Hybryda

ODPOWIEDZ
Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Hybryda

Post autor: Wieszkto »

Pytanko mam czy już ktoś próbował połączyć grę bitewną i karciankę .
Nie chodzi mi wprowadzenie kart referencyjnych dla ułatwienia grania ale o wprowadzenie do gry kart rozkazów itp. ogólnie kart specjalnych .
Jeśli były to jakie tytuły interesuje mnie to bardzo ponieważ coś takiego z kumplami chcemy wyskrobać ale nie chcemy powielać już istniejących rozwiązani.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Najbardziej znanym w środowisku "Batla" przykładem jest system magii w 5ed, gdzie w fazie maggi każdy z grających dostawał karty, w których były karty power wydawane głównie na rzucanie czarów, karty dispel, karty specjalnych działań (np. ifka, przerwanie fazy magii). Po szczegóły, odsyłam do starszych stażem graczy, ja grałem tylko raz.

Drugi przykład to system Dwarf Wars firmy West wind. Każdy z grających dostawał na początku (i dobierał w trakcie gry) określoną ilość kart losu, wśród nich były czary, jeśli miał magów, karty anulujące rozkazy przeciwnikowi, karty poprawiające możliwości jednostek (głównie, morale) itp. .

Ostatni system jaki przychodzi mi do głowy to Napoleonic Battleboard (autor: Rafał Stęczniewski) gdzie obowiązują karty rozkazów.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Tannenberg- karty rozkazow.
te stare Śródziemie tez mialo karty eventow i potworow (byly losowe w roznych lokacjach)

pomijamy oczywistą oczywistosc czyli Magie i Miecz gdzie de facto gralo sie kartami na planszy ;)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Dziękuje bardzo , ogólnie coś czuje że sporo jest tych systemów. Ale da się stworzyć coś co nie będzie przypominało Magica z przesuwaniem figurek . :D
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Romendakil pisze:Najbardziej znanym w środowisku "Batla" przykładem jest system magii w 5ed, gdzie w fazie maggi każdy z grających dostawał karty, w których były karty power wydawane głównie na rzucanie czarów, karty dispel, karty specjalnych działań (np. ifka, przerwanie fazy magii). Po szczegóły, odsyłam do starszych stażem graczy, ja grałem tylko raz.
też od razu o tym pomyślałem :D

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Memoir'44 i Battlelore - figurki są, plansza przedstawiająca pole bitwy jest, karty rozkazów są i kostkami też się rzuca :D

Targowo.Istore
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Targowo.Istore »

Zgadzam się z powyższą opinią,w Memoir'44 i Battlelore istnieje takie połączenie,coś dla miłosników kart i planszówki jednocześnie. Osobiście wolę skupić się na jednym rodzaju gry,ale to kwestia gustu.

ODPOWIEDZ