Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Barbarossa »

IMO w obu przypadkach musisz magiczną tarczę używać, by mieć z niej jakikolwiek bonus (czy do sejwa, czy zasadę specjalną). Dwurakowiec (itp.) nie może używać tarczy w close combacie, poza tym - może jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Barbarossa pisze:IMO w obu przypadkach musisz magiczną tarczę używać, by mieć z niej jakikolwiek bonus (czy do sejwa, czy zasadę specjalną). Dwurakowiec (itp.) nie może używać tarczy w close combacie, poza tym - może jak najbardziej.
Wyjaśnij mi zatem w jakisposób Vampir "używa" fencer blades walcząc dokładnie z nikim, kiedy przekazuje swój WS.
Poprostu wychodzi totalna bzura z tym całym "wielderem" i "bearerem". IMO jak powiedziało się A to trzeba teraz powiedzieć B. :wink:
ES: "Shield. The bearer counts his armour save as being two points higher than normal, rather than the usual one point that a shield would normally grant" Jak cytujesz, to całe. Lidder
I to zdanie ratuje sytuację. Cholercia, a myślałem, ze stworzę potwora ze sword of the quest, dawnstonem i enchanted schieldem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jestem przekonany, że cokolwiek nie ustalimy, nie może wyjść tak piramidalna bzdura, iż model z enchanted shield i dwurakiem ma +2 sv w close combacie.

Wampir używa fencer's blades, bo jest traktowany jako użytkownik cały czas, tak samo jak bohater, któremu miecz daje zasadę frenzy albo terror. Jeśli model ma talizman, to używa go cały czas. Tak naprawdę jedynym ekwipunkiem, którego "przesuwanie na plecy" jest możliwe, jest tarcza - masz w RB, że modele mogą używać tarcz zawsze, ale w CC tylko wtedy, kiedy nie mają akurat broni zajmujących dwie ręce. Nie widzę po co to komplikować.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jestem przekonany, że cokolwiek nie ustalimy, nie może wyjść tak piramidalna bzdura, iż model z enchanted shield i dwurakiem ma +2 sv w close combacie.
Mój miałby 1+ z rerolem i 2raka kasującego sejwa :twisted:
Wampir używa fencer's blades, bo jest traktowany jako użytkownik cały czas, tak samo jak bohater, któremu miecz daje zasadę frenzy albo terror. Jeśli model ma talizman, to używa go cały czas. Tak naprawdę jedynym ekwipunkiem, którego "przesuwanie na plecy" jest możliwe, jest tarcza - masz w RB, że modele mogą używać tarcz zawsze, ale w CC tylko wtedy, kiedy nie mają akurat broni zajmujących dwie ręce. Nie widzę po co to komplikować.
Fencer blades można "schować w slipki" i też jest dobrze. :wink:
Zostańmy jednak przy opisie enchanted schield - daje bonus na tej samej zasadzie jak zwykła tarcza - czyli wtedy gdy model ma ją w łapce. Myślę, że to w zupełności wystarczy. :mrgreen:
Z tekstu:
"Shield. The bearer counts his armour save as being two points higher than normal, rather than the usual one point that a shield would normally grant"
wystarczyło by wykreślić wytłuszczony fragment i mamy gotową puszkę z dwurakiem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

dobra ok, ale nie ma nic co by zabraniało mi na przykład, złożyć sobie dyskowca z flailem + charmed shield.
Jak sobie latam nie uzywam flaila przecież i co dalej nie mogę hita z cannona na 2+ ignorować?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zostaje jak zostaje. Bearer/Wielder. Wording ES jest troche mylący, ale fragment
rather than the usual one point that a shield would normally grant
ratuje sytuację. Jest więc to shield z dodatkową opcją - kiedy jest używany daje +2. Co do CS zdanie mam takie samo - jest to shield z dodatkową opcją, która jest niezależna od tego czy przedmiot jest używany czy nie. Niedługo panowie wyjdą Wam takie kwiatki, że atakując bronią z zapiskiem "ignores armor" wyłączamy Ward Save na Armor of Destiny :D

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Durin pisze:dobra ok, ale nie ma nic co by zabraniało mi na przykład, złożyć sobie dyskowca z flailem + charmed shield.
Jak sobie latam nie uzywam flaila przecież i co dalej nie mogę hita z cannona na 2+ ignorować?
Sam sobie odpowiedziałeś w zdaniu o lataniu :roll: :wink:
Obrazek
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Rozmnożyliście niepotrzebnie problem, po to są różne wordingi by rozdzielić co kiedy działa.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Właśnie do tego dąże w opisie CS nie ma nic podobnego do opisu ES. Po prostu jest to tarcza owszem, a to że hit jest ignorowany jest bonusem nie wymagającym użycia, tak jak pisał lidder
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

Czy banner of Eternal Flame daje knightom chaosu flaming attacks? w końcu ich bronie nie są magicznymi brońmi sensu stricto, które można kupić w dziale magic weapons, ba nie jest dzierżą oni słomek, a ani w AB ani w RB nie ma wypisanej tej broni w dziale Magic Weapons, a wiec wg uściśleń mogą oni korzystać z ognistych ataków, zgadza się?
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

mają encorselled weapon i jest to magiczna broń, flamingi nie działają
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Nie mogę znaleźć albo nie ma takiego zapisu. Czy modele z Command Groups muszą zawsze być w centralnej części 1 szeregu i w układzie champions pomiędzy muzykiem a sztandarem. Chciałby stworzyć coś takiego (przy minimalnej liczbie modeli piechoty tworzącej szereg):

XXSMC
XXXXX
XXXXX
XX
gdzie X to są zwykli żołnierze
S - sztandar
M - muzyk
C - czempion

Jeśli się dogrzebiecie do przepisów w którym Command Groups musi być ustawiona w pozycji XSCMX lub XMCSX prosiłbym o przypis.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Muszą być w pierwszym szeregu i tyle. Jedyna kolejność jaka jest podana w ich kontekście to kolejność usuwania w wypadku otrzymywania odpowiedniej ilości ran przez oddział.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Panowie "starsi ludu" jak działa przedmiot WE Stone of Rebirth? Jeśli chodzi o jego One Use Only i w kontekście erraty?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Działa tak długo, jak heros ma jedną ranę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

A konkretniej na jakiej podstawie? Errata pozwala wardowac wiecej niz raz, wiec mozliwe sa dwie sytuacje:
a) hero zostaje na 1 ranie, item sie odpala, dostaje dalsze 3, na wszystkie ma warda 2+, item idzie sie pasc, bo jest one use only
b) hero zostaje na jednej ranie i od tego momentu ma perma warda 2+, choc errata nie usuwa "one use only"

Kto wybral bramke nr 2? O_o I dla wyjasnienia - sam gram WE, ale to sa niezle jaja. Czekam tylko na interpretacje przez analogie, ze np charmed shield pozwala odbijac first hit co faze :lol2:

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Przyznam się, że też mnie zaskoczyła taka interpretacja. Zawsze było to dla mnie oczywiste, one use to one use, w opisie jest tylko zaznaczone, kiedy te one use się odpala :P. A tu wychodzi, że z one use robi się permanentny save...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Domino pisze:Przyznam się, że też mnie zaskoczyła taka interpretacja. Zawsze było to dla mnie oczywiste, one use to one use, w opisie jest tylko zaznaczone, kiedy te one use się odpala :P. A tu wychodzi, że z one use robi się permanentny save...
Nie do końca, traci go jak się wyleczy z przedmiotu albo life'a. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Co zatem oznacza "one use only" ?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

To ze nie mozesz uzyć go ponownie kiedy hero zejdzie znowu do jednej rany.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Zablokowany