Alternatywne figurki dwarfów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywne figurki dwarfów

Post autor: Booxi »

jak już będę ich miał w ręce to podeślę zdjęcia, ale jeszcze z miesiąc trzeba będzie niestety poczekać

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Wrzuć koniecznie zdjęcia tych Krasiów z BTD, bo często na zdjęciach reklamowych produkty zupełnie inaczej się prezentują niż w rzeczywistośći.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Jak na razie to mogę wrzucić obsługantów do organek razem z maszyną jeśli ktoś jest zainteresowany ale oni nie są zbyt piękni w swojej rzeźbie

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jeśli są z BTD to dawaj ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

cahir pisze:Wrzuć koniecznie zdjęcia tych Krasiów z BTD, bo często na zdjęciach reklamowych produkty zupełnie inaczej się prezentują niż w rzeczywistośći.
Mam ich, ale musiałbym się do nich dokopać. W stosunku do zdjęć wyglądają IMO (!) bardziej groteskowo, albo humorystycznie :wink: .
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Mi jest ciężko stwierdzić czy wyglądają groteskowo bo jak się okazało mam jeszcze dwóch kuszników BTD i wyglądają troszkę inaczej niż obsługanci. Masz tych hammerersów ? to wtedy wrzucaj jak najszybciej !! :D


Edit: znalazłem taki dwa zdjęcia tych hammerersów : http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0931.jpg http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0932.jpg faktycznie tacy coś dziwnie chudzi w talii są

Edit2 : jednak napewno longbeardów zrobie z ich modeli : http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0912.jpg, http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0914.jpg, http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0913.jpg

Edit3 : Właśnie panowie z BTD wrzucili 35% zniżki na modele krasnali :D 36 modelowy regiment wychodzi zatem za około 160 zł więc ja mimo ich szczupłości się skuszę :D

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Jak ktoś ma modele z BTD, to również proszę o wklejenie. Zdjęcia z ich katalogu są małe i nie oddają zapewne do końca stanu rzeczy :)

Kuszników bardzo chętnie bym obejrzał :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0927.jpg w realu wyglądają tak jak na zdjęciach ( dwa skrajne modele właśnie trzymam w ręce)


to jest prze dziwne, ale pojedyncze ich modele różnią się od siebie znacząco, oto drunk dwarfy : http://www.blacktreedesign.com/europe/i ... fa0917.jpg

kisio
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: kisio »

Doszukaliście się może jak długo ta promocja? Bo cenowo bomba. Szkoda, że przesyłka 15% ale i tak ;) Teraz główny dylemat czy dwa zestawy hamców czy hamce i longi. Katapka też nienajgorzej wygląda.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

niestety nie doszukałem się niczego z tym związanego :( ale oni chyba mają problemy bo promocja u nich jest zawsze około 21% była od ostatnich kilku miesięcy teraz wrzucili 35% na wszystkie produkty

edit : czy ktoś kojarzy tą figurkę ? http://republika.pl/blog_op_4012512/5365887/tr/084.jpg

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

@Booxi: To model Snorriego Nosebiter'a (Gryzonosa?), postaci z cyklu powieści o Gotreku i Feliksie.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

snorri poza tym, ze mial gwozdzie wbite w czaszke zamiast pancura to uzywal jednorecznego topora i jednorecznego mlota.
osoba na zdjeciu ma dwa toporki. wiec to nie on. :)

no chyba, ze to w lewej rece to mlot ale nie wydaje mi sie.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

tak, to jest młotek, a wiecie skąd można takową figurkę dorwać ?

Edit: Wracając do figurek BTD, Goldo, z Bugman's brewery dodał takie zdjęcie greatbeardów od BTD : http://img829.imageshack.us/img829/5861/p9160074.jpg

kisio
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: kisio »

Tak upaćkane niezbyt zachęcają..

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

nie każdy maluje tak jak Ignis konfrontacje :D Pamiętaj, że istnieją też szarzy malutcy schowani w cieniu hobbyści podobni mnie którzy cieszą się kiedy jeden kolor nie najdzie na drugi, kiedy oczka są prosto, a szczytem możliwości jest wpuszczenie washa :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

True. A frajda przy tym myślę taka sama jak u Ignis... Oprócz frajdy za nagrody oczywista, których raczej nigdy nie dostaniemy :D :D :D .
A longbeardzi całkiem spoko, chociaż chyba się nie skuszę - właśnie kupiłem 12 szt. staroedycyjnych z GW łącznie już 30. Chociaż może do 40 dobiję właśnie tymi... :?: #-o :D .

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Figurka pokazana przez Booxi to prawdziwy Snorri Nosebiter wydany kilka (4-6) lat temu w limitowanej edycji. W komplecie byli wszyscy główni bohaterowie sagi (w sumie 5 figurek) i górka, na której się ich ustawiało. Kłopot w tym, że cały zestaw jest w zupełnie innej skali (ok. 40-50% większy) i kosztuje kupę kasy (pojedyncze figurki chodzą po 100 PLN)

Obrazek



Co do figsów z BTD, to mam kilku kuszników i strzelców. Jak się ich upchnie w tylnych rankach, to nawet pasują do całości (strzelcy są lepsi, w klimacie marauderskich z IV edycji), ale pozostałe formacje w porównaniu ze starymi metalami z GW odpadają :(
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Cormagh pisze: Co do figsów z BTD, to mam kilku kuszników i strzelców. Jak się ich upchnie w tylnych rankach, to nawet pasują do całości (strzelcy są lepsi, w klimacie marauderskich z IV edycji), ale pozostałe formacje w porównaniu ze starymi metalami z GW odpadają :(
uważasz, że nawet jako osobny całkiem oddział mogą nie pasować do reszty armii ?

I dzięki za info na temat snorriego :D coś czuję, że jeżeli nie można mieć oryginalnej figurki, trzeba będzie sobie ją zrobić :D

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Zrobienie Snori'ego, to żaden problem - wystarczy wziąć jakiegoś Giant Slayera (musi mieć wyraz twarzy szaleńca), "ogolić " mu głowę, wywiercić kilka otworów i wbić w nie szpilki lub drobniutkie gwoździki (lepsze, bo szpilki są trochę za chude) i po robocie :)

W kwestii regimentu BTD to niestety jestem skrajnym fundamentalistą i uważam, że poza pojedynczymi figurkami innych producentów nikomu nie udało się stworzyć konkurencji dla stylu GW i obce regimenty przy citadelowskich wypadają bardzo blado. Już lepiej mieszać je ze sobą. Oddzielną kwestią jest to, że na oficjalnych turniejach (nie wiem, czy to wciąż działa) obowiązywał zakaz grania "obcymi" figurkami, więc kompletny regiment by nie przeszedł.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Arbiter Elegancji pisze:Możesz mieć całą armie z modeli firm innych niż GW i dopóki wyglądają tak by można było bez problemu pokapować się co jest co, to możesz nią grać na każdym turnieju w Polsce :wink:
Kiedyś były turnieje na których można było grać tylko figsami GW (EEGT) ale teraz nie ma :)
także tym się nie przejmuję a na pewno bardziej mi się podobają misiaczki z BTD niż kloniaste klony hamków od GW -.-

ODPOWIEDZ