Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: tetsuo »

Ja chyba nie umialbym za bardzo czyms takim grac.
W kazdym razie gdzie chcesz trzymac duza czarke? Bo nie widze za bardzo konkretnej opcji. Przy takiej rozpie daj jej chociaz focus familiara.
BG i hydry w grach 2000+ to raczej grzech nie brac.
A jak BG i hydry nie bierzesz to chociaz kociol zeby te smieci co masz jakos podpakowac.
Tego Twojeo bsb to pierwsza lepsze katapulta sciaga.
Masz tyle opcji w tej armii (BG, COK, hydra nawet charioty) zeby przywalic jak trzeba i z tego nie korzystasz.
Moze przerzuc sie na WE?
Pozdro.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Fajna rozpa, jedyne co mi się nie podoba to, to że assasini dopóty dopóki będą mieć tą kretyńską zasade że trzeba mówić gdzie są, nie są wystawialni i szkoda na nich ptk. gdyż za łatwo ubić taki oddział a co za tym idzie assasina.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A gdzie jest ta zasada?? :roll:
Tak na przyszłosć zebym wiedział :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Ja chyba nie umialbym za bardzo czyms takim grac.
W kazdym razie gdzie chcesz trzymac duza czarke? Bo nie widze za bardzo konkretnej opcji. Przy takiej rozpie daj jej chociaz focus familiara.
BG i hydry w grach 2000+ to raczej grzech nie brac.
A jak BG i hydry nie bierzesz to chociaz kociol zeby te smieci co masz jakos podpakowac.
Tego Twojeo bsb to pierwsza lepsze katapulta sciaga.
Masz tyle opcji w tej armii (BG, COK, hydra nawet charioty) zeby przywalic jak trzeba i z tego nie korzystasz.
Moze przerzuc sie na WE?
Pozdro.
Czarka będzie siedzieć w 15 korsarzach, na samym końcu stołu (dlatego się zastanawiam czy perłę brać, czy też dispell scrolla). Co do niej dotrze dostanie 32 bolty na gębę i drugie tyle w odpowiedzi na szarże + lifetaker, ewentualnie ona wyjdzie z oddziału do drugiej 10 tki corsarzy albo po prostu stanie jak dupa wołowa sama, jak nie będzie nic co by mogło do niej strzelać/magować; wtedy 15 korsarzy się poświęci, ale najpierw sprzedadzą 32 bolty komuś i potem drugie tyle w odpowiedzi na szarżę (myślałem żeby może im dać armour piercing, ale to trochę za droga inwestycja- zresztą pomyślę)no i raczej pierwsi zaczną ze swoją 5 I.

Nie biorę Hydry, tzn. miałem ją na tym lokalu zamiast bolców, ale pamiętam że zawsze mi brakowało tego dodatkowego ostrzału by np. zwoundować ostatniego pegaza itp. stąd odpadła i są bolce, być może wróci, zobaczymy
Katapulta dopiero jak się przebije przez warda od ognia na 2+/ regenkę to ściągnie bsb...zresztą idea jest taka żeby te katapulty ściągnąć shejdami wcześniej.
Nie chcę kotła, nie mam tu czego pakować i dobrze, bo ta rozpiska ma unikać walki ile się da, jak się nie da tym grać to ją zarzucę 8)
Co do WE- oczywiscie że są świetne ale to już kompletnie inna rozpiska wychodzi, trzeba jakieś dwa klocki jeszcze dać i pewnie Hydrę wrócić, no i odpada mobilny Bsb i wchodzi kocioł.....czyli do walki, a wtedy i Fire odpada wchodzi shadow z brzytwą....kompletnie inna rozpiska od założonej....

co do assassinów- dają radę jak nie walczą 8) to że muszę powiedzieć gdzie są aż tak mnie nie boli bo siedzą w shejdach czyli w sumie przeciwnik wciąż nie wie gdzie oni na stole się pojawią.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

W tej rozpie nic nie ma wręcz.
Ci korsarze w dwóch klockach to dla mnie bezsens. Jak już chcesz w nich trzymać czarki to daj spearelfy. No i te kusze też na nich, przecież to jest lipa jakaś kompletna...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

ta rozpa nie jest do walki, jak chcecie patrzec utartymi schematami - że DE to tylko do walki sie nadają, że trzeba mieć 10 klocków bo 30 chłopa i wtedy mozna z tym isc do ludzi to proszę bardzo, ale ja nie cierpię utartych schematów 8)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Czy ja pisałem coś o: a gdzie kloc BG i hydra? Po prostu uważam, że lepiej punkty będzie trzymać jeden kloc korsarzy z ahw, bo te ich piździawki i tak im nie pomogą ;)

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

albo po prostu stanie jak dupa wołowa sama
No to gdzie jest focus familiar ja sie pytam. Bo najlepiej to sie samemu stoi czarka za czyms co blokuje line of sight przeciwnikowi.
Katapulta dopiero jak się przebije przez warda od ognia na 2+/ regenkę
Co ma katapulta do warda na ogien? :)
bo ta rozpiska ma unikać walki ile się da
Straszna bieda tak grac w WFB. Powiem tak, na 2400 punktow unikajac walki ile sie da to ty tylko w dupe bedziesz dostawal. W ten sposob DE to ja gralem w 7 edycji bo inaczej sie nie dalo. Pograj, sam zobaczysz. Nawet jak bedziesz wygrywal to gry beda raczej neiciekawe ale moze sie myle.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

No to gdzie jest focus familiar ja sie pytam. Bo najlepiej to sie samemu stoi czarka za czyms co blokuje line of sight przeciwnikowi.
nie ma focus familiara bo sie nie miesci , jest lifetaker, jest scroll albo perełka
Co ma katapulta do warda na ogien? :)
niektóre katapulty strzelają ogniem, a jak nie strzelają to widzisz tam ---> ward na ogień / regenkę ?

Czy ja pisałem coś o: a gdzie kloc BG i hydra? Po prostu uważam, że lepiej punkty będzie trzymać jeden kloc korsarzy z ahw, bo te ich piździawki i tak im nie pomogą ;)

ale i nie zaszkodzą; a co mi da dodatkowy atak bez boosta do St?
Straszna bieda tak grac w WFB. Powiem tak, na 2400 punktow unikajac walki ile sie da to ty tylko w dupe bedziesz dostawal.
muszę przetestować porządnie, to fakt.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ja gram narazie czymś takim i raczej będe tym grał wiec nie zrazaj sie tym co mowia inni ;P Wczoraj na 2800 rozbudowalem ta rozpiske o jedna czarke wiecej jednych DR i hydre, pocisnalem WE 17:3 (pomimo iż w 1 turze straciłem BSB i generała).

Dreadlord smok, Soul, Dragon, khaeleth, crown
BSB pegaz, Cloack, hotek
Sorceress dark, dagger, iron curse icon
Sorceress shadow, kusza, furion

2x13 Crossbowmen szmata muzyk
5 Harpies
5 Dark Riders kusze
30Warriors FCG, Disciplina
2x6 Shades
2Reaper Bolt Thrower
War Hydra


Models: 93
Cost: 2400
Eltharion pisze:A gdzie jest ta zasada?? :roll:
Tak na przyszłosć zebym wiedział :wink:
Uściślenia sędziowskie
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ta wersja bardziej mi się podoba. Przynajmniej jest gdzie trzymać czarkę ;)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

wystarzcy ze da warda 6+ od machin i familiara, spokojnie moze ja tam trzymac.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Łatwo to czymś przepchnąć i wystrzelać. Oczywiście można tam trzymać, ale moim zdaniem jednak zbyt ryzykowne.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Podoba mi się to GarG że wcisnąłeś i 2 bolce i Hydrę, tej Hydry to jednak mi brakuje trochę.
A ten Iron Curse to się sprawdza? też o nim myślałem.

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Garg: tylko ze ty masz w rozpie smoka i hydre a to robi kolosalna roznice. Sama gejownizna na DR, shadach, kusznikach i czarkach w grach na ponad 2000 punktow bedzie ci bardzo ciezko.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Będę próbował - ale jak uważacie- magiczka level 1 z metalem , czy level 2 z deathem zlozona jak przedstawiłem?
i czy lepiej mieć scrolla, czy też zapewnić sobie ochronę, w postaci perły, przed jakąś nieudaną paniką w wyniku ostrzału i ucieczką za planszę dużej magiczki?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja bym brał scrolla. Panika na elfach to też nie tak prosto. Zawsze gdzieś obok może być generał/BSB.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

tetsuo pisze:Garg: tylko ze ty masz w rozpie smoka i hydre a to robi kolosalna roznice.
Chodziło mi raczej o to że nie podążam jak wszyscy schematami na mase klocków.
tetsuo pisze:Sama gejownizna na DR, shadach, kusznikach i czarkach w grach na ponad 2000 punktow bedzie ci bardzo ciezko.
Dlatego mnie zastanawia dlaczego nie ma tutaj 2x shadow do T i M by jaknajwiecej mogł strzelac.
Crane pisze:Podoba mi się to GarG że wcisnąłeś i 2 bolce i Hydrę, tej Hydry to jednak mi brakuje trochę.
A ten Iron Curse to się sprawdza? też o nim myślałem.
I nawet nieźle to działa jednak za mało bitew jeszcze rozegrałem by powiedzieć wiecej. a Icona sie sprawzda zwłaszcza na Emp czy DF.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Dlatego mnie zastanawia dlaczego nie ma tutaj 2x shadow do T i M by jaknajwiecej mogł strzelac.
Shadow to druga alternatywa- wtedy rzeczywiscie corsarze łączą się w 25 i tracą handbowy, ale to jest jednak coś za coś- chciałem się pobawić Fire i jego prostymi ale i skutecznymi zazwyczaj czarami jak Fireball 3d6 St 4 ( no i te zasięgi ! ), bo w Shadow jedank nie ma nic co by mogło, obok strzelania razić po oddziałach; poza tym jest tutaj też Flaming Sword który daje np. płonące ataki, magiczne i jeszcze + do woundowania (myślę że przydatna rzecz w tej rozpisce), no i klatka, która na klocki spełnia swoją rolę podobnie jak obniżanie M. Nawet 1 z Fire, od biedy, może pomóc magowi jak go np. osaczą już w oddziale.

Jeśli bym wziął opcję magiczka 2 level, dodatkowy czar , death, to jeszcze może mi się trafić Soulblight który o te 1 toughnessa obniża.

No właśnie- metal czy death i polować na charactery? Testowałem metal- z Bretą się sprawdził wyśmienicie, ale np z dwarfami, które nie miały shieldów już nie bardzo poszalałem, podobnie z HE.

By the way- czy to prawda że najnowsze Euro znów nam pocięło magów? Nie mogę tego znaleźć.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja bym wybrał death na małej, albo naszą domenę.

ODPOWIEDZ