Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: JarekK »

hmmm... nie dostawałbyś jak byś zrobił klocek 200 zombie bo by nie było siły zebyś zginą bo byś wstawał :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

DariuszS
Plewa
Posty: 7

Post autor: DariuszS »

JarekK pisze:hmmm... nie dostawałbyś jak byś zrobił klocek 200 zombie bo by nie było siły zebyś zginą bo byś wstawał :D

czuję napierającą moc :twisted: :twisted:
takie 400 zombiaków i jeszcze sporo punktów zostaje na pierdoły 8)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

no robisz 400 zombie w 10 w 1 szeregu za tym idą ghule (a w nich necromańci) może jakaś gwardia i da się grać ale kasy to ty chyba masz za dużo :D (moze się podzielsz?)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

DariuszS
Plewa
Posty: 7

Post autor: DariuszS »

wystarczy że sobie przystopuję z 2 hobby odpuszczę kolejne dzierganie i w 3 miechy powinienem się dorobić tych 300 zoombie(6 hord z mantica) + corps cartów psów reszta duszki i nietoperki się ulepi imo żaden wyczyn przy normalnej pensji i to mimo dzieci na głowie (większym problemem jest zrozumienie u żony dla necro klimatów ale z tym też powinienem dać sobie radę 8) )
a jako że mam teraz zajawkę na powrót do WFB po latach to warto to wykorzystać bo w moim wieku to już nic nie wiadomo :P

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Wystarczy że dostaniesz z Dwellersa ( 6 czar z lore of life ) i ten piękny oddział niemal znika ze stołu :) Ogólnie założenie nie jest złe, bo taki oddział 300-400 zombie raczej ciężko zdjąć ze stołu w ciągu 6 tur bitwy ale jest on tragicznie mobilny i wyminąć go nie sztuka :) A i sam taki wielki klocek zombie nie ubije żadnego oddziału ( no chyba że pieski albo inne śmieci )

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

no taka gra na remis :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Cokolwiek nie wpadnie w ten kloc to staje tam do końca bitwy... nieważne czy to choseny, czy jazda. Mając mocną magię i przynajmniej jeden lore (shadow/beast) na jakimś vampirku to taki klocek z brzytwą, 0 z beasta lub przy pomocy obniżonych statystykach u przeciwników da radę :D jeszcze jak vampir jest w środku to już w ogóle słodko... a mają jednocześnie zarówno shadow i beast, do tego hełm to robi się bardzo przyjemnie :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wamp i zombie ?:) no way nie moze tam wejsc :d
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

misha pisze:wamp i zombie ?:) no way nie moze tam wejsc :d
Zawsze o tym zapominam cholera! :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

Witam wszystkich. Jestem średnio zaawansowanym graczem wampirów. Na koncie mam już parę bitw na swoim koncie. Zamierzam teraz zamówić u GW Blood Dragon'a z Hand Weapon i Shieldem lub Necrach Vampire ze Stafem. U tych drugich w komplecie jest Familliar. Czy mogę go wystawić jako Wampira lub Nekromantę czy bardziej na filler nadawałby się?

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie:
Obrazek
Nekromanty z tego raczej nie zrobisz... no chyba, że jakiś gnoblar został nekromantą.

P.S. Możesz rozejrzeć się za nowymi modelami wampirów, chyba będzie trochę taniej albo poszukaj okazji na allegro.
(są też wampiry innych firm, np. Reapera)

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

Chyba napiszę historię o tym jak Gnoblar został Nekromantą. W końcu nie człowiek może tylko nim zostać. A tak na serio. Pójdzie na wypełnienie filaru za czterech lub dziewięciu ghouli. Zamierzam zamówić z GW bo mam w jednym mieście kuzynkę która mogłaby mi je załatwić. Z innych firm będę szukał modelu na BSB armijnego.

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Pytanie zupełnie nowicjuszowe:

Jak to jest z chowaniem wampira z hełmem za ghulami/gwardią, w klocku 15 szkieli?

Chodzi mi o to, że pegazy widzą nad ghulami/gwardią, więc mogą szarżować... Chyba, że nie będzie miejsca na dostawienie tych pegazów, tzn. klocek 15 szkieli z wampirem w hełmie stoi 1 cal za gwardią. A może jeszcze inaczej?

Nie wiem, jak to jest; ktoś podpowie?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Pegazy widzą jednostkę za piechotą. Jak będzie miejsce to mogą się dostawić. Jak będziesz stał wystającym rogiem to nawet rogiem mogą doszarżować. 1" przy szarży nie obowiązuje więc jak coś to blisko trzeba trzymać te szkielety.
15 Szkieletów to daruj sobie :) idzie jeden max dwa strzały z katapulty i masz po oddziale.
Jak nie grasz na Blood and Glory to z tyłu lepiej już trzymać oddział 20+ Ghouli. Zależy na jakie ptk grasz.
Ale generalnie 10 i 15'stki dawno przestały stać na stole, no chyba, że masz 10 Ghouli jako stróże flanki.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Stróże flanki oczywiście są! :P

A co do pegazów, to rozumiem, że jeśli nie ma miejsca na dostawienie, to szarża jest niemożliwa. Nie przesuwamy oddziału szarżowanego, ani oddziału zasłaniającego.

Mam rację?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

draleba pisze:Stróże flanki oczywiście są! :P

A co do pegazów, to rozumiem, że jeśli nie ma miejsca na dostawienie, to szarża jest niemożliwa. Nie przesuwamy oddziału szarżowanego, ani oddziału zasłaniającego.

Mam rację?
jeśli zostanie zadeklarowana, to jest spalona w takim wypadku, jeśli ktoś sobie nie sprawdzi wcześniej

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Dobrze!
W bieżącej edycji wszystko można mierzyć, więc cała sprawa jest klarowna :P

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

prosze o pomoc. Mam w planach zakupienie Grave Guard (orginalnie zapakowanych) lecz nigdzie nie moge znaleść informacji czy pudełko zawierające 10 modeli zawiera FCG ?? i czy sa to modele plastikowe czy metalowe?? prosze o odpowiedź.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Plastiki i mozna skleic fcg
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

KillerShrew
Plankton
Posty: 4

Post autor: KillerShrew »

Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z WFB, udało mi się bardzo okazyjnie dorwać trochę figurek do VC. Czuje się lekko zagubiony w zasadach i mam kilka pytań.

1) Czy na turniejach obowiązuje zasada WYSIWYG? Czy tylko na oddziałach, czy również na bohaterach? Jak mam metalowy blister vampire lord'a, to jak mam np zaprezentować na nim jakiś blood line, albo item (np. helm of commandement)? Skąd mam wiedzieć jak właściwie wygląda dany przedmiot/banner?
2) Czy wymagane jest wystawianie tylko figurek produkowanych przed GW, czy np można dorzucać figurki innych producentów (np. Mantic Games)? Niektóre figurki GW są po prostu albo dużo droższe, albo brzydsze, albo i jedno i drugie ;)
3) Czy w pudełku GG są great weapons, czy tylko 1h + shield i trzeba konwertować?

Pozdrawiam,
KS

ODPOWIEDZ