Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Re: Początkujący generał

Post autor: Denis »

Moje odczucia gry z VC są podobne. Jeżeli jest to tradycyjna rozpa czyli. 2 x 30 Ghouli, gwardia bez dragenhofa, klocek do trzymania generała, jakies baty, wraithy, varghulf to nie jest najgorzej. Ghoule wciaga sie abomką + plaga i obnizenie T. Gwardie blokuje i 13 wykancza. A varghulfa z latarki lub brass orba.

Grałem z Burackiem na klocku Black Knightów i couchu to powiem, jest ciezko. Abomka sie odbiła od BK po czym censerzy zrobili to samo. Bo nie dopatrzyłem do rozpy i jeden wampir miał flamingi.A niestety tak nie fartownie bitwa sie potoczyła że nie miałem zasięgu na obniżenie T a plaga nic nie robiła . Ogólnie w moim odczuciu ciezej jest zabić kawalerie niż GG.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Myth pisze:Potem pozostaje zablokować gwardię slavami i bić w nią ile się da 13.
Co się dzieje jak rzucisz na 13th wartość większą od ilości GG? Gwardia zamienia się w szczurasy i odstawiasz ją 1" od slavesów kończąc tym samym combat?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Voodoo tak, ostatnio spotkałem się jednak z czym nie do przeskoczenia dla mojej rozpiski. Mianowicie 7 blood knightami z 3 herosami w tym vampirze lordzie z hatrem, red fury i mieczem do wskrzeszania. bunkier z 1600 pkt którego nie miałem czym ruszyć.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Cóż, takie coś ciężko ruszyć, ale po to są śmieciuchy, żeby z tym nie walczyć. Na euro pozostaje Ci do wybicia 800 pkt przeciwnika, czyli 5 dużych punktów i obrona przed tym walcem przeszkadzajkami. Pewnie, nie jest to idealny środek zaradczy, ale naprawdę sa się coś z tego wyciągnąć.

Jedyne co to po rozpach na forum widzę, że mało graczy chce mieć śmiecie, większość woli duże kloce slavów, warto to wyważyć odpowiednio.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Śmiecie IMO w tej edycji się mniej przydają niż w 7ej, ponieważ np takie graty tu jest darmowy reform dla przeciwnika czy overun w nasze odziały, a poza tym wole chyba dwa duże klocki monków i stormów :lol2:

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Każdy gra jak lubi, ale moje doświadczenie pokazuje, że cholernie się mylisz ;-)

Żaden z tych wymienionych przez Ciebie dużych klocków nie ustoi szarży większości jednostek przeciwnika (bo nie wierzę, że bierzesz na klatę np. warriorów chaosu, na wyniszczenie z np. ghoulami też nie pójdą).

Trzeba tylko sobie zdać sprawę, że zasady odginania uległy lekkiej modyfikacji w tej edycji i już wszystko jest ok ;-) W ten sposób warriorzy chaosu z frenzy mnichów dostają na bok i się łamią zamiast ładować się na front i masakrować nasze biedne szczurki ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hejo hejo
mam pytanko :)
jak działa czar 13 stka.
Jeśli takie np Cairn Wraights posiadają po 2 woundy to rzucająć te 4D6 czy ile tam tego jest traktujemy to jako woundy czy modele? Bo można mieć 10 Wraightów co by dawało 20 woundów wówczas zdjęcie tego byłoby bardziej problematyczne.

Czy od tej 13 look out sir;a mają tylko Characterzy czy Banshee też można rzucać? w sensie championa jak się rozpatruje.

pozdro wszystkim szczurzastym panom i paniom (jeśli jakieś są)
Misha
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Każdy hit z czaru to zdjęty jeden model piechoty z oddziału będącego celem, czyli ginie jeden wright.

Jeśli idzie o LoS, to jeśli wypadnie na tyle oczek, by zdjąć cały oddział, to bohaterowie mogą się wybronić rzutem na LoS. Natomiast banshee jako champion ma zasady im przypisane, czyli zginie jako ostatnia, ale jednak zginie, bez LoS.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

LoS jest przy 13-tce tylko na zasady Euro.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gooffy
Falubaz
Posty: 1166
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Gooffy »

wedle normalnych zasad na 13tke nie ma żadnych sejwów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ok dzięki, a oddział szczurów pojawia się dopiero jak cały oddział przestanie istnieć w sensie wynik rzutu = lub jest większy niż liczba modeli w oddziale?
jak choćby 1 brakuje to nic się nie dzieje tak?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

misha pisze:ok dzięki, a oddział szczurów pojawia się dopiero jak cały oddział przestanie istnieć w sensie wynik rzutu = lub jest większy niż liczba modeli w oddziale?
jak choćby 1 brakuje to nic się nie dzieje tak?
Nie do końca nic się nie dzieje, po prostu wtedy "tylko" zabija tyle ile rzuciłeś (chłopaki mutują, a ich koledzy przy zdrowych zmysłach ich dobijają).
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Clanraty pojawiają się wtedy kiedy zabijesz cały kloc czyli zazwyczaj kiedy rzucisz więcej niż przeciwnik ma modeli w oddziale. Jeżeli nie przerzucisz liczby w odziale to poprostu ginie tyle modeli ile wyrzuciłeś np. 18 z 20 Corsarzy i zostaje 2 Corsarzy.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nice, dzięki
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Filip
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Filipowo
Kontakt:

Post autor: Filip »

Witam, dawno nie grałem w WFB i mam spore zaległości. Przez 4 lata grałem TK i skończyłem swoją przygodę na 6 edycji. Potem sprzedałem całość. Teraz jednak zakupiłem tę podstawkę gdzie są skaveny i HE. Chciałem od nowa zacząć montować armię, ale na początek chciałem zapytać w co zainwestować na początek. Na razie interesują mnie układy na 1000 pkt. Potem się zastanowię co dalej

W tej podstawce jest jak wiadomo: Lord, Elektryk, 2x 20 clanratów, 2x weapon team oraz 2x pack ogry wraz z jakimś poganiaczem:) Mam jeszcze z pozostałych figurek masę gnoblarów przerobinonych na yellow bastards (Sin City) i chciałem wykorzystać ich jako slave ( około 100 gnoblarów)

generalnie uwielbiam konwertować i tnę wszystko co się da:))

Co radzicie. Proszę o podpowiedzi:)

P.s wcześniej za 6edycji to miałem styczność ze skavenami B.Skwary (nagminnie testował swoje rozpiski na moich bidnych mumiach :)))

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Witamy witamy :-D

Wszystko zależy od tego czym chciałbyś grać, więc nie traktuj rad jako wersji ostatecznej, wiadomo ;-)

Na pewno te gnoblary przerobione na slavy dadzą Ci odrobinę wytchnienia i oszczędność, bo slavów obecnie na zasadach EURO wystawia się max 120. Ja sam dobiłem do 160 i więcej nie planuję (przynajmniej na razie ;-) ).

Clanratów możesz spokojnie wymieszać, albo zdobyć jeszcze kolejne 2x20 (na allegro widuje się aukcje samych clanratów z zestawu), będziesz mieć 2x40, czyli solidną i rozsądną ilość. Weapon teams do tego to kwestia smaku, ja na duże bitwy używam, na turniejach nie, ale co kto lubi.

Woja z zestawu przerób sobie na BSB, i tak nikt nie używa chieftanów (chyba, że chcesz mieć warlorda, to wtedy OK). W każdym razie BSB jest potrzebny, a nie ma figurki, więc trzeba ciąć ;-) Możesz też zaopatrzyć się w drugiego elektryka, w rozpach widuje się nawet 5 (jeśli nie ma ograniczeń).

A dalej... To już zależy od Ciebie. Podpowiem, że popularnymi wyborami są wapr-lightning cannons oraz gutter runners. Przy poziomie 1000 pkt mogą też się przydać plague censer bearers.

Może nie tak oczywistym, ale ciekawym wyborem są giant rats, małe oddziały niektórym bardzo się spisują na polach bitew :-D Przy czym nie kupisz ich oddzielnie (chyba że za krocie z MO), więc opcji jest kilka - batalion, pudło rat ogrów/giant ratów, albo... szczurki z wyprasek z plague monks i doomwheela. Ja w ten sposób uzbierałem ich z 60, bo mam jeszcze szczurki z wyprasek ze starej wersji clanratów. A packmasterzy to chwila konwertowania.

Przy rozwoju armii sam będziesz widział czego potrzebujesz. Ja postawiłbym na plague monków, dalszych herosów, zapewne abominację. Jeśli planujesz stormverminów, to też raczej dopiero w późniejszym etapie.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Filip
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Filipowo
Kontakt:

Post autor: Filip »

Ooo dziękuję za szybką odpowiedź:) I jakże konkretną, co czasem graniczy z cudem:) (szkoda że nie można oceniać odpowiedzi bo postawiłbym najwyższą notę:)


Czyli w pierwszej kolejności dołożę clanratów:)

W czwartek będzie mój debiut po 4 latach:) i na początek zagram z krasiami:) sprawdzę narazie opcję z tym lordem co jest tam w zestawie:) Może to głupie, ale muszę się rozkręcić;) Potem i tak zamieniamy się armiami. Suma punktów z dwóch bitew to wynik końcowy:))) (tak się tylko bawią emeryci) :))

Btw
Czy można kupić same szczurze główki? bo mam opcję taką że ma jeszcze 40 pieszych maruderów:)) i tak mi przyszło coby ich lekko nie spaczyć:))) Zresztą mam 1,5 batalionu chaosu do pocięcia:)))


Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Będziesz potrzebował czegoś co zawalczy w armii np. oddział monków lub abominacja
Obrazek

Awatar użytkownika
Filip
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Filipowo
Kontakt:

Post autor: Filip »

Witam:)) Dzięki za linki do główek! Bardzo ciekawe konwersje!

Muszę teraz zapoznać z taktyką skavenów. I do tego celu posłuży mi nadchodząca bitwa:))) Zdam relację i co chciałbym w tej armii zmienić:) Rozpiski jeszcze nie podaję. Podam jak już będzie po bitwie:) Opiszę wrażenia:)

ODPOWIEDZ