Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: cahir »

VIrtual Line of Sight:
Size chart:
0: Swarms - models of this size never block line of sight or give cover.
1: Infantry, War Beasts, War Machines
2: Cavalry, Monstrous Infantry/Cavalry/Beasts, Chariots, Unique without the Large Target rule
3: Monsters, all Large Targets

Line of sight is always checked virtually, drawn "base to base". Models see in their front 1/4 zone. Line of Sight is blocked by models that are equal to or larger than both: the model whose line of sight we are checking and its target.

Line of sight and war machines:
Catapults (and similar) can place their template so that the center is over any one unit that is at least partially visible to them.
Cannons can choose any point between themselves and a visible target when firing. Over- or under-guessing to shoot at units the cannon does not have line of sight to is not allowed

Terrain
Hills are size two for each level (so a 3-step hill is size 6) and block sight / give hard cover just like models of that size. Models standing on hills add the hill size to their own size. Buildings and large rocks always block line of sight completely. Forests do not block line of sight, but soft cover applies to all shots fired through or into (but not out of) forests. Ruins do not block line of sight, but hard cover applies to all shots fired into (but not through/out of) ruins. Units standing behind obstacles gain soft (wood) or hard (stone) cover as per the RB.

Cover from intervening units/terrain
Cover is granted when at least 50% of models in target unit are fully or partially obscurred by other units/terrain from the shooting model. In order for intervening models to grant cover, their size must be at least: one point smaller than both the target unit and the shooting model.

Skirmishers
Skirmishers never block LoS, and are seen in accordance with their size on the chart, but provide cover as per the above rules. The gap between skirmishers is treated as part of the unit when determining if skirmishers give cover to something behind them. Skirmishers formed up for combat block Line of Sight like normal units.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

TY ich jak wystawiasz ? z jakimś commandem z jakimiś upgradeami czy samych trollowców i do tego ten demoniarz i smokuś?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Lorens pisze: A poza tym nie rozumiem do końca jak duży inżynier ma się przyczynić do tego aby machina była obiektem do czarownia? Zazwyczaj są to obiekty do czarowania dla przeciwników. Jako dwarf nie powinienem do końca krytykować naszej armii, ale w rozpiskach jesteśmy....nudni i standartowi (jak zwykle klocki piechoty 30 typa z dwurakami i dwie klopy ) w porównaniu z innymi armiami. Notabene ja dużego inżyniera nie wystawiam w rozpach -teraz zawsze bsb za 165 pkt, potem kowadło, potem ewentualnie ekonomiczny lord-tarczownik do bicia.
Wiec co niby mamy wystawiac??
gramy tym co jest grywalnie a ze niestety jest tego malo to pretensje do gw niech sie tym zajma!!

Tez bym wolal aby mozna bylo kombinowac z rozpiskami na wiele sposobów i wygrywac ale sie nie da, mamy 1-2 rozpiski na których sie opieramy i tyle. Sam gram na slayersach choc wielu mówi ze sa ciency i słabi, mi sie nimi gra fajnie i fanowo. nawet wygrywam i jest ok :mrgreen: ale na turniejach pewnie nie pogralbym wiec wziolbym to co jest grywalne a niestety jest tego mało #-o
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Ok! 2400, u mnie chłopaki grają najczęściej na takie punkty to i muszę się dostosować. ;)

Lords
Dwarf Lord [General] - 226
Shieldbearers, Great Weapon, Rune of Stone (+1 to save), Rune of Preservation (odp. na KB/poisony) , Rune of Resistance (re-roll savów)

Heroes
Thane - 137
Rune of Stone (+1 save), Rune of Preservation (odp. na KB/poisony), Shield, Runic Weapon (+2Ini, +1S)

Thane - 139
Rune of Gromril (1+ save), Rune of Resistance (re-roll savów), Great Weapon, Rune of Brotherhood

Core
20x Thunderers - 295
Standard, Musician

10x Quarrerels - 125
Standard, Musician

24x Warriors - 275
Veteran, Standard, Musician, Great Weapons

23x Rangers - 337
Longbeards, Great Weapon

Special
Grudge Thrower - 150
Engineer, Rune of Burning (flaming attacks), 2x Rune of Penetration (+2S)

Grudge Thrower - 150
Engineer, Rune of Burning, Rune of Accuracy (re-roll scatterki), Rune of Penetration (+1S)

8x Ironbreakers - 129
Ironbeard

Cannon - 95
Rune of Burning

20x Trollslayers - 220

Rare
Organ Gun - 120


Wyjaśnię co i jak. Thane nr1 + Dwarf Lord idą do Ironów; Thane nr2 idzie do Rangerów. Trollslayersi idą obok Warriorów powoli do przodu, Quarrerelsi pilnują wraz z Thundererami maszyn.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

chyba ci sie szybko ironi lamia albo znikaja wogole ;) juz nie mowiac o tym ze lord bez warda to duze ryzyko

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Booxi pisze:TY ich jak wystawiasz ? z jakimś commandem z jakimiś upgradeami czy samych trollowców i do tego ten demoniarz i smokuś?
30 slayersów z dwoma giant slayersami
do tego smokus i demoniarz
smokus
2xr cleaving
r speed
demoniarz
mr swiftness
r fire
r cleaving
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

hmm Puma, kiedyś wyprubuję ten patent :)

Drake - wygląda mi to jak rozpa zrobiona pod modele :) przyznaj się
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Ok, przyznaję się -.-

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

spróbuj proksować. Jeden model zastąp innym tylko w dalszym szeregu. Jak to bitwy z kumplami to nie będzie problemów
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Generalnie to ja bym (szczerze) widział armię Dwarfów jako masę Warriorów z shieldami + iron breakerów masa no i maszynki tak jak podałem u góry. Gorzej, że to nie ma (według kumpli) racji bytu, a ja już się wystarczająco namęczyłem HE z S3 ;p


Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

elfy do pieca !! W sumie mi też się nie podoba klimatycznie meta z tym, że trzba wszystko na dwurakach wystawiać... kał... Ironbreakersi, longi i slayerzy na dokładkę ! i jazda z Kur...eflami !!
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Drake pisze:Wyjaśnię co i jak. Thane nr1 + Dwarf Lord idą do Ironów; Thane nr2 idzie do Rangerów. Trollslayersi idą obok Warriorów powoli do przodu, Quarrerelsi pilnują wraz z Thundererami maszyn.
Na co powoli do przodu?? jeśli robisz rozpiske na duży oddział rengerów i do tego na longach to trzeba biec i lesił w nogach by ich jak najszybciej wspomagac, odwracac uwage resztą armi bo szkoda stracic taki oddział, 20 slayersow to mało albo brać dużo czyli 30stki albo 5-10 do zatrzymania czegos na ture może dwie,i do tego kowadło powinno być
A tak pozatym to ta rozpiska na ofens czy defens?? bo niby ofens dzieki longom ale brakuje mi minerow, reszta to mi sie wydaje bardziej na defens!!
I po co ci sa ironi w tej rozpisce ?? moze pomyliłes z hamkami??

Booxi pisze:hmm Puma, kiedyś wyprubuję ten patent
spoko ale nie licz na miody odrazu ja gram na slayerowych rozpiskach od poczatku przygody z wfb i powiem ze ciezki regiment, wszyscy psiocza na nich bo maja racje, ja grajac na nich jestem od samego poczatku nastawiony ze zejdzie i nic nie zrobi, czesto tak bywa ale czasem zamiast ginac daja rade i leja po gebach :mrgreen:
sa fajni ale ciezko sie nimi gra, wielu twierdzi ze na 8ed stracili [-X :) ja twierdze ze zyskali a tu gdzie gram jest respekt przed slayersami :mrgreen:
i nikt nie lubi kiedy wystawiam taką pomarańczową obłakaną wizją śmierci 30-stke
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Na dwaarfach nie ma co sie bawic w tarcze IMHO ;) Asv4+ < S5/6
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Ja dwuraki uwielbiam niema to jak siła 5 lub 6 :mrgreen:
a przy naszej incjatywie bicie jako ostatnim wcale nie boli a pierdol... jest :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

20stu Slayerów dlatego, iż tylu jest w boxie od Avatars of War :lol2:

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

rozumiem też puma, ze Twoi slayerzy mordują z dwuraków? ?:> czy to zależy w co się wbijają?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Puma Ja się z Toba zgadzam w 100%, ale nie lubię wystawiać dużej ilości bohaterów (jak gra się na 1600 bądź 1800 pkt to bsb i szmit ze scrollem i niszczarką mi stykają, na rozpy +2000 to daje runelorda i szmita).

Booxi - slayerzy mogą bić także z dwuch broni ręcznych - stety niestety w przeciwnieństwie do pozstałej piechoty to oni mają prawo wyboru broni.

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

To ja może teraz się ładnie spytam - czy oddziały Warriorów i Longbeardów bez GW mają jakikolwiek sens? Mówię tutaj o oddziałach opartych na shieldach.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Jak zostało napisane kilka postów wcześniej - nie. Ale nie przejmuj się modelami, nikt Cię nie zastrzeli jeżeli shieldowców wystawisz jako dwuraki. Ja np. mam większość modeli w ten sposób zrobionych, longi, to same jednoraki ale to stare modele więc nawet ich nie myłśę konwertować. NAwet hammerersów mam w większości z 1h weaponem a warriorzy to mix :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ