzadko zagrasz na dwóch abomkach.
Przed uściśleniami sam grałem na 2 abomkach i WLC i całkiem przyjemnie się grało xD
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Denis pisze: ...całkiem przyjemnie się grało xD
Całkiem przyjemnie się grało ?!!!
Toż to był zaiste gwałt analny. Jedynie co przeciwnik mógł zrobić to modlić się do swojego fałszywego boga.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Tak się pytam bo grałem ostatnio ze Skavenami:
- czy działo strzela normalnie jak działo? czyli pocisk jak przelatuje przez model MI albo M i go nie zabije to się dalej toczy?
- czy można z motacza strzelać poprzez jednostki własne w widoczny cel? (istnieje szansa zranienia własnych jednostek)
- czy można strzelać do walki wyłącznie w slavy by wszystkie hity były rozlosowywane?
- w jaki sposób się losuje te czary z dwóch domen? przed rzuceniem kostkami deklaruje się ile kostek idzie w konkretną domenę czy każdą kostkę po kolei deklaruje się?
- czy dzwon zadzwoni jeśli dostanie hita z miscasta?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Waldi pisze:- czy działo strzela normalnie jak działo? czyli pocisk jak przelatuje przez model MI albo M i go nie zabije to się dalej toczy?
Toczy się.
Waldi pisze:- czy można z motacza strzelać poprzez jednostki własne w widoczny cel? (istnieje szansa zranienia własnych jednostek)
Tak
Waldi pisze:- czy można strzelać do walki wyłącznie w slavy by wszystkie hity były rozlosowywane?
Hitów już się nie rozlosowywuje.
Waldi pisze:- w jaki sposób się losuje te czary z dwóch domen? przed rzuceniem kostkami deklaruje się ile kostek idzie w konkretną domenę czy każdą kostkę po kolei deklaruje się?
Deklarujesz ile bierzesz czarów z danej domeny przed jakimkolwiek rzutem tym magiem.
Waldi pisze:- czy dzwon zadzwoni jeśli dostanie hita z miscasta?
Nie. Dzwon dzwoni w przypadku trafienia z pociskiem z S5+.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dzięki wielkie.
Hobbit pisze:
Waldi pisze:- czy można strzelać do walki wyłącznie w slavy by wszystkie hity były rozlosowywane?
Hitów już się nie rozlosowywuje.
Czyli rozlosowuje się wyłącznie trafienia we wrogi oddział? Tzn jak templatka dotyka 3 wrogie modele i np 12 slavów to rozlosowuje się tylko te 3 trafienia, a te 12 i tak idzie w niewolników?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3159
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Po prostu obrywa to, czego dotknął template, zawsze i wszędzie (mowa o walce ze slavami oczywiście).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Myth pisze:Po prostu obrywa to, czego dotknął template, zawsze i wszędzie (mowa o walce ze slavami oczywiście).
Oooo... czyli ten opis przy slavach jest już nieaktualny:

"all successful hits must be randomised between the fighting units (1-3 friends, 4-6 foe)" (str. 56 podręcznika)?
Hobbit pisze:
Waldi pisze:- czy działo strzela normalnie jak działo? czyli pocisk jak przelatuje przez model MI albo M i go nie zabije to się dalej toczy?
Toczy się.

Na pewno?
Opis przy działku:
"that fires in the same way as cannon, as presented in the Warhammer rulebook, with the folowwing exceptions:" (i tu są wymienione owe wyjątki ale moim zdaniem to nie eliminuje zapisu z RB, który głosi:
"If the cannonball bounces into a MI/MB/MCa model, that model suffers a hit. However, if the monster or MI/MB/MCa model is not slain, the sheer bulk of the creature robs the cannonball of all momentum and the shot travels no further".

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3159
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Waldi pisze:
Myth pisze:Po prostu obrywa to, czego dotknął template, zawsze i wszędzie (mowa o walce ze slavami oczywiście).
Oooo... czyli ten opis przy slavach jest już nieaktualny:

"all successful hits must be randomised between the fighting units (1-3 friends, 4-6 foe)" (str. 56 podręcznika)?
FAQ to zmieniło, kazało wykasować jakiś tam fragment z tej zasady slavów, sprawa była już poruszana, bodajże w tym temacie na poprzednich stronach.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ