Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Re: Galeria by quidamcorvus

Post autor: Filup »

Znowu szykuje sie super makieta... z kad ty bierzesz te pomysly? :wink:

Troche spuznione, ale wielkie =D> za te ostatnia ekipe!

A co do makiety... te podziemia bedziesz to bedziesz jakos "pod stolem" mial, czy na powierzchni? A skoro pod, to jak to zrobisz? :twisted:
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Balseraph
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Księstwo Słupskie
Kontakt:

Post autor: Balseraph »

Dioramy ganialne :)

A makieta prosta, tania i wygląda porządnie :) i to chyba najważniejsze.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Filup pisze:te podziemia bedziesz to bedziesz jakos "pod stolem" mial, czy na powierzchni?
Na powierzchni.

Pierwszy etap prac nad katakumbami zakończony. Zrobiłem też schody prowadzące do świątyni oraz te, którymi można zejść do podziemi. Na pierwszych i drugich modele można w miarę wygodnie postawić.

Kolejnym etapem prac będzie zagipsowanie zewnętrznych murów katakumb.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Klasa - zawsze jak tu zagladam to wiem ze zobacze jakis fajny "teren" :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zagipsowałem zewnętrzne ściany podziemi. Czekając aż gips wyschnie zrobiłem podłogę pod kolejny poziom. Posadzka, która będzie wewnątrz zbudowanej na planie ośmiokąta świątyni przedstawia dwa z trzech głównych symboli Sigmara Młotodzierżcy: kometę o dwóch ogonach otoczoną przez ośmioramienną gwiazdę złożoną z dwóch nałożonych na siebie kwadratów. W/w symbole otoczyłem pierścieniem wewnątrz, którego wpisałem nazwy ośmiu plemion z których Sigmar miał stworzyć Imperium - zależnie od źródła i edycji nazwy plemion (a nawet ich liczba) zmienia się, dlatego wybaczcie ewentualne pomyłki.
Kult Sigmara kojarzony jest zwykle z trzema symbolami. Pierwszy z nich to stylizowany wizerunek krasnoludzkiego wielkiego młota, który symbolizuje magiczny oręż Sigmara - legendarny Ghal Maraz. Drugim jest ośmiokąt utworzony przez dwa nakładające się na siebie kwadraty, których wierzchołki są połączone. Znak jest symbolem zjednoczenia ośmiu plemion ludzkich, spośród których wywodzili się pierwsi ludzcy mieszkańcy tej części Starego Świata. Trzecim i najbardziej popularnym symbolem jest kometa o dwóch ogonach, której pojawienie się na niebie zwiastowało narodziny Sigmara. Rzadziej spotykanymi symbolami, wykorzystywanymi głównie w architekturze, są gryfon i korona wykonana ze złota. Stanowią odzwierciedlenie dwoistej natury władzy Sigmara nad Imperium - jako człowieka i boga.
Jadeitowy gryfon jest znakiem używanym przez Wielkiego Teogonistę, przywódcę Kultu i Arcykapłana Świątyni Sigmara. Pieczęć z gryfonem na liście lub dokumencie oznacza, że przedstawiająca go osoba jest posłańcem samego Sigmara. W Imperium przed takim człowiekiem otwierają się wszystkie drzwi.
Wyznawcy Sigmara rozpoczynając modły do swego bóstwa zwracają się twarzą w kierunku Karaz-a-Karak, przyklękają na jedno kolano i kreślą na piersi znak młota. Dłonie w czasie modlitwy składane są na podobieństwo komety Sigmara. Lewa dłoń zaciśnięta w pięść spoczywa na nodze i nakryta jest prawą dłonią, której palce rozcapierzone są na podobieństwo podwójnego ogona komety.
[...]
Świątynie Sigmara różnią się znacznie pomiędzy sobą zarówno zdobieniami, jak i budową, w dużym stopniu zależną od upodobań fundatora, który wspomagał ich budowlę. Pomimo tego, wszystkie są do siebie podobne, gdyż naśladują niebotyczną katedrę w Altdorfie. Jest ona zbudowana na planie ośmiokąta, utworzonego przez centralną komnatę, zwieńczonego złoconą kopułą podpartą kolumnami. Wewnątrz jest ona bogato udekorowana jasnymi freskami, dużym posągiem i złotym ołtarzem. Wszystkie świątynie Sigmara mają dwa wspólne elementy: nie mają siedzeń dla wiernych, po których spodziewa się, że będą stać i/lub klęczeć na twardej, zimnej, kamiennej podłodze i wszystkie zwrócone są ku Karaz-a-Karak, krasnoludzkiej twierdzy, do której, jak się wierzy, udał się Sigmar w czasie swej ostatniej podróży w ciele śmiertelnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Faaajowo =D> =D>

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Wyjechane masz pomysły i rewelacyjnie wprowadzasz je w życie :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Z niecierpliwością czekam na zakończenie prac... Na razie producenckie makiety mogą się schować! Powodzenia!

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Szykuje się kolejny odjechany w kosmos pomysł. Rysunek na podłodze świątyni powalający...
Przy tempie i jakości prac, jakie tutaj serwujesz, czasami zastanawiam się, czy Ty w ogóle sypiasz... I czy oglądanie tego, co robisz, jest bardzie budujące, czy dołujące... :wink:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Jestem ciekaw wykończenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

W weekend w wolnych chwilach podłubałem trochę przy Świątyni Sigmara. Z pianki złożyłem ośmiościenną basztę w której będzie mieściła się nawa główna świątyni (jako luźna inspiracja posłużyła mi rycina Babtisterium z Pizy.
Co prawda wątpię by udało mi się z taką precyzją wykonać zdobienia, kolumny, łuki i wszelkie detale ale... część i tak zostanie zburzona - w końcu makieta ma być grywalna - więc mniejsze lub większe niedociągnięcia będą winą zniszczeń ;) . Podobnie zniszczone zostaną blanki, które nota bene będą wykończone podobnie jak te na Bramie Miejskiej. Obecnie Świątynia Sigmara wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Coś wspaniałego, wielkie brawa =D> Malować pewnie będziesz, jak wszystko skończysz, co? Nie mogę się doczekać efektu :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

WoW Nieźle... cały stół z takimi cudeńkami to będzie lodzio miodzio :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Balseraph
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Księstwo Słupskie
Kontakt:

Post autor: Balseraph »

Niewiem jakich słów użyć by dobrze określić Twoją prace...

Inspirujące - to bardzo dobre słowo. Jestem pod wielkim wrażeniem.

I już wiem co jest celem następnych zakupów ;)

Pracuj dalej, czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy..

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Kolejny niezwykły projekt =D> , trzymam kciuki za powodzenie.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Ty chyba faktycznie nie śpisz 8)
Makiety komentować chyba nie trzeba ;D
quidamcorvus pisze:W ramach odmiany zbuduję jakąś makietę. A później kolejna edycja podręcznika.
Wiadomo coś o dacie tej kolejnej edycji? I tak przy okazji... Używaj jakiejś bardziej ludzkiej czcionki do tytułów bo np Walka wygląda jak Malta :shock:

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

o rany, jaka posadzka! :shock: =D>
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zakończyłem kolejny etap prac głównych przy baszcie i coraz mniej mam ochotę rujnować świątynię - muszę wymyślić coś innego, prawdopodobnie zrobię zdejmowany dach/kopułę, która będzie kolejnym etapem budowy.

Kolumny zrobiłem z pustych wkładów do długopisu żelowego, które zachomikowałem lata temu.

Obecnie świątynia prezentuje się następująco:
Obrazek

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

imponująco, wielkie brawa =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

wydaje mi się ale trochę ja znosi na prawo, czy to było zamierzone??


ta posadzka to tylko malunek czy będziesz tak to wyklejał starając się o imitacje posadzki marmurowej??



generalnie szacun za to dzieło oraz za całokształt =D> =D> =D>

ODPOWIEDZ