Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: puma1944 »

Jacek92 pisze:Gdy tak grałem to nigdy przeciwnik nie olał tych minersów
ale grupa komandosów zaskakująca np baliste DE stawia dylematy
dla tego 2 x minersi+rengersi to takie fajne combo moim zdaniem :P
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Na większe pkt według mnie to minersi tylko 5kami strażnicy kusznicy 10/15
do wciągania śmieci inne opcje imo słabsze grałem kiedyś na 30ce jednych i drugich
i było średnio
Ps Zazwyczaj robili w gacie jak widzieli 30 longów 12 cali od siebie ale w końcu nauczyli się im przeciwstawiać .

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Jacek92 pisze:Na większe pkt według mnie to minersi tylko 5kami
i wszystko co ma move and fire wystrzela to łukami, na euro nawet i 12-14 górników może być mało jak jest dużo łuków, ale to specyfika armii przeciwko, której się gra
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

20 minerow tez nie zlekcewazysz tak sobie :P
na takie luki sie nie wystawiasz trzeba kombinowac :P
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Przejmujecie się łukami - po ruchu -1 do hita, mają dość mały zasięg - kolejny -1 (przy dużym szczęściu) no i może jakiś lasek się po drodze napatoczy.. A tu nagle trzeba kulać na zranienie i 5 są potrzebne, dużo się nie wyrzuci takich 5tek. S3 łuku i AS na 5+, IMO są duże szanse że nic nie zejdzie.
A jeśli są piątki to tym większe korzyści - przeciwnik skupia się na nich zamiast na Hamcach z Lordem/Thanem, którzy w międzyczasie sobie mykają po stole i robią co chcą.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

rozpiska ero na jutro
LORDOWIE
Bijacy Demony 160
-mr swiftnes
-r fire
-r cleaving
Kowadelko 370
-mr balance
-r furnace
HEROSI
Dymajacy Smoki 110
-mr alaric the mad
-2x r speed

CORE
30x wojasy 325
-fcg,gw
15x rangers 165
-gw
10x kuszole 135
-gw,music
SPECJAL
klopa 170
klopa 150
cannon 130
30x slayers 360
-2x gs
20x miners 270
-fcg,swider
5xminers 55

SUMA 2400 :D

czekam na wszelkie komentarze, wszystko do zmiany moze isc, poza slayersami oni musza byc obowiazkowo :P
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Rozumiem, że chcesz się pochwalić nowym Slayerem 8)
Ale gdzie jest BSB?? IMO jest najważniejszą personą... Przerzut liderki (choć wysokiej) nie raz ratował mi klocki.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

tez myslalem nad bsb ale nie mam za co wsadzic?? brak punktow!!
moze cos doradzisz Cahir ??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Wywal Dragon Slayera (niestety) i zamiast niego daj BSB. Będzie kosztował 155pts (gromril, przerzut, Immune na KB)
110 za Dragon
wywal piątke Minerów (IMO 20 wystarczy, albo rozdziel ich na mniejsze unity)
masz już 165pts.
Czemu tak dużo punktów w maszynki dałeś? To sprawia, że na inne rzeczy nie masz po prostu środków...

Zamiast Dragona postaw obok maszyn Kuszoli z GW i też będą nieźle pilnować. 8)
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

a czym maszynki zastapic ?? mozepelny ofens zamiast maszyn?? zostawic to co mam a dodac 30 hamkow z bsb?? zamiast maszyn??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Daj np 5 Hamców w kresce z BSB na czele, żeby miał tego Stubborna i trzymaj go blisko klocków w CC (popychaczka się przyda).
Ja na Euro wystawiam Kowadło, Thane'a do bicia, BSB, kloc Warków, kloc Longów, kloc Hamców, działo, katapę, organy i jakieś strzelanie dodatkowe (kuszoli/thundów w zależności od punktów).
IMO pomysł z dużym Slayerem jest fajny, fluffowy i w ogóle, ale na ten standard strasznie do bani i zostaniesz po prostu zjedzony.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

rozpiske z hamami na ero to mam juz zrobiona, ale kombinuje by cos zrobic na sleyerach :D a moze zrezygnuje z jednej klopy tej tanszej i za nia wsadze do wojasow bsb??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Troszkę cięcie strzelania, ale jeśli koniecznie chcesz mieć Slayer-Armię to dawaj. W ogóle pociśnij full ofens z minimalną dozą strzelania dla zmiękczenia i zobacz jak idzie. I nie mówię tego z ironią. :)
Tak też można grać (sam tak gram, ale nie na Slayerach).
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

z mala doza strzelania ?? czyli co wystawic cannon? czy tylko klope?? a moze zadnej maszyny poza kowadlem a reszta w piechocie??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jeśli ograniczyć się do jednej maszyny do brałbym Cannon - zawsze można się tym pozbyć za jdenym razem wieloWoundowych celów. Ale zostaw Klopę i Cannon. Taki duet też jest fajny ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

rozpiska ero na jutro
LORDOWIE
Bijacy Demony 160
-mr swiftnes
-r fire
-r cleaving
Kowadelko 365
-mr balance
HEROSI
Dymajacy Smoki 110
-mr alaric the mad
-2x r speed
Bsb 155
-mr gromril
-r resistance
-r preservation
CORE
30x wojasy 325
-fcg,gw
15x rangers 165
-gw
10x kuszole 135
-gw,music
SPECJAL
klopa 170
cannon 130
30x slayers 360
-2x gs
20x miners 270
-fcg,swider
5xminers 55

SUMA 2400

zalozenie takie
rengersi albo od boku albo do kontry na jakies fasty i skirmishe jest ich 15 wiec powinni cos zrobic, uwage odciagnac od slayersow,minersi atak od tylu,flanki, 5 znich do kasacji maszyn ew wsparcie rengerow, 20-stka do kanapki z wojasami lub slayerami,maszyny do zmiekczania wroga a cannon do polowania na jakies grubasy
co o tym teraz myslicie??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Chcesz mieć ofens to według mnie dwie opcje
1.klockoland z strollazem tzn 5/6 klocków i organki na śmieci
2."super comando desant squad"tzn 30stki strażników górników x2 i organki tjw

Rozpa ok wywalił bym dużego zabójce i wsadził może jeszcze jeden oddział slayerów napisz później jak się grało tą rozpą .

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

moja rozpiska powyzej, przeciwnik tomb kingi
on mial lich prist z kaszkietem,hierofant w lucznikach,tomb king na rydwanie,2x 20 lucznikow,2 klopy,2x5 uszatek,2 rydwany po 3 ,3 skorpiony,
tereny x6, 2 gorki,studnia,browar, budynek,kamien zguby.
po ustawienu terenow i jednostek wyglada to tak:
przeciwnik od mojej prawej gorka w rogu na ktorej ma klope kaszkiet, obok gorki klopa 3 rydwany 20 lucznikow 20 lucznikow,rydwany z gieniem.i uszatki obok siebie

moja strona od lewej na srodku bocznej lini browar i gorka na srodku, kijowo ale dajemy rade 30 slayersow kolo browary za nimi kowadlo, dalej wojasy z bsb cannon na gorce klopa i do obstawy kuszole zwiadowcy beszczelnie sie wystawiaja 12 cali od lucznikow i rydwanow z gieniem :D on znaczniki skorpionow kolo cannona wojasow i slayersow

ja zaczynam sleyersi pod browar marsz po piwko, wojasy tez na maksa do przodu,
strzelanie klopa w gienia, worduje. 2 rany w boczne rydwany,cannon sciaga rydwan gienio na piechote :D z kowadla nic nie zrobilem.jego tura szarze na rengerow rydwanami i gieniem na piechte ja zwiewam on spalone szarze :P uszatki do przodu kolejne rydwany do przodu z zamiarem flankowania z prawej,stzelanie klopa znosi ,2-ga sciaga mi 3 wojasow mial hita, lucznicy po rengerach trace 2, 2-gi reg. lucznikow po kuszolach schodzi 1 :D z magi nic nie zrobil
2 tura
wychodzi 20 minerow z prawego boku na klope na gorce :lol2: 5 minerow narazie kopie
szarza wojasow na flanke rydwanow co spalily szarze na rengerow i wchodze, zbieram rengerow
ruchy sleyersi troche do przodu,strzelanie klopa po uszatkach i niewypal na szczescie wypadlo 5.cannon sciaga 2 uszatki kowadlo popycha minerow w klope :P
combat rydwany nic, ja pakuje 3 rany i sie sypie overran do przodu ale tylko 8 cali
minersi sciagaja klope i pedza dalej zatrzymuja sie cal przed kaszkietem :(
jego tura 2 skorpiony misfaier :D trzeci nie wychodzi szarze uszatek na tyl wojasow gienek szarza od boku a od przodu rydwany usztki spalona :shock: gienek wchodzi a rydwany spalona :shock: ruchy uszatki na sleyerow sie kieruja i tyle, magia kaszkiet sciaga mi klope i zabija 3 wojasow strzelanie klopa w cannon znosi, lucznicy po rengerach pada 1 i po kusznikach pada 3, combat pojedynek jego gienka z bsb nic podliczenie combatu gienio sie sypie :P
3 tura
minersi wychodza kolo klopy, szarza 20-stu minerow na kaszkiet ruch wojasy do przodu w kierunku rydwanow rengersi do przodu sa na wprost flanki wojasow
strzelanie cannon sciaga jedna uszatke kuszole po lucznikach kasuje 3 kowadlo chce pchnac wojasow na rydwany, jedynka, kolejna jedynka i kowadlo poszlo z dymem
combat kaszkiet to historia ja trace jednego minera,
jego tura skorpion wychodzi i atak na flanke slayersow szarza 3 uszatek na slayersow wchodza, rydwany wchodza w wojasow, od flanki lucznicy ja przyjmuje
magia nic strzelanie klopa nic nie robi lucznicy po kuszolach pada jeden,combat troche wojasy dostaly mam ich kolo pietnastu combat przegrywam na 4 rzut i 5 stoje :shock:
slayersi kasuja usztki i skorpiona tracac 4 modele
moja 4 tura szarze rengersi na lucznikow co walcza z wojasami , slayersi na usztki co zostaly ale spalona minersi na klope :D strzelanie cannon w uszatki ale nic nie robi kuszole po lucznikach spada 2,combat wojasy i rengersi wygrywaja combat rydwany sie sypia zostaje jeszcze 10 lucznikow w combacie minersi kasuja klope
jego tura szarza uszatek na cannon i tyle strzelanie nic nie robi magia tez nic combat trace cannon
5i 6 tura dobijam to co zostalo na stole wynik 20-0 dla krasiow :D
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Eee, no to ładnie się Slayerzy spisali ;D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

prawda taka ze sleyerzy rozklepali dwa oddzialy uszatek i skorpiona uszatki troche byly ostrzelane ale najwieksza robote robili demoniarz i smokobijca dzieki asf i +2 do incjatywy wystawilem ich na uboczu gosc strzelal do czego innego, jego sprawa, fajnie sie gralo :D nastepny przeciwnik to bretonia zagram ta sama rozpiska zobaczymy jak bedzie,
gosc jest wymagajacym graczem gral w miescie gdzie warhammer ma swoja siedzibe,
na pewno beda dwa trebuszety i jeden oddzial lucznikow w skirmischu liczba ich kolo 30
reszta to chlopi i konnica, strzelania sie obawiam ale mam od tego minerow i rengersow
bedzie trzeba kombinowac ostro, ale mam z nim na pienku wiec trzeba uraze wymazac z ksiegi :D
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

ODPOWIEDZ