FAQ'u do Chaos Dwarfów (8 ed.)

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Skot
Plankton
Posty: 2

FAQ'u do Chaos Dwarfów (8 ed.)

Post autor: Skot »

Witam serdecznie

W uściśleniach sędziowskich napisano, że obowiązującą "książką" do Chaos Dwarfs jest Indy GT (http://issuu.com/mattbird/docs/f_dwarfs_of_chaos) wraz z FAQ do 8 ed.

Chciałem się tylko upewnić czy chodzi o to FAQ: http://warmongers.ziggyqubert.com/wmbb/ ... 19&t=14931

Cieszę się że w Polsce można grać tą armią :) Mam nadzieję, że LS nie planuje zmian w tym zakresie :)

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Skot pisze: Cieszę się że w Polsce można grać tą armią :) Mam nadzieję, że LS nie planuje zmian w tym zakresie :)
Sorry za offtop, ale muszę dorzucić swoje 3 grosze. Ja ci odradzam zacząć zbieranie tej armii. Jest to armia na cienkiej granicy wymarcia wśród LS i całej społeczności WFB w Polsce (patrz DoW i jej aktualną grywalność, dostępność na turniejach)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Ale niedługo(* w ciągu najbliższych 2 lat) wychodzi ponownie - by GW : ]
Obrazek
T

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Wychodzi ponownie by Firge World, a tam zasady są pisane dość losowe, aczkolwiek oddziały przeważnie wychodzą im bardzo przeciętne, co nie zmienia faktu że dex ten z dużym prawdopodobieństwem zdelegalizuje indy GT ChD.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Z przecieków wynika, że będzie wiele machin - tak więc te, które zrobiłem bazując na INDy i tak nie będą grzać miejsca na półce :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Skot, odpowiem Ci na pytanie bo widze, że uzyskanie informacji jest tu trudne:) TAK to jest aktualna 8ed CHD lista
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nijlor pisze:Z przecieków wynika, że będzie wiele machin - tak więc te, które zrobiłem bazując na INDy i tak nie będą grzać miejsca na półce :)
To jest akurat dość odważne założenie, w INDY GT są autorskie maszyny bez swoich odpowiedników w modelach GW, liczenie że się pojawią nie jest w 100% zasadne.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

które maszyny poza eruptorem są autorskie?
helcannon?
szejker?
rakietka?
bolce?
no proszę cię...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hehe kolos i golemy, ale z przecieków wynika, ze będzie coś w ten deseń :) A eruptor można na magma canon przerobić - żaden problem :mrgreen:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Nawet collosus czy daemoneater, których nazwy moga brzmieć egzotycznie dla osób niezorientowanych w temacie i nie znających się na rzeczy :wink: , to maszyny które miały swoje odpowiedniki w oficjalnych zasadach chaos dwarfów z 3 edycji i zostały poprostu wskrzeszone przez twórców indy booka, a nie sa ich autorskim pomysłem 8).
Takie były założenia, połaczyć zasady istniejących w poprzednich edycjach maszyn i jednostek w grywalny (zwłaszcza turniejowo) podręcznik.
Chłopakom udało się to bardziej niż twórcom z GW uda się kiedykolwiek :wink:


edit:
Pisałem posta na raty i nie zauważyłem, że Nijlor już napisał o kolosie, który juz był w zasadach ;P
golemy i eruptory faktycznie dodali od siebie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Demoneater to połączenie tenderisera ( http://www.collectibles-articles.com/an ... 77506.html) i whirlwinda - a w nowym liście to będzie zapewne Skullracker

http://s4.invisionfree.com/cotec/ar/t7385.htm
pierwsze zdjęcie.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Wiem że historycznie większość tych modeli była, aczkolwiek traktuje je podobnie jak rydwany WE.

No i jakby nowa prezentacja tych modeli do ChD jest jakby trochę inna.

ODPOWIEDZ