Citadel

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Citadel

Post autor: Citadel »

W tym temacie będe umieszczał zarówno moje prace, jak i inne rzeczy typu; rekomendacje, tutoriale itd.

Cóż nadszedł taki okres w życiu, w którym i nawet najlepszy 'erudyta' nie wytłumaczy rodzicom, że ok. 45 dni do matury to jest jeszcze mnóstwo czasu i w życiu są inne sprawy niż tylko szkoła i książki, ale co zrobić?! przez 'przygotowania' do matury całkowicie zaniedbałem figurki, zawaliłem termin w CPM oraz odłożyłem na bok wszystkie inne projekty. Teraz jednak znalazłem trochę czasu, aby znów zacząc coś robić. Z racji iż wczoraj doszła do mnie długo wyczekiwana paczka, postanowiłem nie zabierać się za inne rzeczy, a skupić teraz na swojej armii i w końcu złożyć ją i pomalować.
I w tym miejscu pora wspomnieć, iż pisząc tego posta nie mam na celu pokazania postepu w pracy, bo ledwie skleiłem model i nałożyłem podkład, ale chcę podzielić się z Wami moim nowy nabytkiem jak i pokazać nad czym będe teraz pracował.


W moje ręce wpadł biały spray akrylowy firmy MaIMeRI z palety idea SPRAY jest to mój pierwszy kontakt z tym produktem, ale juz moge powiedzieć że bardzo miło mnie zaskoczył począwszy od ceny ok. 14 zł za 200 ml przy czym jak dla mnie wydajność jest trochę lepsza niż np. przy spray'u Games Workshopu. Bardzo dobrze kryje, czas schnięcia również jest błyskawiczny, co prawda producent informuje o 24 h ale na dobrą sprawe po upływie 20-30 minut można zacząć malowanie. Co ważniejsze wykanałem próby na ramkach i co zauważyłem, że w przeciwieństwie do np. spray'ów z Castoramy, Leroy Merlin itd. nie 'wżera się' w plastkik i figurka po zmyciu wygląda tak samo dobrze jak przed jakimkolwiek zabiegiem. Btw spray świetnie schodzi w DOT4 wystarczy wrzucić i po godzinie nie ma śladu bez szorowania sam się rozpuszcza w płynie.
Obrazek




A tutaj wrzucam pierwsze zdjęcie tego czym się teraz zajmuję, myślę że do weekendu zdałm się z nim uporać! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

co do sprayu - ja juz dawno polecam go na lewo i prawo. Zapomniałes dodac jeszcze inna zalete - ogramna palete barw :mrgreen:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

a gdzie można takowy spray kupić?

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

przyłączam się do pytania, gdzie go można dostać?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

w sklepach dla plastyków - just google "idea spray" :mrgreen:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

dokładnie tak jak mówi MagisterMilitum można kupić go w sklepach dla plastyków, ja mieszkam w Poznaniu więc akurat ten nabyłem w sklepie plastycznym przy ul. Królowej Jadwigii vis a vis Multikina :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

to teraz tak profilaktycznie: czy zmywa się w DOT4?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Smh pisze:to teraz tak profilaktycznie: czy zmywa się w DOT4?
przecież odpowiedź jest w pierwszym poście... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Asassello pisze:
Smh pisze:to teraz tak profilaktycznie: czy zmywa się w DOT4?
przecież odpowiedź jest w pierwszym poście... :roll:
zmęczenie już - sorry za zaśmiecanie durnymi pytaniami

jak dorwę we Wrocku to spróbujemy ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
13MySza
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: 13MySza »

a ja mam obawy czy farba się dobrze trzyma na tym podkładzie. Jestem zwolennikiem podkładu VALLEJO ale przetestuje zobaczę jak na figurki się nie będzie nadawać to zostawię na makiety :p

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

13MySza pisze:a ja mam obawy czy farba się dobrze trzyma na tym podkładzie. Jestem zwolennikiem podkładu VALLEJO ale przetestuje zobaczę jak na figurki się nie będzie nadawać to zostawię na makiety :p
Farba trzyma się podkładu bardzo dobrze, gorzej czasem z samym podkładem bo za pierwszym razem wystarczyło podrapać paznokciem i schodził, ale znalazłem na to pewien sposób otóż przed podkładowaniem delikatnie drybrushuje figurke Skull White od Vallejo i na to podkład, trzyma idealnie :wink:

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Bawie sie juz z tym psrayem od 2 lat. Pomalowałem nim wszystkich swoich ruskich (bazowy spray zielony), malowałem swoje ogry (jest bardzo fajny beżowy spray) i rzymian (czerwony)...itd, ipt - do czego zmierzam. Idea jest bardzo wrażliwa na tłuste powierzchnie. Niby jak kazda farba ale na ich sprayach naprawdę to widac. Polecam przed malowaniem umyć figurkę ciepła woda z płynem do mycia naczyń i malować w rękawiczkach. Naprawdę zobaczycie różnice
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
13MySza
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: 13MySza »

po prostu obawiam się że przez to "nie wgryzanie" się podkładu w figurki to plastiki będą się wycierać na krawędziach tak szybko jak metale

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

po zalakierowaniu to chyba juz nie będzie takiego problemu
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
13MySza
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: 13MySza »

jak ktoś lakieruje to faktycznie mniejszy problem :D

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ten lakier ma jedną a właściwie trzy wady:
1. śmierdzi jak cholera, nigdy równie toksycznego sprayu w rekach nie miałem
2. świeci się, a właściwie nie jest w pełni matowym przez co farba słabiej się bedzie trzymała i szybciej ścierała.
3. jest matowy bezbarwny tej firmy, ale efekt jest taki jakby ten "matowy" nawet koło prawdziwego matu nie leżał, świeci się tak samo jak inne błyszczące lakiery bezbarwne

ODPOWIEDZ