Piechota Elfów Wysokiego Rodu :)

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaylar
Wałkarz
Posty: 93

Re: Piechota Elfów Wysokiego Rodu :)

Post autor: Kaylar »

Cholera czy tylko mi sie podobają nowe PG ??? #-o

W sumie według mnie to nasz najlepszy specjal. Największa przeżywalność, najlepsza jednosta dla maga ( maga z brzytwą :mrgreen: ), strach :D, inicjatywa =6, uważam, że są lepsi od Black Guard ponieważ można ich wziąść więcej (Zwrócił na to uwagę Asasselo).

Dla mnie nowe modele PG,WL i SM są o wiele ładniejsze niż stare.
HIGH ELVES 0/0/0 (W fazie zbierania ;])
WARRIORS OF CHAOS 0/0/0 (W fazie smutku ;])


Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter on staje się twoim losem...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jesli masz arcymaga z BoH i Shadow, to owszem, jest to najlepsza jednostka. Ale w innych przypadkach lepsi sa WL, PG z s4 moga sie co najwyzej w tylek podrapac.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Spearelfy sztuk 30 :)

6x5 czy 5x6 ?

Oczywiście allround

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

dziik pisze:Spearelfy sztuk 30 :)

6x5 czy 5x6 ?

Oczywiście allround
jeśli już wystawiasz włócznie to ja bym powiedział 5-wide 6-deep, te cztery ataki więcej Cię nie zbawią a masz dłużej stedfasta, poza tym taki oddział z 6 szeregami może świetnie odciągać lekki ostrzał od Twoich speców, zwłaszcza jak grasz z kimś niedoświadczonym :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

spearefly to minimum 40 sztuk :) + arcy z shadowem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dragan
Chuck Norris
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dragan »

Chcę wystawiać arcymaga z BoH i która opcja według was jest lepsza? 28x PG czy 28x WL? Jak arcymag z BoH to brzytwa nie będzie problemem, jest ward 4+ ale nie ma stubborna.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Dragan pisze:Chcę wystawiać arcymaga z BoH i która opcja według was jest lepsza? 28x PG czy 28x WL? Jak arcymag z BoH to brzytwa nie będzie problemem, jest ward 4+ ale nie ma stubborna.
po pierwsze to zależy od reszty rozpiski, po drugie obie jednostki są równie często w rozpiskach więc nie da się powiedzieć która jest lepsza. Najlepiej daj i jednych i drugich :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeśli arcy ma książkę, najlepszym wyborem będą PG.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Teoretycznie SM są o niebo lepsi od BG.
Dlaczego wiec u DE w rozpiskach zawsze widnieje klocek 20 BG, a u HE 20 SM nie ma racji bytu :P? mysle ze odpowiem sobie na moje pytanie sam - bo mamy lepszy wybór w specialach - ale jeszcze ciekawi mnie wasza opinia :mrgreen: (tak wiem, ciekawość to pierwszy stopień do piekła :twisted: )
Musze zagrać sobie na takim klocuszku...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dlatego, że BG są lepsi od SM. Jak chcesz to wysmaruje długiego posta, w którym Ci wytłumaczę ocb, jeśli tego nie rozumiesz :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

widze ze sie nudzisz wiec jedziesz =P
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, a więc tak. Po pierwsze najważniejsza sprawa. Stuborn. Daje on BG ogromną przewagę nad SM, oczywiście nie w bezpośredniej konfrontacji, ale w przydatności na polu bitwy. Cho SM teoretycznie biją się lepiej, to jeśli spojrzeć od strony potencjalnej ilości zabitych lepiej wypadają BG. Czemu? Bo dzięki stubornowi po prostu będą walczyć dłużej. Dodatkowo BG mogą przyjąć szarże na bok, czego SM raczej nie zdzierżą.
Kolejna sprawa to itp. Choć w tej edycji nie jest już tak przydatna, nie trzeba ryzykować przy zdawaniu feara i paniki. Poza tym trzeba spojrzeć na resztę armii. DE mają ogromną ilość supportu, mogą ich wspierać, osłaniać od strzelania i odginać niewygodne szarże, tudzież odstrzelić jakąś przeszkadzajkę. W HE mamy tylko orły.

No a tak poza tym, BG są 2/3 punkty tańsi od SM :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Nie no masz jeszcze 5 gołych silverhelmsów do odginania :wink: :lol2:

Natomiast w przypadku armii HE strzelającej to Sea Patrol w 6 ed. dawał radę ;) (odnośnie wcześniejszej sprawy)

ODPOWIEDZ