Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Re: Szybkie pytania

Post autor: Motorek »

Boltgun metal, potem w miejscach gdzie powinno być jaśniej cheinmail, krawędzie białym , i potem czarny wash. Ja woszuje min. dwa razy, w tym więcej farby kładę tam gdzie powinno być ciemniej.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

o! super dzięki. spróbuję dzisiaj wieczorkiem :twisted: btw. Farby citadela to farby akrylowe. http://www.szal-art.pl/zestawy-farb_48/ to też są farby akrylowe a są dużo tańsze, co czynie je niezdatnymi? do użycia w naszym hobby?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nasze są wykonane z myślą o malowaniu małych modeli. Z reguły farby akrylowe, np w tubkach są gęstsze, mają mniej pigmentu i ogólnie są one do malowania na płótnach i tym podobnych.

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

Moglibyście polecić narzędzia dobre do modelowania w GS lub modelinie. Okolice do 20 złotych. Oraz gdzie można zakupić??

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

generalnie jesli chodzi o farby akrylowe w tubkach to ja uzywam maimeri polycolor i porownywalem je z farbami gw i wedlug mnie sa takie same acz 2x tansze maimeri

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Kahen pisze:Moglibyście polecić narzędzia dobre do modelowania w GS lub modelinie. Okolice do 20 złotych. Oraz gdzie można zakupić??
Sklep dentystyczny czy jak tam się on zwie, ja kupowałem dwustronne dłuta po 8 zł chyba i mam je już parę lat.

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »


Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

polecam zrobić sobie takie coś samemu:
1) Trzeba wziąć plastik z ramek od modeli i na gorąco (np. nad zapalniczką) rozciągnąć, uciąć i na koniec na gorąco zaokrąglić końcówkę (tak oto mamy już narzędzie z kulką na końcu).

2) Rozgrzać igłę i wtopiś w plastik, bądź wkleić w patyk – mamy szpikulec

3) Rozgrzać plastik i nożem spłaszczyć go do około 1mm. Na koniec odpowiednio oszlifować. Do pełnej gładkości trzeba oszlifować pocierając o zwykłą kartkę papieru. Tak zrobimy końcówki płaskie do rzeźbienia.

4) Możemy również wtopić bądź wkleić grubą igłę od strzykawek. Zawsze to inna końcówka.

Trzeba eksperymentować !!!!
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Mam problem moje figurki odklejają się od kamyków korka itd jak sobie z tym radzicie jakiś mocny klej albo na drucik to ? z drucikiem sie boje bo stopy za zwyczaj są bardzo male i trudno to wwiercić. Jakieś rady ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Napinuj. Staraj się wiercić na wysokości pięty tak żeby nie przebić stopy tylko wwiercić się w łydkę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Witam wszystkich.
Czy robiąc kamienie ze styropianu przed malowanie pokrywacie je wikolem lub czymś innym??
Zastanawiam się czy nie będzie widać kulek ze struktury styropianu.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Pokryj czymś, może być wikol. Niektórzy też robiąc makiety ze styropianu zasypują klej drobnym piaskiem. Jeśli niczym nie pokryjesz styropianu/styroduru to psikając podkladem w sprayu po nadtapiasz go :wink: (oczywko jak nie używasz puchy tylko aero to tego problemu nie będzie)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Regis pisze:Witam wszystkich.
Czy robiąc kamienie ze styropianu przed malowanie pokrywacie je wikolem lub czymś innym??
Zastanawiam się czy nie będzie widać kulek ze struktury styropianu.
z takich rzeczy to jeszcze się nadaje do makiet acrylputz, taka gotowa szpachla, można ją wodą rozrzedzać.

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

pewnie było, więc nie zakładam nowego tematu tylko pisze tu:
znacie jakieś poradniki/tutoriale internetowe na temat rzeźbienia w green stuffie (ludzi!)

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Panowie potrzebuje łatwego ,szybkiego,taniego i dobrego sposobu na pozbycie sie farby z figurek plastikowych. Słyszałem ze płyn hamulcowy jest dobry. Czekam na rady :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja mam 2 sposoby:
- łagodny - płyn hamulcowy DOT-4, kąpiel i czyszczenie starą szczoteczką do zębów w ciepłej wodzie
- brutalniejszy - Zmywacz do farb akrylowych WAMOD - to samo, tylko IMHO łatwiej farba schodzi - u mnie plastikowe tarcze leżały ok. 24 h i nie było żadnych znaków, odkształceń, itp. Ale lepiej sprawdzić na 1 figsie...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

2 tygodnie w docie - nic... udało mi się doczyścić 1 figurkę. 24h w Zmywaczu - nic udało mi sie oczyscić jeden topór... czego jeszcze użyć ? figurki metalowe....
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Widzę, że masz jeszcze większe sk...swo na figsach niż ja :evil: ...

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Na metal to może rozpuch bedzie dobry ??
To nic spróbuję tego dot 4

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Jest jeszcze jedna metoda. Zakazany kret do rur... Gdy wszystko inne zawodzi można próbować tego. Jest to naprawdę BRUTALNA metoda, wymagająca umiejętności pozwalających zapobiec rozpuszczeniu figurki.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ