Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: LuciusII »

maciom pisze:jeśli jesteśmy w pojedynku a bohater przeciwnika udeża pierwszy a mój ork ma battleaxe of last waaagh to kiedy rzuca na - do WS
a) kiedy ja bije i dodaje sobie S i A a odejmuje WS
b) kiedy udeża przeciwnik bije już we mnie z minusowym moim WS
b) Rzucasz kością na początku rundy walki jeszcze przed wyborem kto w kogo ma uderzyć.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

patrzylem na size matter ale tam nic nie ma
czy gdy lordem generalem jest goblin (czy tez bsb) to orki tez maja od niego ld (czy tez przerzuty?

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

a czemu nie?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

fluffowo mi nie pasi ale zasadowo masz racje i nie widze przeciwskazan

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

fluffowo jak najbardziej ale tutaj nie ma uzasadnienia w zasadach więc daje LD
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Oj, fluffowo to całkiem pasuje :D Ty jakie byś miał niby morale, jakby jakiś naćpany grzybkami pokurcz dowodził Twoją armią? :P
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

czy mangler przelatując przez 2 oddziały i nie chodzi mi o ustawianie w calu czy inne takie, tylko o rzut na kostkach pozwalający zachaczyć 2 unity obu zadaje obrażenia??
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Według mnie tak, dlaczego by nie?

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Niestety nie może nic "zachaczyć", ale spokojnie może zahaczyć. :)

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

muchozol - oczywiście chodzi ci o taką sytuacje gdzie z najbliższego punktu podstawki manglera (nazwijmy go punktem a) jest taka sama droga do najbliższych punktów oddziału B i C [punkty te (odpowiednio B i C) są położone w miejscu najbliżej siebie i manglera - czyli na boku] tworząc w ten sposób trójkąt o przynajmniej 2 równych bokach AB i AC, a wysokość h (stanowiąca jednocześnie kierunek ruchy) dzieli podstawę BC na równe odcinki.

Wg RB i zasad random movement zakłada się jednostka wbijająca się w oddział robi szarżę, a szarża do doprowadzenie do kontaktu BTB, - jeśli chcemy to możemy szarżować na 2 i więcej oddziały. Jednak w zasadach AB jest napisane że mandlery są przesuwane 1" za oddział wypłacając mu hity. Jeśli chodzi o zasady trafiania w oddział robi to tak samo jak fanatyk, który ma podstawkę o r=1/2", manglery jeszcze nie mają sprecyzowanego rozmiaru podstawki, ale zakładamy że jest większy (50 lub 60). W obu jednostkach zapis dotyczący trafienia jest taki że trafiają w unit w liczbie pojedyńczej. Gdyby było przewidziane że manglery mogą trafić w 2 oddziały było by to wyraźnie napisane tak jak to jest w przypadku lotnika DD który ma podstawkę r=075".
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

za dużo myślenia z tego zrobiłeś 8)

przechodza przez 2 oddziały zadają 2 oddziałom hity czy to jest takie trudne?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

trochę może przekombinował, ale puenta jest taka, że kontakt z pierwszym oddziałem prowadzi do szarży i ustawieniem manglera w 1" za jednostką.
dzięki lucius
a tak w ogóle to mi raczej chodziło o taką sytuację:

aaaaaa bbbbb
aaaaaa bbbbb
aaaaaa
...../
..../
m

gdzie mangler stojący np. 2 " od oddziału "a" poruszy nam się o np. 15" , gdzie / pokazuje kierunek, przelatując przez "a" i lądując na/za oddziałem "b". No ale kontakt=szarży wszystko wyjasnia :D
Brygu pisze:Niestety nie może nic "zachaczyć", ale spokojnie może zahaczyć. :)
no racja #-o
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

myślałem że chodzi Ci o sytuację
a|b
|
m
wtedy wali po 1.
muchozol pisze: aaaaaa bbbbb
aaaaaa bbbbb
aaaaaa
...../
..../
m
tu idzie po "a" a później po "b" tak jak fanol. LS zastanawia się nad tym by wprowadzić takie ograniczenie że jeśli się nie da ustawić modeli 1" za odziałem to przechodzi przez koleiny(e) (bez wypłacana hitów) aż do momentu kiedy będzie mógł być ustawiony 1" za oddziałem, ale na nasze szczęście jeszcze tego nie zbanowali
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Mangler leci w linii prostej o pełne 3d6" (tak samo teraz z fanatykami). Wszystko przez co przeleci po drodze dostaje hity. Jeśli kończy na unicie to pojawia się cal za nim. Tyle w temacie.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Pytanko, czy jeśli dam ork boyzom dwa rembaki to czy premia +1S w pierwszej turze walki się kumuluje i mamy +2S ???
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

2 rembaki = 2A. Siła w pierwszej rundzie +1 do każdego ataku bez względu na broń.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
tomek-osw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: tomek-osw »

Mam takie dwa pytania
1. Jeśli wsadzę gienia do rydwanu orczego z HA to będzie miał ASv na 5+ / 4+ (z rydwanu) / skumuluje się ?
2. Gdzie można znaleźć jakiś dodatek/patch do AB dla nowych orków ?

pozdrawiam
"Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy." Kagain

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

1. postacie w rydwanach dostają zawsze +1 do ochrony pancerza

edit: racja #-o
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, o 06:34 przez likaon, łącznie zmieniany 1 raz.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

likaon pisze:1. postacie w rydwanach dostają zawsze +1 do ochrony pancerza
Poprawione. Str. 105 rulebooka.

@ Tomek - Dodam jeszcze, że musisz wiedzieć o tym, że można herosa oddzielnie atakować, tak jak w przypadku ridden monsters, co oznacza, że szef ma swojego sejwa, a chariot swojego.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

+1, traktuje się go jak monstera a za jazdę na monsterze masz plus jeden. chyba że zmienili to erratą

Edyta: Reksio pierwszy

ODPOWIEDZ