Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
bob.
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: bob. »

Czy szamani mogą nosić zbroję? Nigdzie nie mogę znaleźć, że nie mogą...
Pain is temporary. Pride is forever.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Jeśli w AB nie jest napisane że nie mogą wykupić zbroi to nie mogą jej nosić. Jeśli nie mogą wybrać zwykłej zbroi to nie mogą również mieć magicznej (RB p.500)
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Co robi fanatyk w sytuacji, gdy po przeleceniu przez oddział wroga jest 2<x<3 cala miejsca do drugiego oddziału wroga? Zgodnie z zasadami nie może być bliżej niż 1 cal od jednostki, no ale za mało by wpaść na następną?

a.) Nie wyskakuje z oddziału - absurd.
b.) Nie można wypuścić w tą stronę (gryzie się z zasadami AB)
c.) Przymykamy oko na to i przelatuje przez drugi oddział.
d.) Blokuje się w oddziale pierwszym, wypłaca 2d6 i ginie.

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

w opisie zasad fanola masz napisane że ląduje cal za oddziałem więc leci przez następny
Ostatnio zmieniony 15 mar 2011, o 22:11 przez maciom, łącznie zmieniany 1 raz.
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@Brygu nie trzeba przymykać oka zgodnie z zasadami przeleci przez tyle oddziałów aż za ostatnim będzie mógł stanąć 1"
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

bob.
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: bob. »

Mam podobne pytanie ktore pojawilo sie na turnieju. Celuje (albo scatteruje sie sam) manglerem w oddział który stoi cal od impasu. Mangler przelatuje ale nie ma tam dla niego miejsca.
Zdaje trudny teren i umiera zadając ekstra d6 hitów?
Może ekstra 3d6 (-: ?
Może zawraca i zatrzymuje sie przed oddziałem?
Pain is temporary. Pride is forever.

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Czasami mam wrażenie że odpowiadacie bez zastanowienia.

W podręczniku jest wyraźnie napisane że przelatujemy przez oddział gdy wejdziemy w styk z nim i stajemy jeden cal za nim. Ale podstawka fanatyka ma też jeden cal. Drugi oddział stoi 2,5 cala za pierwszym. Stając cal za pierwszym, lądujemy pół cala przed drugim. Co jest nielegalne. Więc odsyłam do mojego pytania, trzy post wyżej.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@Brygu po co pytasz? skoro uzyskane odpowiedzi nie są dla Ciebie zadowalające? Chyba że szukasz potwierdzenia na własną teorię. Fanatyk będzie przebijał się przez oddziały dotąd aż będzie mógł ustawić się za nimi 1" (od każdego) lub się o coś nie zabije.

Co do manglera to nie mam podręcznika teraz ale jeśli zabija się o impasa to nie ma tutaj żadnego problemu ładuje hity w oddział wychodzi z tyłu trafia w impasa i ginie. Nic dodatkowo nie zadaje i nic nie zdaje. (pod warunkiem że ginie na impasie, będę w domu to luknę w podręcznik).
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

bob. pisze:Mam podobne pytanie ktore pojawilo sie na turnieju. Celuje (albo scatteruje sie sam) manglerem w oddział który stoi cal od impasu. Mangler przelatuje ale nie ma tam dla niego miejsca.
Zdaje trudny teren i umiera zadając ekstra d6 hitów?
Może ekstra 3d6 (-: ?
Może zawraca i zatrzymuje sie przed oddziałem?
To ostatnie. Zabijanie manglera (i 3d6 trafień na maskę) jest możliwe przez wejście w styk z nim. Sam mangler nikomu na głowie się nie może zatrzymać. Zdaje się więc trudny teren a potem cofasz się na 1" przed oddział, w który właśnie wpadłeś. Trafienia tylko raz.

Maciek

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Jak to jest z ta nasza animozją
pierwszy rzut: 1->
1-> oddziały wypłacają sobie hity, i oba się ruszają, nie strzela?
2-5 -> szarżuje lub stoi
6 -> ruch, nie marsz, potem szarża lub zwykły ruch?

pierwszy rzut: 2-6: nic

Dobrze to rozumiem?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3161
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jeśli rzucisz 1 i 1, to dwa oddziały wypłacają sobie hity, a potem siezdą na dupach i nic nie robią, bo się kłócą ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Gonzo88
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Gonzo88 »

Witam
Ile kosztują poszczególne jednostki z grupy dowodzenia Orc Boyz?

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Gonzo88 pisze:Witam
Ile kosztują poszczególne jednostki z grupy dowodzenia Orc Boyz?
Dokładnie tyle, ile mają w książce napisane :roll: . I tak bez podręcznika nie zagrasz więc o co chodzi?

Maciek

Gonzo88
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Gonzo88 »

Nie mam jeszcze podręcznika, a zastanawiam się czy opłaca mi się złożyć grupę dowodzenia dla orków. Pisano na tym forum, że cena punktowa się zwiększyła, więc grzecznie pytam się o ile.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

10 10 15 sztandar, muzyk, boss

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Gonzo88 pisze:Nie mam jeszcze podręcznika, a zastanawiam się czy opłaca mi się złożyć grupę dowodzenia dla orków. Pisano na tym forum, że cena punktowa się zwiększyła, więc grzecznie pytam się o ile.
Zacznij od książki, serio. Bez niej i tak nigdzie nie zajedziesz. A w 8ed grupy dowodzenia składa się w zasadzie zawsze, w szczególności dla walczącej piechoty.

Maciek

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Dlaczego AB nie pozwala wybrać mi Biting Blade, na orkach? TO jakiś błąd AB czy jakaś errata jest o której nie wiem?

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Khanrad pisze:Dlaczego AB nie pozwala wybrać mi Biting Blade, na orkach? TO jakiś błąd AB czy jakaś errata jest o której nie wiem?
u mnie można wybrać, poza tym na bank jest to kwestia Twoich plików do AB :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

ok w najnowszym już jest;)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Takie moje pytanie: Czy czar "Sneaky Stabbin' " z małego Waagh dziala na ataki zasięgowe?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ